zamknij Zostań patronem na patronite
Wrężel Tropical Imperial India Pale Ale
Wrężel Tropical Imperial India Pale Ale
Wrężel Tropical Imperial India Pale Ale
% alk. 8.5
Blg 19.1
IBU 110
5904730465243addbarcode
ulubione: 34


Piwo uwarzone przez Browar Wrężel z miejscowości Zarzecze (powiat żywiecki, województwo śląskie).

Tropikalna wersja Imperialnej IPA – maksymalnie goryczkowa, maksymalnie owocowa, maksymalnie aromatyczna. Dla Ciebie połączyliśmy smak tropikalnych owoców i najbardziej aromatyczne gatunki chmielu zza wielkiej wody. W tym piwie znajdziesz wszystko co potrzebne aby poczuć się jak w raju. Nie zastanawiaj się dłużej! Łap za butelkę!

Składniki: woda, słody jęczmienne (Pale Ale, Pilzneński), słód Pszeniczny jasny, chmiel (Columbus, Chinook, Centennial, Simcoe®, Citra®, Equinox™), dodatki (ananas, pomarańcza, mango), drożdże Safale - Fermentis US-05
Zalecana temperatura serwowania: 8-10°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5.
Dodał: piwosz92 - 2016-06-29 20:20:52

oceny Oceny

Użytkownicy 8,45 / ilość: 99
Goście 9,19 / ilość: 72
średnia 8,77/10 / ilość: 171

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Malfred
starstar

2019-03-11 09:19:45
Piwo posmakowało mi od pierwszej butelki. Aromaty owocowe to to co lubię. Dla mnie goryczka nie jest problemem, a wręcz dodaje charakteru. Pyszne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-12-22 19:51:35
Kolor bursztynowy / soku pomarańczowego, lekko zmętniony.
Aromat intensywny, głównie owoców tropikalnych i cytrusów: pomarańczy, mango, markui, brzoskwini, ananasa. Na to dochodzą nuty żywiczne i iglaste. Słody w postaci zbożowości i karmelku ledwie się przebijają przez chmielowe aromaty i owocowe dodatki. Jest lekko słodka ale jednocześnie orzeźwiająca.
W smaku znów dominuje owocowość plus baza słodowa z nutą karmelkową na czele. Kontrę stanowi szlachetna goryczka cytrusowo-żywiczna, na krótko tylko zalegająca kubki smakowe. Do tego lekka pikantnosc od-alkoholowa i minimalny kwasek na finiszu.
Jak na swoją moc piwo ma mało ciała, przez co jest bardzo pijalne.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Bavking
starstarstarstarstar

2018-12-21 16:54:46
Zupełnie nie rozumiem co ludzie widzą w tym piwie. Zalegająca nieprzyjemna goryczka i wyłażący alkohol skutecznie przyćmiewa pozytywne strony tego piwa.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-11-28 15:56:52
Oko: bursztynowy wpadający w pomarańcz, lekko zamglony. Piana lekko przybrudzona biel, niezbyt wysoka, średniogęsta, dość trwała.
Nos: już po otwarciu kapsla uderza spora dawka cytrusów i żywicy, z czasem pojawia się sporo owoców tropikalnych i egzotycznych, do tego podstawa słodowa, w tym karmel. Z butelki jeszcze ciekawiej, bardziej owocowo, zarówno słodkie, wytrawne i kwaskowe akcenty owocowe nawet po skórki cytrusów oraz zioła i żywica. Na pierwszym planie chmiele, dalej słody z karmelem. Intensywny.
Smak: najpierw spora dawka słodyczy w typie owocowym oraz podstawa słodowa z karmelem, ale przyjemnie, dalej wytrawność i kwaskowość od różnych owoców. Goryczka solidna, narasta z każdym łykiem, jest dość krótka, przyjemna, owocowo-żywiczna. Z czasem trochę zalega na języku i podniebieniu, ale w przyjemny sposób. Dość gładkie, ale jak na 19 plato mało ciała, alkohol bardzo dobrze ukryty.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010