Za Miastem Święty Spokój
Za Miastem Święty Spokój
Za Miastem Święty Spokój
% alk. 6.5
Blg 14.4
5906874605066addbarcode


Wyraziste piwo o barwie ciepłego bursztynu z wyraźną goryczą i solidną słodową podbudową. Złożony aromat i smak to zasługa kilku rodzajów chmielu, herbaty z bergamotką i trawy cytrynowej.
Składniki: woda, słody jęczmienne, słód pszenny Chmiele: Simcoe, Citra, Amarillo, Halertau Blanc, Marynka Drożdże: Fermentis US-05 Trawa cytrynowa, herbata earl grey
Dodał: Thesloma - 2017-11-09 10:52:25

oceny Oceny

Użytkownicy 6,87 / ilość: 15
Goście 7,67 / ilość: 6
średnia 7,1/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2018-09-07 20:51:52
Nie powala. Mniej goryczkowe pozwoliło by na więcej świętego spokoju ;)
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-08-10 17:21:13
Piwo podbudowane slodowo z wyczuwalna goryczka, lekko zalegajaca. Herbaciane, barwa miedziana. Ciekawa pozycja z browaru za miastem. Polecam spróbować w cieplejsze dni.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-07-20 13:44:56
Piana biała bardziej grubo niż drobnoziarnista, raczej słabej jakości, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, stosunkowo mocno zmętnione, nie do końca klarowne i przejrzyste. W zapachu wyraźne nuty karmelowe, subtelne herbaciane klimaty, trochę żywicznych akcentów oraz owocowych woni, podbudowa słodowa. W smaku dominuje również karmel, piwo nie jest łatwe w odbiorze, earl greyowe aromaty są tylko tłem, goryczka całkiem mocno zalegająca o profilu żywicznym, dobra kontra kwaskowa, spora treściwość, dodatek trawy cytrynowej raczej nie wyczuwalny, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Za Miastem, etykieta w białej kolorystyce z grafiką leniwego misia pandy na froncie, w miarę dobrze opisana. Warka 11.04.2019. Karmelowe wydanie IPY z minimalną obecnością herbaty, mocno goryczkowe a przez to ciężkie w odbiorze. Jest to moje pierwsze piwo z tego browaru i nie zostałem jakoś mocno zachęcony do wypróbowania kolejnych. Nie jestem fanem herbacianych klimatów w piwie, ale jak już są zapowiadane dobrze żeby były w ilości większej niż minimum, dodatkowo IPA jest ciężka, karmelowa, a za tym też nie przepadam... Może tragedii nie ma lecz stosunek jakość do ceny wypada zdecydowanie na niekorzyść jakości. Ostatecznie dam 6, choć nie wiem czy to nie za dużo.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2018-06-02 16:43:20
zapach orzeźwiający, herbata, cytrusy, wysycenie średnie+, w smaku karmel, słodkość, brak ciała i pełni, czuć posmak herbaty ale nie wiem czy to earl gray czy jakaś inna, nie czuć ściągania i innych odczuć typowych dla herbat, gorycz średnia, herbacino-cytrusowa, zalegająca ale bardziej w jamie ustnej niż w gardle, ogólnie jest to ipa w stylu nawalmy karmelu ile się da, piwo było by dość dobre bo zapach ma ok gorycz też herbata wyczuwalna ale ten karmel przekreśla wszystko, cena 8,39zł
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010