Trzech Kumpli Novicius
Trzech Kumpli Novicius
Trzech Kumpli Novicius
Belgian Single
% alk. 4.6
Blg 10.5
IBU 20
brak kodu


Oczywiście, że nie jesteśmy mnichami i nie mamy do napojenia tłumu pielgrzymów odwiedzających nasz klasztor. Nie musimy również warzyć piwa po to, by zastąpiła nam na co dzień wodę, bo ta jest zbyt brudna, by traktować ją jako źródło nawodnienia. Po prostu jesteśmy piwowarami, którzy uwielbiają belgijską tradycję piwowarską, zwłaszcza tę klasztorną. Zwłaszcza tę Trapistów... Jednocześnie lubujemy się w piwach lekkich, zwiewnych i nieskomplikowanych, zatem pomysł na następne piwo nasunął się niemal sam. Nasze kolejne piwo nazywa się Novicius, a jego styl to Belgian Single. Spodziewajcie się trunku bardzo jasnego, z kremową pianą, żywo nagazowanego, o przyjemnym aromacie brzoskwiń i mirabelek. Gorycz ma bardzo umiarkowaną, bo zależało nam na niezwykle orzeźwiającym, owocowym, belgijskim piwie codziennym. Wyobrażamy też sobie, że Novicius będzie bardzo dobrą propozycją dla tych, którzy chcą zacząć swą przygodę z charakterystyczną belgijską nutą. Między innymi stąd nazwa. Od przyszłego tygodnia Novicius będzie dostępny w Waszych ulubionych pubach. Pierwsza warka idzie w 100% w beczki. Już teraz wiemy, że od przyszłych warek będą też butelki. Póki co, wpadajcie do pubów!
Dodał: ark00 - 2016-08-14 19:35:21

Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 16
Goście 7,4 / ilość: 5
średnia 7,1/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


ekoman69

2018-05-13 20:07:50
Barwa: jasna słomka, mętne. Piana ładna biała, dość szybko opada, ale coś tam na powierzchni pływa. W aromacie czuć trochę przypraw korzennych i owoców, głównie moreli. W smaku dość wodniste, bardziej kwaskowe niż gorzkie. Czuć trochę drożdży, trochę chlebowości i lekkie nuty przypraw korzennych. Raczej wytrawne, dobre na lato, ale szału nie ma. Warka 28.08.2018 0733. Kupione w sklepie z piwem za 8,75 zł.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )

jover

2018-02-07 20:31:18
zapach drożdżowy, kolendra, przyprawy, wysycenie średnie+, w smaku, drożdżowe, kolendra, gładkie, gorycz średnia-, drożdżowa, chlebowa, przyprawowa, niezalegająca ale zostawiająca lekki drożdżowy posmak, cena 9,00zł

Bob

2017-11-26 00:52:16
Rzadki, ciekawy styl. Nie tyle ciekawy aromatycznie co ciekawy jako bardzo dobry zamiennik wszelkiej maści lagerów i Apa. Piwo jest mocno wodniste, ale i przez to bardzo pijalne. Czuć przyprawy, lekkie owoce (brzoskwinia), typowe aromaty piw Belgijskich. W smaku leciutko kwaśne, goryczki brak... Idealne piwo na lato, szkoda że cena jest tak wysoka.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 10 )

nietzsche

2017-10-23 23:42:54
Wygląd: kolor słomka, mętne, piana bez szału, ale ok., ładny lacing.
Zapach: Jakaś cytryna, ale i jabłko, gruszka oraz banan, niewielka belgijska fenolowość
Smak: Jak na takiego cienkusza to jest nawet pełne, wytrawne, lekko chlebowe, wyraźnie chmielowe, choć goryczka niewielka, estrowe: w smaku już tylko jabłko i gruszka, bardziej przyprawowe w smaku niż zapachu, pikantne, pieprzne, korzenne.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010