Wrężel Tropical Imperial India Pale Ale
Wrężel Tropical Imperial India Pale Ale
Wrężel Tropical Imperial India Pale Ale
% alk. 8.5
Blg 19.1
IBU 110
5904730465243addbarcode


Piwo w stylu Imperial India Pale Ale uwarzone przez Browar Wrężel z miejscowości Zarzecze (powiat żywiecki, województwo śląskie).

Tropikalna wersja Imperialnej IPA – maksymalnie goryczkowa, maksymalnie owocowa, maksymalnie aromatyczna. Dla Ciebie połączyliśmy smak tropikalnych owoców i najbardziej aromatyczne gatunki chmielu zza wielkiej wody. W tym piwie znajdziesz wszystko co potrzebne aby poczuć się jak w raju. Nie zastanawiaj się dłużej! Łap za butelkę!

Składniki: woda, słody jęczmienne (Pale Ale, Pilzneński), słód Pszeniczny jasny, chmiel (Columbus, Chinook, Centennial, Simcoe®, Citra®, Equinox™), dodatki (ananas, pomarańcza, mango), drożdże Safale - Fermentis US-05
Zalecana temperatura serwowania: 8-10°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5.
Dodał: piwosz92 - 2016-06-29 20:20:52

oceny Oceny

Użytkownicy 8,48 / ilość: 90
Goście 9,25 / ilość: 67
średnia 8,81/10 / ilość: 157

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-10-03 00:17:12
Piłem wcześniej Komesowego Tripla, i wydawał się całkiem OK, ale w porównaniu z tym piwem i z aromatem tego piwa, to jest zupełnie inna liga i piwo totalnie warte dopłacenia 2-3 zł.

Aromat obłędny, bardzo owowocy, soczkowy, ale zarazem z wyczuwalną taką chmielową granulatowością. Czuć po prostu granulat chmielowy, czyli poza wspomnianymi przyjemnymi nutami ananasa, brzoskwiń, melona czuć nutę ziołową, łodygową.

Piwo opalizujące, złociste, o średnio obfitej pianie, która znika niemalże kompletnie pozostając jedynie w formie pajęczynki na powierzchni piwa i cieniutkim pierścieniu przy ściankach szkła. Biała. Szybko opadła i nie zdobi szkła.

Pół-wytrawne, pomimo słodkiego i owocowego aromatu piwo zdaje się być jednak trochę wodniste, ale może to odróżnia je od popularnych ostatnio Vermont IPA i Wrężelowego Vermont Double IPA. Słodowa pełnia niska. W smaku zaś owocowe, paradoksalnie lekkie i pijalne, goryczka - średnio wysoka. Owocowo spirytusowy jednak finish i aftertaste. Niezbyt przyjemny.

Double IPA która smakuje niemalże jak regularna wersja IPY za wyjątkiem trochę alkoholowego finishu. Mimo to dobre piwo.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-09-15 16:51:14
Nie ocenie tego obiektywnie. Ładnie wali w łeb. Czuć żywice, cytrusy i ananasa w aromacie. W smaku przefermentowane owoce, i sosna. Goryczka wykręca mordę. Smakowało mi.
awatar
szab12
starstarstarstarstar

2018-07-21 19:07:49
Barwa bursztynowa, piana lekka i niska.
W zapachu tropiki - cytrusy oraz trochę sosny.
Smak na początku cytrusowy, gorzki bez kontry słodyczy. Goryczka rośnie z każdym łykiem, ale nie ma masy krytycznej. Alkohol niewyczuwalny, ale piwo z czasem rozgrzewa. Bardzo smaczne piwo, cena 9 zł.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
starstarstarstarstar

2018-07-16 23:10:09
Barwa zmętniony bursztyn czy coś w tym stylu , ciężko mi powiedzieć , piana do samego końca trwała , zostaje drobna powłoka do końca , lacing był ale przy końcu znikł. W aromacie owocowa bomba , bardzo ładnie pachnie. choć pod koniec intensywność aromatu spadła. W smaku ananas rządzi i jest super owocowo. Goryczka niby 110 IBU ale jakoś nie czuć tego w ustach. Uważam że owocowość przykryła goryczkę , gaz na odpowiednim poziomie , nie za dużo , nie za mało. Tropical pełną gembą. Piwo bardzo dobre , gdyby była wyższa goryczka było by idealne. Nie czuć że to piwo ma 8,5 % alko , wg mnie bardzo dobre , warka 30,05,19. Polecam :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010