Trzech Kumpli Pils
Trzech Kumpli Pils
Trzech Kumpli Pils
Pils
% alk. 4.4
Blg 10.5
5905669479233


Jest takie powiedzenie w piwnej branży - "po Pilsach ich poznacie".

Wbrew pozorom bowiem, Pils jest bardzo trudnym stylem. Uwarzenie go w idealnym balansie między goryczką, wytrawnością, rześkością, z pięknym aromatem klasycznych chmieli kontynentalnych, o cudownej klarowności i śnieżnobiałej pianie pozostaje marzeniem niejednego piwowara.

My również marzyliśmy o nim o dłuższego czasu, przygotowywaliśmy się do tej warki wyjątkowo długo, a koniec końców nasza receptura okazała się być bajecznie prosta. Wszak to mega proste piwo, codzienny napój, piwo do którego wraca się - prędzej czy później - zawsze, bez względu na bardzo namiętne romanse z nowofalowymi chmielami, piwami leżakowanymi w beczkach, piwami z owocami, kwaśnymi, wymrażanymi, imperialnymi, potrójnymi, popiątnymi i tak dalej...

Po Pilsa sięga się równie naturalnie jak po dokładkę pierogów babci, jak po szarlotkę mamy, czy jak po poranną kawę. Pils jest wspomnieniem pierwszego łyka piwa w życiu, drogowskazem, latarnią morską, GPS-em, busolą, kompasem... (Info FB)
Dodał: SaintBase - 2017-02-13 00:43:03

Oceny

Użytkownicy 6,86 / ilość: 14
Goście 9,25 / ilość: 4
średnia 7,39/10 / ilość: 18

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Gość

2018-04-14 18:08:06
Świetna dziesiąta - niesamowicie pijalna.
Bardzo fajna goryczka i niskie nasycenie sprawiają, że piwo znika w ekspresowym tempie. Idealne na upalne popołudnie.
Cena jednak to nieporozumienie. Kosztuje tyle, ile AIPA itp, a to przecież właściwie woda...

Gość

2018-02-25 17:46:42
Barwa - jasna (słomkowa).
Piana - śnieżnobiała, gęsta i trwała. Ładny lacing.
Zapach - przyjemny - zbożowy.
Smak - lekki, raczej wytrawny z przyjemną, ziołową goryczką.
Bardzo udany Pils, tylko dlaczego na ponad 6 zł ??

Shinodin

2018-01-12 23:38:34
Piana biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca ładny lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza słomkowa klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu przyjemne nuty zbożowe i słodowe, lekkie owocowe i kwiatowe klimaty, bardzo aromatyczne jak na pilsa. W smaku delikatne i orzeźwiające, kwiatowość dominuje na kubkach smakowych, goryczka subtelnie zalegająca o profilu ziołowym, słabsza kontra kwaskowa, lepsza słodowa, mocne zbożowe wonie, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły srebrny, etykieta klasyczna, nieprzekombinowana graficznie, w miarę wyczerpująco opisana. Warka 05.05.2018. Aromatyczny Pils, dużo zboża i kwiatowości, nie jestem jednak pewien czy w tym przypadku Trzech Kumpli trochę nie przekombinowało. Zdecydowanie nie jest to klasyczny pils, bardziej aromatyzowany, z początku przyjemny w odbiorze, lecz pod koniec degustacji i lekkim ogrzaniu pijalność spada. Solidne rzemiosło, ale bez rewelacji, klasyka w wydaniu polskiego browaru kraftowego, w mojej opinii na 6 z plusem.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )

nietzsche

2017-10-19 22:02:26
Wygląd: jasna słomka, lekko nieklarowne, śliczna, drobna, piana, obfita, podobnie lacing.
Zapach: Czysto, słodowo, rześko, trochę chlebowo, czesko-chmielowo, żatecki, wolałbym czegoś bardziej swojskiego, czyli zielistego ;) z butelki ładniej pachnie, ale termin ma do grudnia
Smak: Czysto, słodowo, chlebowo, trochę mlecznie, aromatyczność ziołowa w stylu czesko-niemieckim, goryczka idealna, nie za wysoka, ale minimalnie zalegająca, więc pozostawia po sobie ślad. Niewątpliwie najlepszy polski pils kontraktowy.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010