Trzech Kumpli Pan IPAni
Trzech Kumpli Pan IPAni
Trzech Kumpli Pan IPAni
Wheat IPA
% alk. 5.9
Blg 15.5
IBU 45
5905669479196


Uwarzone przez browar Lotny - Trzech Kumpli, w browarze Trzy Korony z Nowego Sącza. Jest to piąte piwo z tego browaru, tym razem w stylu Wheat India Pale Ale. Drugie piwo, tuż po Native American, które zostało rozlane do bezzwrotnych butelek o pojemności 0,33l. Browar Trzech Kumpli warzy od roku 2014. Głównym piwowarem jest doświadczony piwowar domowy Piotr Sosin. W niedawnym czasie warzenie zostało przeniesione z browaru Wojkówka do Trzech Koron z Nowego Sącza. Pan IPAni to hybryda dwóch piwnych światów. Lekkość i zwiewność piwa pszenicznego balansowana jest mocą, goryczką i aromatem India Pale Ale. Złote, treściwe, cytrusowe. Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane, nieklarowne, nieutrwalone, chmielone na zimno.

Premiera piwa odbyła się na festiwalu Beerweek Kraków, który odbył się pomiędzy 6-8 marca, 2015 roku.

Skład: woda; słody: Jęczmienny, Pszeniczny, płatki pszenne, płatki owsiane; chmiele: Perle, Amarillo, Citra, Mosaic; drożdże.
Dodał: prodwin - 2015-05-11 08:37:55

Oceny

Użytkownicy 8,16 / ilość: 136
Goście 8,25 / ilość: 119
średnia 8,2/10 / ilość: 255

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


MateoKrk_

2018-03-15 22:53:34
Barwa Jasnego Złota Zmętnione Nieprzejrzyste w Aromacie Bardzo Przyjemne Owoce Tropikalne Mango Ananas Cytrusy Gruszka Brzoskwinia Morele w Tle Kwiaty Akcenty Zbożowe i Nafta w Smaku Jest Słodko Głownie Tropiki Mango i Marakuja Do Tego Cytrusy Dodanie Płatków Owsianych i Pszennych Było Świetnym Pomysłem Gdyż Nadają Aksamitności i Pełni Goryczka Średnia Niezalegająca Mogła by Być Trochę Wyższa Ale Nie Ma Się Co Czepiać Świetna Wheat IPA z Przyjemnością Będę Do Niej Wracał.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )

piwnynocnikpl

2018-01-16 17:33:47
Stwierdzamy krótko ? przede wszystkim świeżo wyciskana cytryna tłamszona nieco przez obecną we wnętrzu pszenicę. Piwo lekkie, choć przyjemnie dla oka mętne ? w sam raz na lato tej zimy. Nie ukrywamy jednak, że jeśli chodzi o Trzech Kumpli to lepiej wszedł nam ich Misty z cudownym grejpfrutem na pierwszym planie
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )

Shinodin

2017-12-16 22:54:33
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca i dziurawiąca się, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła, występuje pod postacią skromnego wianuszka. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu przyjemne nuty cytrusowe i egzotyczne, owocowe klimaty, nieznaczna pszenica, dużo zboża i kwiatowości. W smaku gładkie i lekkie, pszenica udanie łączy się z egzotyką, cytrusami i subtelną żywicą, płatki pszenne i owsiane nadają ciekawej tekstury, powiedziałbym, że wręcz mlecznej, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta ładnie wykonana graficznie, bardzo szczegółowo opisana. Warka 29.04.2018. Wysoce pijalna pszeniczna IPA, nie skłamię jeśli napiszę, że jest to najlepsze piwo w tym stylu jakie miałem okazję degustować. Generalnie trochę nie moja bajka, wolę bardziej wyraziste wyroby, tutaj natomiast jest gładko i aromatycznie, ale goryczka trochę kuleje. Browar Trzech Kumpli nie obniża lotów, kolejna świetna propozycja od nich. Gdyby nie moje preferencje smakowe może byłoby wyżej, a tak mogę dać maksymalnie 7 z plusem, godne polecenia zdecydowanie.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )

jover

2017-11-22 09:48:11
zapach rześkie cytrusy, kwiaty, świeżość, żywica w tle, multiwitamina - tropiki, w smaku mango, multiwitamina - tropiki, wysycenie średnie -, gorycz niższa, owocowa, fajna, szybko spływa, lekko+ zalega, wchodzi jak woda ale sesyjne nie jest, ogólnie nie ma się do czego doczepić, jest bardzo dobre, cena 8,90 zł
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010