AleBrowar & Nøgne Ø Deep Love
AleBrowar & Nøgne Ø Deep Love
AleBrowar & Nøgne Ø Deep Love
% alk. 6.5
Blg 16.0
IBU 100
5907222039052addbarcode
ulubione: 23

Pierwsze piwo kooperacyjne AleBrowaru z norweskim Nøgne Ø. Piwo w stylu West Coast Belgian Rye IPA. Warzone przy użyciu żytnich słodów, belgijskich drożdży i amerykańskiego chmielu. Kolor bursztynowy, lekko mętne. Piana zwarta, drobno-pęcherzykowa, niezbyt obfita. Zapach typowy dla piw belgijskich, dodatkowo wyczuwalne słody żytnie i wyraźne akcenty ziołowo-chmielowe. Oleiste, gęste, fenolowe, z bardzo wyrazistą, ziołową goryczką.

Składniki: słody: Pilzneński, Pale Rye, Pszeniczny, Monachijski, Caramel Rye; chmiele: Amarillo, Chinook, Mosaic, Simcoe; drożdże: WLP-566.
Dodał: jando - 2014-06-27 09:08:00

oceny Oceny

Użytkownicy 8,07 / ilość: 97
Goście 7,77 / ilość: 22
średnia8,02 / ilość: 119

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-09-18 23:05:29
Ależ tu się dzieje! Jest West Coast, jest Belgia, jest i żyto. Wytrawność miesza się tu z pełnią i typowymi dla piw belgijskich fenolami, goryczka ze słodowością w jednej idą parze. Ostatnio taką karuzelę smaków pamiętam z \"Carry On\" z Browaru Kazimierz, gdzie West Coasta zmiksowali z Black IPĄ - tu jest podobny potencjał do zgłębiania tajemnic sztuki piwowarstwa. Sensoryk dostanie pomieszania zmysłów, amator spod sklepu powie że \"mocne\". Propsy za eksperymenty i mega intensywne doznania. Mogliby rzucić do sieci ma L, coby ludziska mogli popróbować - ja swoją sztukę znalazłem w radomskim Auchan.
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2021-04-02 18:16:08
Miedziane, klarowne, widać mnóstwo unoszących się bąbelków. Piana ładna, odpowiednio wysoka, drobnoziarnista. Bogaty lacing. Fajnie pachnie, świeżo, żywicznie, owocowo, lekko estrowo, jest też niezła podbudowa słodowa, drożdże, skórka pomarańczy. W smaku niby wytrawne, ale jest baza słodowa, jest lekka goryczka. Bardzo pijalne, dość gładka faktura. Rzadko występujący rodzaj piwa, ma dużo wspólnego z 1 na 100, oczywiście mowa o wpływie zasypu żytniego a nie o ogólnym odbiorze piwa, które jak wiadomo ze względu na parametry są różne.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2021-02-05 17:07:26
Piwko o pięknej, bursztynowej barwie, prawie przejrzyste. Tworzy gęstą, kremową warstwę piany, która wolno opada. W zapachu kwiatowo - ziołowe nuty oraz owoce, w tym dość wyraźny banan. W smaku solidna postawa zbożowa, żywiczno - skórkowa goryczka i nuty goździków i dojrzałego banana. W odbiorze raczej wytrawne, ale bardzo smaczne. Warka 31.12.2021. Kupione w sklepie z kraftami za 10,80 zł.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-09-14 03:20:29
Zapach : typowy dla belgów czyli zboże z przodu wraz z drożdżami delikatnymi , następnie żytni przyjemny zapach i na końcu cytrusowość , wszystko dobrze współgra ze sobą

Smak : Najpierw słodowa belgia , następnie trochę goryczki połączonej z cytrusami i gładkość od żyta.

Dużo \"składników\" w tym piwie bo i nazwa długa ale wszystko łączy się ze sobą i dobrze współgra od aromatu aż po smak.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.