Zakładowy Wujek z Ameryki
Zakładowy Wujek z Ameryki
Zakładowy Wujek z Ameryki
New England IPA
% alk. 5.0
Blg 15.0
IBU 50
5906395388400


Uwarzone przez Browar Zakładowy.
Kiedyś wujek z Ameryki to był gość. Przesyłał dolary, dżinsy i fajne pocztówki z flagą. Dzisiaj już nie musi. USAmodzielniliśmy się i potrafimy zrobić piwo, które na myśl przywodzi Nową Anglię, czyli kolebkę kultury Stanów Zjednoczonych.
Żadne z naszych piw nie było tak intensywnie nachmielone na aromat. Jarek sypał szuflą, a Pater donosił kolejne worki z citrą, simcoe i mosaiciem. Pierwsze trzy słowa, które powiedział Maciej po spróbowaniu? Eksplozja soczystej chmielowości! I to bez zająknięcia. A potem już tylko degustował.
Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2017-12-01 08:35:24

Oceny

Użytkownicy 8,33 / ilość: 18
Goście 9,5 / ilość: 2
średnia 8,45/10 / ilość: 20

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Chrisrks

2018-08-05 18:14:41
Taki wujek może przyjeżdżać codziennie.Gruba czapa piany,lekko dziurawej skutecznie oblepia szkło.Świetna barwa piwa,moim zdaniem niewielkie nasycenie.To tworzy pijalne,lekkie piwo.W aromacie jeszcze lepiej.Feria zapachów,mocno cytrusowe,owocowe,US hops robią swoje.Alko oczywiście ukryte.Goryczka jak dla mnie w stylu.Zostań wujku!
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )

Thesloma

2018-07-19 11:45:33
Zapach : owoce tropikalne , szczególnie liczi i lekko ziołowy aromat

Smak : Bardzo gładkie i soczkowate ,sporo owoców tropikalnych i delikatnie cytrusowe. Dobrze skontrowane słodem i ogółem bardzo przyjemne , aromatyczne i idealne na upalne dni piwo.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )

Shinodin

2018-04-18 20:04:44
Piana biała, drobno i gruboziarnista, raczej wątpliwej jakości, wysoka na około półtora centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, bardzo mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu bomba aromatyczna, przede wszystkim soczkowość, egzotyczne owoce, sporo zboża, żywiczne klimaty, podbudowa słodowa. W smaku pełne i treściwe, wrażenie soczkowości długo gości na kubkach smakowych, goryczka lekko zalegająca o profilu żywicznym, dobra kontra kwaskowa, owocowe akcenty pełną parą, gładka faktura,wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Zakładowego, etykieta w żółtej kolorystyce, grafika nawiązująca do nazwy piwa, ubogo opisana. Warka 13.06.2018. Opinie iż jest to jeden z najlepszych Vermontów w polskim wydaniu nie są ani trochę przesadzone. Wujek z Ameryki ma wszystko czym powinien charakteryzować się dobre New England IPA. Soczkowość, owoce, egzotyka, dużo ciała, jednym słowem bajeczka. Mocna 8 nawet z plusem ode mnie, dodaję do ulubionych i gorąco polecam. Browar Zakładowy brawo, popisowy wyrób!
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )

oranjefan

2018-03-10 21:08:36
Piękny, bardzo intensywny, owocowy aromat. Brzoskwinia, mango, winogrona, melon, ananas. Istna multiwitamina. Soczek. Pachnie pięknie i pomyśleć że to wszystko to zasługa chmielu i drożdży.

Piwo mętne, choć nie ukrywam że zamieszałem butelką dość mocno przed wlaniem piwa do szkła. Dzięki temu ładnie zmętniło się tak jak NE IPA przystało. Złote, pomarańczowe, mętne, z obfitą białą pianą zbudowana z drobnych bąbelków. Długo się utrzymuje, opada powolui i pięknie zdobi szkło.

W smaku w zasadzie podobnie. Bardzo soczyste, owocowe. Przeważa melon, ananas, owoce tropikalne. Piwo mimo owocowej słodyczy jest wytrawne, z bardzo nikłą podbudową słodową. Nisko nasycone, jednak do ideału brakuje nieco gładkości i smukłości. Goryczka też troszkę za wysoka. Nie mniej jednak - grejpfrutowa, odrobinę gryząca od chmielin. Pijalne, orzeźwiające.

Próbowałem tego piwa na festiwalu w Lublinie w listopadzie gdzie było jednym z premierowych piw Browaru Zakładowego i nie zrobiło na mnie wrażenia. Dziś jednak wersja butelkowa, i kolejna warka tego piwa z poprawioną recepturą jak mniemam z kolei pretenduje do miana jednego z najlepszych NE IPA w kraju. Mega soczkowe, owocowe - po prostu smaczne. Jedynie goryczka mogła by być niższa.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010