Wrężel AIPA
Wrężel AIPA
Wrężel AIPA
American IPA
% alk. 6.8
Blg 16.5
IBU 70
5904730465199


Produkt browaru kontraktowego Wrężel, który swoje piwa warzy w Browarze Zarzecze. Browar Wrężel powstał stosunkowo niedawno, AIPA jest piątym piwem z tego browaru, które pojawiło się na rynku. Jest to piwo pasteryzowane i niefiltrowane w stylu American India Pale Ale. Marzy Ci się wyprawa do Stanów Zjednoczonych? Polecamy AIPA. To uczta dla nosa! W jednej butelce można znaleźć zarówno zapach żywicznego lasu, jak i owoców Florydy. Ale nie daj się zwieść oszałamiającym cytrusowym aromatom... Pod ich osłoną czai się mocne uderzenie goryczki! Życzymy Smacznego!!!

Skład: woda, Słody: Pale Ale, Karmelowy jasny, Melanoidynowy; dodatki: cukier; chmiel: Cascade, Centennial, Simcoe, Ahtanum, Chinook, Columbus; drożdże: Fermentis US-05.
Fermentacja: górna +19°C. Polecana temperatura serwowania to przedział 10 - 13°C.

Barwa miedziana, lekko opalizująca o mocno rubinowym odcieniu. Piana jasno-kremowa, drobno oraz średniopęcherzykowa. Po nalaniu formuje się zwarta, czapowata, ponad dwu centymetrowa warstwa. Szybko opada do jednego centymetra, z czasem przeistacza się w cienką warstwę, która nie jest dziurawa, otacza ją skromny pierścień. Piana zdobi szkło mocno, jednak ślady nie są przesadnie trwałe i równomierne. Aromat wyraźny, zdecydowanie słodki. Połączenie nut słodowo-karmelowych, z żywicą, aromatami lasu iglastego oraz lekką nutą dojrzałych owoców tropikalnych. Zapach pochodzący od chmielu przyćmiony solidną bazą karmelowo-słodową. W smaku ponownie mocno wyczuwalny karmel, następnie słód i przyjemna, wyrazista słodycz. Po chwili ujawnia się nieco żywicy i odrobina słodkich owoców tropikalnych. Goryczka na wysokim poziomie, dobrze łączy się ze słodkim, karmelowym profilem piwa. Nasycenie średnie, w stronę niskiego, bez zarzutu.
Dodał: Stacher93 - 2014-11-18 09:09:47

Oceny

Użytkownicy 7,52 / ilość: 85
Goście 8,1 / ilość: 31
średnia 7,67/10 / ilość: 116

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


MateoKrk_

2018-07-01 00:14:30
Barwa Ciemno-Złota Zamglone.

W Aromacie Słodkie Owoce Tropikalne Po Chwili Mocne Nuty Żywiczne Do Tego Słodowość Delikatny Karmel i Cytrusy.

W Smaku Półwytrawne Sporo Nut Grejpfrutowych a Także Dojrzałych Owoców Tropikalnych (Mango,Marakuja) Oprócz Tego Żywica i Karmel Goryczka Średnia Całkiem Przyjemna Zalegająca Wysycenie Średnie.

Niezła AIPA Ciężko Się Tu Do Czegoś Przyczepić Wrężel Jak Dotąd Mnie Nie Zawiódł i Trzyma w Dalszym Ciągu Poziom.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )

Jacelinho

2018-03-10 23:37:20
Barwa ciemno herbaciana , miedziana prawie. Piana na grubość 1 palca i znikła po kilku minutach. Jest ślad na szkle. W aromacie żywica , kwiatowo trochę , karmel , chmiele na 2 planie ale aromat powinien być bardziej intensywny wg mnie. W smaku jest przyjemna goryczka choć myślę że nie ma tych deklarowanych 70 IBU. Jest karmel który mi w tym piwie smakuje , jest zabójczo pijalne . przyjemny słodowy smak , karmel mi w tym piwie pasuje , są owoce na 2 planie. Jak dla mnie bardzo przyjemne piwo , mogło by być więcej owoców tropikalnych i wg mnie jeszcze większa goryczka. Ogólnie to polecam , smaczne , warka 29.08.18 z Lidla. Na pewno ma mniejszą goryczkę niż Atak chmielu i jest bardziej przyjazne w odbiorze. Polecam :)
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )

Gość

2018-01-26 18:17:23
Zmieniło etykietę?? Niby opis ten sam ale etykieta niebieska z kotwicą...

Shinodin
2018-01-26 18:17:23
Tak, etykieta jest zmieniona
Oceny użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )

Shinodin

2017-11-08 22:47:15
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, lacing występuje w formie szczątkowej. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty żywiczne i karmelowe, cytrusowe i egzotyczne akcenty, podbudowa słodowa. W smaku żywica przygniata podniebienie, goryczka zalegająca o tymże profilu, dobra kontra słodowa, na drugim planie cytrusy oraz egzotyczne posmaki, duża treściwość, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel biały, od browaru Wrężel, etykieta nowa w odświeżonej grafice i niebieskiej kolorystyce, w miarę dobrze opisana. Warka 04.10.2018. Wyrazisty wyrób, mocna i konkretna wersja stylu AIPA. Żywica dominuje na podniebieniu, brakuje mi trochę lekkości, większej dozy cytrusów czy egzotyki. Piwo zdecydowanie dla fanów mocnego żywicznego i karmelowego uderzenia, ja nie do końca zaliczam się do tej grupy dlatego też moja ocena nie może być wyższa niż 7 z minusem. Aczkolwiek ciężko się do czegoś doczepić, Wrężel trzyma poziom.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010