zamknij Zostań patronem na patronite
Wrężel Grejpfrut IPA
Wrężel Grejpfrut IPA
Wrężel Grejpfrut IPA
% alk. 6.3
Blg 15.5
IBU 50
5904730465328addbarcode
ulubione: 4


W kolejnej IPA z naszej stajni, postanowiliśmy połączyć piwo obficie chmielone na smak i aromat, ze świeżymi skórkami grejpfruta oraz jego sokiem i miąższem.
Soczyste i owocowe, w którym znajdziecie przyjemną goryczkę która nie wybija się zbytnio nad inne elementy składowe tego piwa.
Przelej do szkła i poczuj grejpfrutowe orzeźwienie!

Składniki
WODA;SŁODY JĘCZMIENNE: Pale Ale; SŁODY PSZENICZNE: pszeniczny jasny; PŁATKI OWSIANE; CHMIEL: Mosaic, Citra, Amarillo, Centennial, Chinook™; SKÓRKI I SOK Z GREJPFRUTA; DROŻDŻE: US-05

Temperatura serwowania
+7°C do +9°C

Dodał: ark00 - 2017-11-18 09:17:31

oceny Oceny

Użytkownicy 7,58 / ilość: 19
Goście 9,17 / ilość: 6
średnia 7,96/10 / ilość: 25

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2019-01-25 00:33:32
Grejpfrut mocno wyczuwalny, dający nuty cierpkie i goryczkowe (takie alkoholowe, dziwne to jest), oraz słodkie. Ta słodycz w połączeniu z goryczką IPA daje wspaniałe połączenie. Sama słodowość wydaje się nie najlepsza.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2019-01-20 21:30:01
Tytułowy grejpfrut bardzo dobrze wyczuwalny w aromacie jak i smaku. Piwo dobrze nachmielone, orzeźwiające, goryczka przyjemna, grejpfrutowa, żywiczna. Bardzo smaczna i pijalna IPA.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2019-01-10 17:10:33
Piwo faktycznie nie powala wyglądem. Herbaciano-grejpfrutowy kolor nie porywa. Lekko mętne z osadem. Piana biała,średnio pęcherzykowa,nietrwała. Aromat słodki,owoce tropikalne w całej okazałości. Lekko żywiczne,landrynkowe,rodzynki,mango i w tle grejpfrut.Zapach czysty,bez wad.Smak ,jak dla mnie zbyt słodki.Trochę przytłaczający. Za mała kontra grejpfruta względem słodkości piwa.Goryczka niezła ale krótka ,nie zalegająca.Nasycenie średnie do dużego.Piwo dobre,ale brakło mi tego grejpfrutowego uderzenia.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-02-12 21:11:40
Aromat to to czego można się spodziewać po IPA z dodatkiem skórek i soku z grejpfruta. Czuć przede wszystkim cytrusy i mnóstwo grejpfruta. Jest przy tym jednak słodko aniżeli rześko, lekko, "zwiewnie" czy orzeźwiająco. Słodkawy, nawet nieco perfumowany grejpfrutowy aromat, spod którego przebijają się nuty bardzo mocno dojrzałego słodkiego melona. Aromat troszkę w stylu landrynek, może nawet z nutą gumy balonowej.

Dodatek soku z grejpfruta nijak wpłynął na barwę piwa. Piwo jest ciemnozłote, mocno opalizujące, w żadnym wypadku nie wpada w czerwone czy różowe odcienie owocu który został dodany. Piana bardzo słabiutka, niska warstewka, praktycznie znikoma i szybko opadająca. Pozostaje jedynie cieniutki biały nalot na powierzchni piwa.

W smaku za to na szczęście piwo nie jest słodkie, słodowe, czy pełne. Już natychmiast przy pierwszym łyku czuć goryczkę, cierpkość grejpfruta i ogólny jego smak. Delikatnie kwaskowe na poziomie niektórych hefe-weizenów. Piwo półwytrawne, nisko nasycone CO2. Grejfrutowo cytrusowe, z nutami żywicznymi i wysoką goryczką. Finish gorzkawy, grejpfrutowy, odrobinę nawet żywiczno iglasty. Aftertaste tożsamy, z lekko pojawiającą się melonową słodyczą.

Owoc grejfruta i India Pale Ale to połączenie które nie może się nie udać. Poza słabiutką pianą ciężko znaleźć coś do czego można by się przyczepić w tym piwie. Fajne wytrawne piwo, o goryczkowo cytrusowym profilu, w którym owoc grejpfruta jest dobrze wkomponowanym dodatkiem. Czuć że mamy do czynienia z piwem z domieszką soku, a nie jak w przypadku Circusa z Radugi - po prostu sokiem z grejfpruta.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 4 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010