Zakładowy Czarna Robota
Zakładowy Czarna Robota
Zakładowy Czarna Robota
% alk. 5.5
Blg 15.0
IBU 42
5906395388035addbarcode
ulubione: 2

Piwo w stylu Żytnio-Owsiany Stout uwarzone przez Browar Zakładowy z Poniatowej (województwo lubelskie). Jest to jedno z czterech piw debiutanckich tego browaru. Jego premiera odbyła się w dniach 5-6 marca 2016 roku.

Piwo o aromacie czekoladowo-kawowym ze zbożowymi nutami pochodzącymi od żyta i owsa. W smaku treściwe, przyjemne w odbiorze, o umiarkowanej goryczce. Z wysuwającą się na pierwszy plan paloną słodowością oraz posmakami owsianki i żyta.

Piwo górnej fermentacji, niepasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Jęczmienny, Pszeniczny), chmiele (Sybilla, Iunga), drożdże US-05
Zalecana temperatura serwowania: 12-15°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-03 08:06:50

oceny Oceny

Użytkownicy 6,9 / ilość: 20
Goście 6,8 / ilość: 5
średnia 6,88/10 / ilość: 25

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
piwnynocnikpl
starstarstarstar

2018-01-16 17:25:46
Piwo jest czarne jak smoła. Jako reprezentant stoutów zachęca do skosztowania go jak najszybciej. Wyczuwamy gorzką czekoladę jednak nie taką, która kreowałaby na naszych twarzach grymas. Kawa i odrobina kakao też tu jest. Z kolei palone żyto jest tylko nieznacznie wyczuwalne. Obok wyżej wymienionych bohaterów odczuwamy jeszcze coś ciekawego. Tylko co? Ziemia, asfalt, palona guma, a może to pobocze drogi krajowej, na którym występują wszystkie te trzy elementy jednocześnie? Ciężko jednoznacznie zdecydować się na określenie tego aromatu, ale takie mamy wrażenie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-11-06 22:32:24
Aromat bardzo przyjemny. Pół słodki, dość intensywny, pełny i na pewien sposób "ciężki", a to na pewno za sprawą użycia słodu żytniego, którego aromat jest mocno wyczuwalny. Tak więc dominuje aromat żytni, zbożowy i palony. W tle zaś wyczuwalne nuty czekolady oraz kawy.

Piwo niestety o żenującej prezencji. O ile czarna, nieprzejrzyście ciemna barwa jest na miejscu, o tyle brak jakiejkolwiek piany to żart. Po agresywniejszym nalewaniu powstała cieniutka warstewka pianki, która w syczącym akompaniamencie opadła kompletnie w ciągu kilku sekund...

Smak? Dziwny... Na pewno jest wytrawnie, z dominacją nut palonych a co za tym idzie delikatnym kwaskowatym posmakiem. Niestety jednak jest też dość pustawo, a piwo pomimo użycia słodu żytniego wcale nie jest pełne i oleiste, a niestety raczej pustawe i wodniste, co jeszcze bardziej dziwi przy takim ekstrakcie i takim odfermentowaniu piwa. Użycie płatków owsianych sprawia że piwo jest gładkie i smukłe, ale na pewno na to ma też wpływ praktycznie zerowem, minimalne wysycenie piwa. W stoucie rzecz jasna niskie wysycenie jest pożądane, ale prawie jego kompletny brak sprawia że piwo pije się co najmniej dziwnie. Jest trochę kawy a nawet nut kojarzących się ze stoutami ze słodem wędzonym torfem, tj taki posmak gumy, opon. Goryczka średnia.
Dużo dobrego słyszałem o tym piwie, ale ta warka (IX) nie do końca udana...
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 3 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010