Alebrowar Hoppy Knut
Alebrowar Hoppy Knut
Alebrowar Hoppy Knut
% alk. 6.8
Blg 18.0
5907771340852addbarcode
ulubione: 3

Styl: Double Dry Hopped, Kveik, Black India Pale Ale, Cascadian Dark Ale
Drożdże: WLP521 Kveik

Dzisiaj z dalekiej północy przybywa do Was daleki kuzyn Rowing Jacka. Pirat, równie jak on krwiożerczy i nieustraszony. W swoim drakkarze przywozi soczyste, aromatyczne i czarne jak jego serce IPA, uwarzone na drożdżach z zagrody wujka Tejre. Przybywajcie i sprawdzajcie dlaczego Knut jest taki Hoppy!
Dodał: JP2137 - 2020-11-20 19:39:16

oceny Oceny

Użytkownicy 7,54 / ilość: 13
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,54 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar
2021-02-07 15:54:55
Piana wysoka, beżowa, drobno i średniopęcherzykowa, ładny lacing, długo utrzymujący się kożuszek.
Barwa ciemny brąz w stronę czarnego, rubinowe refleksy.
Zapach mógłby być trochę bardziej intensywny skoro jesteśmy przy Black ipie. Aczkolwiek standardowe nuty palone, świerk, żywica, cytrusy, ale też lekki akcent z kveików się pojawia, osobiście mam wrażenie lekkiej brzoskwini i grzybów.
Smak: wysycenie średnie, goryczka lekko rosnąca, średnia/średnia+, sporo nut palonych, ten palony jęczmień, świerk i żywica w trochę mniejszej ilości, cytrusy, trochę kawy. Co do kveików - chyba wolę je w \"zwykłych\" ipach, Black ipa powinna pozostać mocna, intensywna, tutaj mam wrażenie lekkiego złagodzenia tych podstawowych smaków. Aczkolwiek źle nie jest
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
2020-12-18 23:09:52
Barwa ciemnobrązowa , prawie czarna , nieprzejrzysta. Piana beżowa , drobna , trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie przyjemny chmielowy aromat. Są cytrusy , żywica , czuć ciemne słody w tle , lekko palone. Od razu wiadomo że to Black IPA a nie American Stout , jest ten balans w aromacie. Konkretnie żywiczne i rośliny aromat , pewnie Simcoe. Mogło by być trochę więcej owoców , ale tu widać ile dały Simcoe i Galaxy w tym piwie. W smaku fajne ciało , dalej żywica , roślinne akcenty. Jest paloność , łączy się ona z cytrusami. Nie jest to American Stout , tylko prawilna Black IPA. Wg mnie tak powinno być. Fajna chmielowość i ciemne akcenty zbalansowane ze sobą. Gaz średni , wytrawne , sesyjne. Czy czuć że na kvejkach , szczerze to nie mam pojęcia. Całe piwo oceniam na bardzo dobre. Jest gładkie , nie czuć że jest tu prawie 7 wolt. Polecam , Black IPA nigdy nie zginie. Warka do 27.10.2021
oceny
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2020-12-06 16:55:14
Piana beżowa, drobnoziarnista, gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa idąca w stronę czarnego, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu ciekawe nuty żywiczne, palone oraz prażone akcenty, spora dawka cytrusów, czuć zboże i cytrynę od drożdży kveik. W smaku cytrusy przyjemnie łączą się z palonością i ciemnym klimatem, goryczka lekko zalegająca, całkiem intensywna kontra kwaskowa, gładka faktura, konkretna ilość ciała, wysycenie na średnim poziomie, zbożowość oraz drożdżowość. Kapsel od Alebrowaru, etykieta świetnie wykonana graficznie, dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 27.10.2021. Solidnie nachmielona Black IPA, na świeżych drożdżach kveik nadających kwaskowego i zbożowego efektu. Generalnie żywica, cytrusy, paloność, minimalna ilość kawy i czekolady, lekkie drapanie w gardle pod koniec degustacji. Całokształt oceniam na 7, trochę nie bardzo podchodzi mi tutaj kveik, wolę chyba bardziej palone i głębokie w smaku wydania tego stylu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.