AleBrowar & Pinta & Piwoteka Narodowa B-Day 2.0 Przewrót Mleczny
AleBrowar & Pinta & Piwoteka Narodowa B-Day 2.0 Przewrót Mleczny
AleBrowar & Pinta & Piwoteka Narodowa B-Day 2.0 Przewrót Mleczny
% alk. 6.2
Blg 16.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 6

Przewrót Mleczny, to druga edycja wspólnego urodzinowego projektu Browaru PINTA, Piwoteki Narodowej i AleBrowaru. W tym roku połączyliśmy siły, żeby uwarzyć dla was Double Chocolate Milk Stout. Nazwa pochodzi od surowców użytych w procesie produkcji. Tym „magicznym” dodatkiem jest laktoza — cukier mleczny. Chcieliśmy nadać odświętnego charakteru dlatego podnieśliśmy ekstrakt piwa tak, aby uzyskać wersję podwójną. Dodatkowo Przewrót był leżakowany z 100 kg prażonego ziarna ekwadorskiego kakaowca.
Dodał: Esteban - 2014-05-13 12:24:38

oceny Oceny

Użytkownicy 8,03 / ilość: 34
Goście 7,75 / ilość: 8
średnia7,98 / ilość: 42

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2014-06-01 14:20:41
Czegoś innego spodziewałem się po tym piwie. Oczekiwalem niskiego wysycenia, braku alkoholowego posmaku i wyrazniejszej nuty mlecznej. Nie powiem piwo jest niezle, deserowe o ładnym kawowym posmaku i przyjemnym aromacie, ale tylko tyle.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
doktor_piwo
starstarstarstarstar

2014-05-25 01:22:33
Bardzo deserowe piwko, przyjemne, zwłaszcza po intensywnej nauce do sesji ;)
Barwa czarna, niemal nieprzenikniona, pod światło lekkie ciemno-rubinowe poblaski. Piana podczas nalewania całkiem spora, ale szybko opada, pozostanie po niej malutka obwódka, ciemno beżowa, gruboziarnista. W zapachu przy pierwszym kontakcie uderza paloność i mocne aromaty czekolady mlecznej. Bardzo słodki aromat przy pierwszym kontakcie. Ponadto jest tu pełno aromatów typu kakao, kawa i nieco owoców.
W smaku z początku uderza mocna słodkość, zapewne laktoza, tak jak by się piło mleko wymieszane z czekoladą. Pewna paloność też tutaj występuje, z początku nadaje piwu małej goryczy, jednak po czasie gorycz ustępuje całkowicie słodkości. Dodatkowo w tle nuty kakaowe, kawowe, słodowe, owocowe i niestety mała porcja alkoholu. Ciekawe spojrzenie na Stouta...
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-05-17 17:54:38
Barwa czarna, pod światłem bardzo delikatne przebłyski w kolorze rubinowym.Piana brunatna, dość skąpa, wysokość około centymetra.Średnie i grube pęcherze opadają i szybko sprawiają, iż opada do dziurawej warstwy i cienkiego kożucha.Zapach intensywny, czekolada mleczna dobrze połączona z kawą.Smak również zdominowany przez czekoladą mleczną, następnie pojawia się łagodna kawa i przy końcu delikatna palona goryczka.Całość wydaje się bardzo treściwa, lekko gęsta i świetnie skomponowana.Wysycenie raczej niskie, pasuje do tego typu piwa.Przyjemne piwko.Kocham Stouty, jednak wolę tę bez takiej słodyczy.Ta palona, ciężka goryczka jaka jest znana z tego gatunku to jedno z najlepszych skojarzeń jakie mogę wymienić w związku z piciem piwa w ogóle.Tym razem był to Double Chocolate Milk Stout, bardzo deserowe piwo, nieco damskie.Ogólnie fajnie, że coś takiego powstało, wolałbym jednak mocne uderzenie w stylu Crack z Pracowni Piwa czy Czarny Wdowiec z Piwoteki.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2014-05-17 09:35:29
Ciężkie i nisko pijalne. W smaku średnio harmonijne z drażniącą, z początku mdłą słodkością(pochodzącą głównie z laktozy- posmak ten sprawia wrażenie nienaturalne...W tle to takie gęste ciemne piwo z solidną i mocną bazą słodowo-zbożową(z uszczegółowionym akcentem kakao), nachmielone dobrze aromatycznym chmielem, plus mocno palono/ kwaśna gorycz, średnio przyjemna, do oswojenia z czasem...; drożdżowo- słonawy, charakterystyczny akcent goszczący w piwach Gościszewa. Kolor ciemny, czarny, z minim. ciemno karmelowymi refleksami. Co2- niskie, piana z różnej wielkości pęcherzyków. Zapach: Kawa, kakao, karmel, drożdże- słodki- i przyjemny. Alk. 6.2%, ekstrakt: 16BLG.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 10, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.