zamknij Zostań patronem na patronite
Trzech Kumpli Goedemorgen
Trzech Kumpli Goedemorgen
Trzech Kumpli Goedemorgen
% alk. 6.5
Blg 15.0
IBU 60
5905669479318addbarcode
ulubione: 5


Goedemorgen to kolejne piwo górnej fermentacji uwarzone przez Browar Trzech Kumpli i zarazem kolejne IPA. Do produkcji tej flamandzkiej wersji IPA użyto amerykańskich odmian chmielu (plus Cascade PL i Magnum DE) i belgijskich drożdży. FM26 Belgijskie Pagórki to szczep drożdży o bardzo silnym charakterze przyprawowo-owocowym. Gwarantuje to konsumującemu pełnie nut estrów owocowych (suszone owoce, gruszka, śliwka) i fenoli przyprawowych, korzennych (goździk, pieprz) oraz oczywiście tych pochodzących od chmielu.
Dodał: Kaente - 2016-02-04 13:35:04

oceny Oceny

Użytkownicy 7,32 / ilość: 41
Goście 8,17 / ilość: 6
średnia 7,43/10 / ilość: 47

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-01-17 22:19:27
Wygląd: kolor słomkowy, duże zmętnienie, piana mieszana, jakiś lacing
Zapach: Przyznam, że bardziej przyciągnęło mnie do niego Belgian niż IPA, zresztą belgijskie nachmielone triple to jest jeden z cudów świata, no tu tej Belgii dużo nie ma, jest zgniła mandarynka i trochę kwasu izowalerianowego, czy to utlenienie czy chmiel niezbyt świeży? Nie ważne, Belgii nie ma nic
Smak: Gładkie, w miarę pełne, ma taki pieprzno-ziemisty posmak, ale tej fenolowości Belgijskiej nie czuję, w smaku słodkie nadgniłe mandarynki, trochę żywic, do tego zbożowość. Ono jest spoko, pijalne, ale żadnych wrażeń za sobą nie niesie, ani jest ono Belgian, ani American, bo ta chmielowość tu też kuleje, jest nijakie. Ocena naprawdę naciągana
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 3, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2019-01-17 22:20:20
60 IBU to ono na pewno nie ma
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 3, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-12-11 21:22:53
Aromat przyprawowo owocowy, w typie do tego który podaje producent - gruszki, przyprawy w tym goździk, kardamon. Czuć też nutę mocno dojrzałego, przejrzałego melona, mirabelek, mango. Połączenie belgii z ameryką.

Piwo opalizujące, żółtawo złociste, ze średnio obfita, białą, trwałą pianką, która powoli opada.

Słodkie, gładkie, owocowe w smaku ze słodowo biszkoptową nutą. Melon, gruszki, wyraźna chmielowa goryczka i przyprawowy finish i aftertaste.

Bardzo fajne piwo które świetnie łączy w sobie cechy charakterystyczne dla jasnych piw belgijskich (wyraźna przyprawowość w postaci goździka, białego pieprzu, kardamonu, jak również nuty gruszek czy mirabelek) z typowym owocowym sznytem od amerykańskiego chmielu - wysoka goryczka, melon, mango, brzoskwinia. Mogło by być bardziej wytrawne, klarowniejsze i mocniej nasycone CO2 jeśli chcielibyśmy mieć na prawdę rasową Belgię.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2018-06-30 18:45:37
zapach przyprawy, cytrusy, żywica, wysycenie średnie, obkleja podniebienie, w smaku słodkie, przyprawy, drożdże, gorycz średnia+, łodygowa, przyprawowo-ziołowa, ogólnie belgijskie klimaty są ale ipowe już nie za bardzo, a przynajmniej nie na takim poziomie jaki bym chciał, ameryki tu nie czuć, może tego polskiego cascade ale on może się zlewać z nutami od drożdży, cena 8,99zł
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-01-07 22:15:09
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty przyprawowe, karmelowe klimaty, trochę żywicy i cytrusów, w tle owocowość. W smaku słodkie, na podniebieniu czuć wyraźnie drożdże i przyprawy, niezła kontra kwaskowa, zdecydowanie mniej żywicy i cytrusów, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, sporo karmelu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły srebrny, etykieta starannie wykonana graficznie, w miarę wyczerpująco opisana. Warka 29.05.2018. Niby IPA w belgijskim stylu, ale mało tu zarówno jednego jak i drugiego...Belgia i jej aromaty występują jakby "na siłę", ponadto zagłuszają cechy charakterystyczne dla stylu jakim jest IPA. Zdecydowanie brakuje mi tutaj harmonii pomiędzy stylami...Niby pijalność nienajgorsza, ale doznania smakowe co najwyżej średnie. Jeden z mniej spektakularnych wyrobów od Trzech Kumpli, mogę zaproponować maksymalnie 6.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010