Trzech Kumpli Pia
Trzech Kumpli Pia
Trzech Kumpli Pia
% alk. 4.4
5905669479486addbarcode
ulubione: 10

Uwarzone przez Trzech Kumpli - Browar Lotny.
Nie się co zanadto rozwodzić. Jest nowe IPA!
Wpakowaliśmy w nie cudowną tegoroczną dobroć nowozelandzkiego chmielu i całą naszą miłość do chmielenia na aromat. Poczujecie kiwi, limonkę, kokosa, a potem w smaku tropikalną soczystość, której nieśmiało przeciwstawi się niewysoka i krótka gorycz.
Tylko 4,4% alkoholu i tyle chmielu! Toż to apoteoza współczesnej pijalności!
Taaak, jest zdecydowanie inne od Pan IPAni, Misty, Small Talka, Piece of Cake i Califii.
I to nas cieszy najbardziej!
Cóż tu więcej pisać, próbujcie!
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-12-13 14:13:05

oceny Oceny

Użytkownicy 8,06 / ilość: 35
Goście 9,17 / ilość: 6
średnia 8,22/10 / ilość: 41

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2019-11-23 22:07:48
Barwa żółtawa z mętne. Piana dość trwała aczkolwiek niska. Lacing symboliczny. W aromacie słodko, przywodzi na myśl tropikalne owoce. W smaku rześkie, goryczka lekko zaznaczona, owoce wciąż wyczuwalne, ciała piwo ma niewiele i pije się dynamicznie. Myślę, że jest to doskonałe piwo na sezon letni.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-11-19 13:43:03
Piana drobno i średniopęcherzykowa, średniej wysokości, lacing.
Barwa całkowicie zmętniona, żółto-piaskowa, z pływającymi drobinkami.
Zapach soczysty, mocno owocowy, egzotyczne owoce, mango, ananas, limonka, melon, trawa cytrynowa, skórka grejfruta.
Smak: wysycenie średnie-, goryczka niska lekko zalegająca, delikatnie wygładzone, soczyste, egzotyczne owoce, kiwi, limonka, lekko łodygowe, lekkie ale jednocześnie treściwe, świetnie nachmielone. 8,5/10
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-08-13 15:12:24
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa idąca w stronę białej, mocno zmętnione, zupełnie nieprzejrzyste i nieklarowne, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu nuty mega egzotyczne i owocowe od kiwi przez ananasa po mango i marakuję, akcenty zbożowe, soczkowe oraz lekko żywiczne aromaty, podbudowa słodowa. W smaku owocowa egzotyka zdecydowanie na pierwszym planie, goryczka całkiem zalegającą o profilu soczkowym, niezła kontra kwaskowa, gładka faktura dzięki płatkom pszennym i owsianym, pomimo tej aromatyczności piwo jest wysoce pijalne, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Trzech Kumpli, etykieta w zielonej kolorystyce, interesująco wykonana graficznie, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 28.10.2019. Pełna, treściwa, aromatycznie owocowa, a przy tym wysoce pijalna Session IPA? Trzech Kumpli udowodniło że jest to jak najbardziej możliwe. Lżejsza wersja Taury jest równie udana. Bez dodatku owoców czy sztucznych aromatów osiągnąć taką egzotykę? Chapeau bas po raz kolejny! Mocna 8 i oczywiście dodaję do ulubionych.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-06-22 23:11:52
Wygląd: słomkowe mleko, śliczna piana i lacing.
Zapach: mega intensywny i świeży, cytryna, limonka, kiwi, mandarynka, papaja, geranium, zielony pieprz, melon, trawa cytrynowa, lekka cebula, winogrono
Smak: Jeżeli jest jeszcze jakiś polski browar kraftowy, który nie zawodzi (i piszę to z bólem) to jest nim Trzech Kumpli, choć jeszcze niedawno za taki uwarzałem też Pintę. Sesyjne IPA, 4,4%, więc nie nastawiałem się na nic ,tym bardziej, że piwo jest z października, a piję je pod koniec czerwca. A jednak jest bombą chmielową, powinno też zawstydzać wiele wypustów polskiego krafciku, które mienią się nie tylko DDH, ale wręcz TDH, a ledwie oddają jakiś aromat chmielu. Piwo rzeczywiście sesyjne, ale niesamowicie puszyste, rześkie, juicy, jak najlepszy vermont. Aromaty chmielowe takie jak w zapachu, z tym, że kokos wyraźniejszy i idzie w parze z koprem, jak z jakiegoś Sorachi Ace. Pomyśleć jakie było jako świeże.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010