AleBrowar New Wave Gose Morela
AleBrowar New Wave Gose Morela
AleBrowar New Wave Gose Morela
5907222039557addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez AleBrowar.
Nowe spojrzenie na Gose - zakwaszone piwo warzone z solą, laktozą i wyrazistym dodatkiem w postaci pulpy moreli.
Piwo niefiltrowane.
Skład: woda, słody (pilzneński, pszeniczny, CaraRed, płatki owsiane), chmiel Magnum, morela, laktoza, kolendra, sól, drożdże.
Dodał: Barcelonismo - 2018-11-18 09:25:27

oceny Oceny

Użytkownicy 6,82 / ilość: 17
Goście 8 / ilość: 1
średnia 6,89/10 / ilość: 18

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bavking
starstarstarstarstar

2019-10-20 17:41:41
Piwa takie jak to pokazują, że kraft doszedł do ściany i wali w nią potylicą.
Smakuje identycznie jak moje ostatnie piwo domowej roboty, które się zepsuło w trakcie produkcji.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-07-27 17:25:28
Warka 13.01.2020

W aromacie nie spodziewałem się tak intensywnej moreli. Czuć ewidentnie dodatek tego owocu. Całość jest owocowa, morelowo brzoskwiniowa, słodka, soczysta i soczkowa.

Piwo o opalizującej pomarańczowej barwie, średnio wysokiej pianie zbudowanej ze średniej wielkości bąbelków. Piana opada kompletnie po dłuższej chwili nie ma po niej śladu.

W smaku owocowe, pół-słodkie, morelowo estrowe, delikatnie jakby jabłkowe. Przyjemnie musujące, średnio nasycone dwutlenkiem węgla co w przypadku tego stylu ma niemałe wrażenie. Wytrawny, leciutko kwaskowy i słony finish, i znów przyjemnie owocowy, morelowy aftertaste.

Ta interpretacja Gose o wiele lepiej się udała Ale Browarowi niż odpowiednik z Jagodami. Tutaj dodatek owoców jest wyraźnie wyczuwalny, jednak morele swoją soczystością i słodyczą nie przykrywają leciutko kwaskowego i słonego piwa. Wszystko ładnie ze sobą współgra, piwo jest owocowe, przyjemnie musujące, lekkie, soczyste a zarazem subtelnie kwaśne i słone.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-03-21 20:45:43
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa idąca w stronę pomarańczy, zupełnie nieprzejrzyste i nieklarowne, mocno zmętnione. W zapachu przyjemne owocowe nuty morelowe, akcenty kolendry oraz mleczne klimaty, podbudowa słodowa. W smaku słodka morela łączy się z całkiem wyraźnym słonym finiszem, doza soczkowości, goryczka lekko zalegająca o profilu owocowym, słabsza kontra kwaskowa, dość pełny profil, czuć wpływ laktozy, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od Alebrowaru, etykieta w jasnej, wiosennej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 29.06.2019. Ciekawy gose z klimatem moreli i słonym aftertastem, zabrakło mi nieco większej kwaskowości, która nadałaby efektu orzeźwienia. Bez tego jest dość jednowymiarowo, słodka morela i słony finisz. Owoc moreli nie jest częstym dodatkiem do piwa, także dodanie pulpy do gose to ciekawe połączenie. Wyszło nienajgorzej, w mojej opinii tak na 7 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2018-11-25 19:06:57
zapach morela, lekka kolendra, wysycenie średnie, w smaku, cierpkie, musujące, jednocześnie kwaśne i słodkie od laktozy, morela, soczkowe, gładkie, lekko słone, goryczy brak, ogólnie piwo dobre ale równie dobrze można je nazwać milkshake albo sour neipa,dla mnie jak na gose za mało soli, a za dużo udziwnień, 9,5zł
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010