Volfas Engelman Blonde
Volfas Engelman Blonde
Volfas Engelman Blonde
% alk. 4.5
Blg 11.6
IBU 14
4770301230838addbarcode
ulubione: 1

Volfas Engelman Blonde - Belgian Syle Wheat Ale. Inspiracja dla tego piwa pochodzi z serca Europy - to jest pszeniczny ale BLOND o belgijskim stylu, bogaty w aromaty cytrusów, owoców i przypraw, wyczuwalne jest zrównoważone połączenie słodyczy i kwasowości z subtelnie wyrażoną nutą pomarańczowego smaku. BLOND ale jest mętny o jasnym kolorze pszenicy, jak gdyby wyjaśniał swoją nazwę.
Zarówno miłośnicy jasnego ale i WHITE PINT [cokolwiek autor miał na myśli] będą z tego zadowoleni. - głosi etykieta litewskiego producenta, który, choć na każdym kroku podkreśla, że to styl belgijski, to niewiele o belgijskich stylach wie, sprowadził Wibiera/Bière blanche i Belgian Blond Ale do jednego stylu, wspomina angielską jednostkę objętości, jakby to był styl piwa (Volfas sprzedaje swoje piwa butelkach i puszkach o pojemności pinty imperialnej 0,568 l, tak z ciekawości warto nadmienić, że pinta belgijska to 0,687l) - a samo piwo okazuje się być marnym pszenicznym lagerem, słodkim i z obrzydliwym sztucznym aromatem brzoskwini i pomarańczy - co pewnie miało dać Belgię.
Składniki: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, syrop cukrowy, aromat, chmiel
Dodał: nietzsche - 2018-06-18 07:56:37

oceny Oceny

Użytkownicy 4,88 / ilość: 8
Goście 6,8 / ilość: 5
średnia 5,62/10 / ilość: 13

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2018-07-11 11:41:58
Piwo z pewnością nie w stylu. Owszem, można znaleźć nuty znane z piw belgijskich, jak kolendra, ale ta przyprawa komponuje się z witami a nie blondami. Piana zerowa, nieklarowne, kolor słomkowy. Piwo w smaku i aromacie przypomina ni to radlera, ni jakąś dziwną oranżadę z niewysokiej półki - guma balonowa i kolendra (sztuczna, bo w składzie jest tylko informacja o aromatach). Pijalna porażka - kupiłem jeszcze dwa inne piwa z tego browaru (APA i IPA) i te też nie są rewelacyjne.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 4 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-06-17 00:59:05
Wygląd: Podejrzany wygląd, kolor słomka, jest nieprzejrzyste, ale nie jak mętne piwo, nie widać tutaj zamglenia, ono wygląda jak sok / napój, piana po nalaniu ładna, drobna, ale znika do zera w parę sekund
Zapach: obrzydliwy, sztuczny aromat brzoskwini i pomarańczy wpadający w rzygowiny
Smak: podobny jak zapach, mdły lager, może I pszeniczny, ale słodzony jakimś sztucznym słodzikiem I dający okrutnie sztucznym aromatem pomarańczy I brzoskwini. Naprawdę nie było gorszych i tańszych aromatów? Naprawdę tak producent wyobraża sobie belgijskiego Blonde lub Wita, bo niewiadomo, co miał na myśli? Obrzydliwe niepijane g*wno.
oceny Oceny użytkownika:
1 ( smak: 1, zapach: 1, wygląd: 3 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010