Zakładowy Wujek z Ameryki
Zakładowy Wujek z Ameryki
Zakładowy Wujek z Ameryki
% alk. 5.0
Blg 15.0
IBU 50
5906395388400addbarcode
ulubione: 9

Uwarzone przez Browar Zakładowy.
Kiedyś wujek z Ameryki to był gość. Przesyłał dolary, dżinsy i fajne pocztówki z flagą. Dzisiaj już nie musi. USAmodzielniliśmy się i potrafimy zrobić piwo, które na myśl przywodzi Nową Anglię, czyli kolebkę kultury Stanów Zjednoczonych.
Żadne z naszych piw nie było tak intensywnie nachmielone na aromat. Jarek sypał szuflą, a Pater donosił kolejne worki z citrą, simcoe i mosaiciem. Pierwsze trzy słowa, które powiedział Maciej po spróbowaniu? Eksplozja soczystej chmielowości! I to bez zająknięcia. A potem już tylko degustował.
Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2017-12-01 08:35:24

oceny Oceny

Użytkownicy 8,35 / ilość: 23
Goście 9 / ilość: 1
średnia 8,38/10 / ilość: 24

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2018-10-27 14:46:01
Piwko złociste, o lekko pomarańczowym odcieniu, lekko mętne. Piana umiarkowana, redukująca się do cienkich chmurek pływających na powierzchni. W zapachu bogactwo aromatów, cała gama nut owoców cytrusowych i tropikalnych. W smaku bardzo, bardzo dobre. Goryczka delikatna z przecudnym tłem, w którym można wyczuć całą obfitość dojrzałych owoców mango, mandarynki, melona. Piwo treściwe, bardzo dobrze ułożone, jednocześnie gładkie, aksamitne, niesamowicie pijalne i zaskakująco przyjemne. Brawo! Warka 16-01-2018. Kupione za 10,80 zł w sklepie z kraftami.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2018-08-05 18:14:41
Taki wujek może przyjeżdżać codziennie.Gruba czapa piany,lekko dziurawej skutecznie oblepia szkło.Świetna barwa piwa,moim zdaniem niewielkie nasycenie.To tworzy pijalne,lekkie piwo.W aromacie jeszcze lepiej.Feria zapachów,mocno cytrusowe,owocowe,US hops robią swoje.Alko oczywiście ukryte.Goryczka jak dla mnie w stylu.Zostań wujku!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2018-07-19 11:45:33
Zapach : owoce tropikalne , szczególnie liczi i lekko ziołowy aromat

Smak : Bardzo gładkie i soczkowate ,sporo owoców tropikalnych i delikatnie cytrusowe. Dobrze skontrowane słodem i ogółem bardzo przyjemne , aromatyczne i idealne na upalne dni piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-04-18 20:04:44
Piana biała, drobno i gruboziarnista, raczej wątpliwej jakości, wysoka na około półtora centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, bardzo mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu bomba aromatyczna, przede wszystkim soczkowość, egzotyczne owoce, sporo zboża, żywiczne klimaty, podbudowa słodowa. W smaku pełne i treściwe, wrażenie soczkowości długo gości na kubkach smakowych, goryczka lekko zalegająca o profilu żywicznym, dobra kontra kwaskowa, owocowe akcenty pełną parą, gładka faktura,wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Zakładowego, etykieta w żółtej kolorystyce, grafika nawiązująca do nazwy piwa, ubogo opisana. Warka 13.06.2018. Opinie iż jest to jeden z najlepszych Vermontów w polskim wydaniu nie są ani trochę przesadzone. Wujek z Ameryki ma wszystko czym powinien charakteryzować się dobre New England IPA. Soczkowość, owoce, egzotyka, dużo ciała, jednym słowem bajeczka. Mocna 8 nawet z plusem ode mnie, dodaję do ulubionych i gorąco polecam. Browar Zakładowy brawo, popisowy wyrób!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010