Wrężel Simcoe S.M.A.S.H. India Pale Ale
Wrężel Simcoe S.M.A.S.H. India Pale Ale
Wrężel Simcoe S.M.A.S.H. India Pale Ale
% alk. 6.5
Blg 15.5
IBU 80
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Piwo uwarzone przez Browar Wrężel z miejscowości Zarzecze (powiat żywiecki, województwo śląskie).

Single Hop & Single Malt IPA - zastosowanie jednego rodzaju słodu oraz jednego gatunku chmielu, pozwoli dokładnie zaznajomić się z możliwościami jakie niesie za sobą chmiel Simcoe – leśna żywica i aromatyczne cytrusy połączone z delikatną, ale zdecydowaną goryczką o żywicznym profilu smakowym.

Składniki: woda, słód jęczmienny (Pale Ale), chmiel (Simcoe®), drożdże (Safale - Fermentis US-05)
Zalecana temperatura serwowania: 8-10°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-07-16 12:39:07

oceny Oceny

Użytkownicy 7,7 / ilość: 10
Goście 8 / ilość: 4
średnia 7,79/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2017-04-20 00:21:32
Spodziewałem się po tym piwie nieco lub sporo więcej. Otrzymałem zaś przyzwoitą i dość monotonną interpretację stylu. Wiem, że to w jakiejś mierze zamierzony efekt (jeden rodzaj słodu i jeden gatunek chmielu), ale widać, że warto pokombinować w drugą stronę. Dlatego za całość tylko (a może aż) 7 / 10.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
GENzo
starstarstarstarstar

2017-02-07 12:14:42
Aromat to głownie żywica , sosna i świerk natomiast gorzej jeśli chodzi cytrusy. Podobnie w smaku , gdzieś te cytrusowe akcenty są ale na minimalnym poziomie. Goryczka wyczuwalna od pierwszego łyku. Zdecydowana i przez dłuższy czas otrzymująca się na języku. A co do wyglądu to jest w miare solidnie , bo choć piana szybko opadla to zostawiła za soba całkiem pokaźny lacing. Wrezel juz drugi raz w ostatnim czasie pozostawił po sobie pozytywne wrażenie i tym samym zachęcił do spróbowania ich kolejnych piw.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-01-21 23:45:44
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca, szczątkowy lacing utrzymuje się na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, subtelnie zmętnione. W zapachu wyraźne nuty żywiczne i karmelowe, nieznaczne tylko cytrusowe akcenty. W smaku mocno goryczkowe, goryczka ta zalega na podniebieniu i jest na podłożu żywicznym, karmelowa kontra słodowa, słabsza kwaskowa, iglaste nuty, czuć lasem, mniej cytrusem, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Wrężel, etykieta graficznie ciekawie wykonana, w niebieskiej kolorystyce, w miarę dobrze opisana. Warka 26.04.2017. Dobry single hop na chmielu Simcoe, potężna dawka żywicznej goryczki, niestety mało cytrusów. Orzeźwienie na wysokim poziomie. Simcoe nie jest moim ulubionym chmielem, ale ta IPA jest naprawdę konkretna, mocna 7 z mojej strony powinna być sprawiedliwą oceną. Polecam fanom treściwych India Pale Ale, dobry wyrób Wrężela.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010