zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
AleBrowar Black Hope
AleBrowar Black Hope
AleBrowar Black Hope
% alk. 6.2
Blg 16.0
IBU 65
brak koduaddbarcode
ulubione: 28
cena: 7 zł

Pierwsze polskie Black IPA, piwo które ma przybliżyć piwoszom najnowsze trendy w światowym browarnictwie. W teorii wykluczające się połączenie słodyczy ciemnego słodu i wytrawności amerykańskiego chmielu. W praktyce piwo, którego składniki doskonale się uzupełniają, pozwalając odkrywać nowe smaki. Piwo zainspirowane rozmowami w Piwotece Narodowej prezentuje nową jakość, połączenie wspaniałego smaku ciemnych słodów i aromatu najlepszych chmieli.

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Wiedeński, Pszeniczny, Carapils, Caramunich, Carafa, Zakwaszający; chmiele: Simcoe, Chinook, Citra, Cascade, Palisade; drożdże: Safale US-05.
Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.
Dodał: ryszard_o - 2012-11-07 14:02:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,84 / ilość: 133
Goście 8,22 / ilość: 27
średnia 7,91/10 / ilość: 160

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Moje_Zdrówko
starstarstarstarstar

2017-05-03 14:35:42
Black IPA scharakteryzowano słowami: "Bądź twardy jak Góry Skaliste i cierpliwy jak nurt rzeki Colorado. Nie trać nadziei nawet w największej gorączce. W końcu trafisz na niezwykły skarb - piwo o czarnym charakterze, ale jasnej duszy. Pochwałę plonów amerykańskiej ziemi."
Goryczka: 3,5 / 5
Słodycz: 3,5 / 5
Moc: 3 / 5
Kolor: czarna skała
IBU: 65

W głowie chmiel, w sercu piwo.

To mój czarny tulipan od Męża.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-04-13 19:59:11
Na pierwszym planie aromat cytrusów, dalej nuty kawowe, iglaste. Barwa czarna. Piana dość obfita, drobna, beżowa. Pozostaje do końca w postaci cienkiej warstwy. Umiarkowana goryczka, gorzki, na początku wyraźne nuty kawowe, gorzka czekolada, po chwili pojawiają się chmiele w postaci cytrusów i żywicy. Wysycenie średnie. Bardzo dobre piwo, jedna z najlepszych BIPA jakie piłem. Piwo konsumowane z kranu w AleBrowarze.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-02-27 18:44:28
Pierwsza w moim życiu butelka Black IPA. No cóż nie jest to do końca moj ulubiony rodzaj piwa. Za bardzo kawowy za mało cytrynowy. Na plus ładna piana która utrzymuje się dlugo i chmielowy finisz z aromatem żywicy. Dla amatorów stotów pewnie w sam raz. Ja preferuje jednak lżejsze warianty
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-09-12 23:25:24
Piana beżowa, drobno i gruboziarnista, ładnie gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się, zostawia nienajgorszy lacing na szkle. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, zmętnione. W zapachu nuty ciemne, palone, kawowe i czekoladowe, połączone z cytrusowymi akcentami i karmelem. W smaku nieźle kwaskowe, solidna porcja cytrusowej goryczki, palone klimaty utrzymują się na podniebieniu, kawa i czekolada również nie zanikają, dobra kontra słodowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od AleBrowaru, etykieta w czarnej kolorystyce, z grafiką charakterystyczną dla tego browaru, mogłaby być trochę lepiej opisana. Bezkonkurencyjnie najlepsza polska Black IPA jaką miałem okazję degustować, wydaje mi się, że jest to też generalnie najlepsza Black IPA w mojej karierze piwnej. Świetny wyrób, genialne połączenie cytrusów i palonych klimatów, istna harmonia, naprawdę ciężko mi tutaj doszukać się jakichkolwiek wad. Ja jestem więcej niż usatysfakcjonowany, 8 z plusem to zupełne minimum, na 9 zabrakło niewiele, było bardzo blisko...zdecydowanie polecam!!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010