zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Trzech Kumpli Blackcyl Special Edition
Trzech Kumpli Blackcyl Special Edition
Trzech Kumpli Blackcyl Special Edition
5905669479370addbarcode
ulubione: 3


Uwarzone przez Browar Trzech Kumpli.
Jakiś czas temu popełniliśmy pewną ilość beczek eksperymentalnego Blackcyla cyrkulowanego przez skórki cytrusów. Po prostu szukaliśmy idealnego Black IPA - wiecie takiego, w którym jak zamykacie oczy i wąchacie, to nie poznajecie, że pijecie ciemne piwo...
W tej wersji był on dostępny w bardzo niewielu miejscach, ale odzew był zawsze pozytywny i dostawaliśmy sporo zapytań - czy będą butelki oraz czy piwo będzie dostępne w kegach szerzej.
Nie było to łatwe, bo w piwowarstwie to, co wychodzi na małą skalę niekoniecznie uda się przełożyć jeden do jednego na wielkie wolumeny, ale co tam!
Postanowiliśmy pokombinować technologicznie i chyba się udało. Zatem przedstawiamy Wam:
Blackcyl Special Edition
Black IPA + Citrus Zest
[opis roducenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2017-11-10 11:00:42

oceny Oceny

Użytkownicy 8,33 / ilość: 18
Goście 7,86 / ilość: 7
średnia 8,2/10 / ilość: 25

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-03-19 16:05:41
Warte swojej ceny. W aromacie trochę cytrusów, czuć trochę żywicy. Jak na ciemne piwo brak kawy. Podobne do IPA, ale cięższe w odbiorze. Lżejsze za to niż ciemne.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-02-21 22:52:31
Blackcyl w wersji podstawowej jest jednym z najlepszych jeśli nie najlepszym Black IPA w Polsce, co udawało się temu piwu udowadniać medalami na Konkursie Piw Rzemieślniczych. Tymczasem Blackcyl w wersji podkręconej o zest z cytrusów jest piwem wybitnym.

W aromacie cytrusy, limonka, świeżo starta skórka z cytryny, nuty iglasto żywiczne, a w tle dopiero pojawia się lekka nuta ciemnych słodów. Brak czekolady, brak kawy, praktycznie brak paloności. Aromat piwa sprawia wrażenie że rzeczywiście obcujemy z jasnym IPA.

W smaku zaś akcenty ciemnych słodów są wyraźniejsze. To, w połączeniu z wysoką goryczką daje odczucie prażonego słonecznika, ciemnego żytniego pieczywa / kawy zbożowej. Nie mniej jednak w dalszym ciągu jest cytrusowe, owocowe, wytrawne, iglasto żywiczne. Goryczka jak wspomniałem - wysoka, iglasta, a zarazem delikatnie palona. Finish i aftertaste długi i w podobnym charakterze.

Najlepsze - choć nie klasyczne (uwarzone bez dodatków) Black IPA w Krjau. Podobnie jak Black IPA z Wrężela - w tym przypadku z dodatkiem owoców. Oba piwa zjawiskowe, ale Blackcyl special edition to piwo 11 / 10
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2019-01-23 21:36:13
zapach zest / trawa cytrynowa, orzeźwiający, wysycenie średnie, w smaku słodkie, karmel, mocne cytrusy, żywica, iglaki, lekka paloność, gorycz mocna, cytrusowo-żywiczna, długo zalegająca, łodygowo-albedowy aftertase, cena 9,20zł
awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2019-01-19 20:49:54
Piwo ciemnobrunatne, nieprzejrzyste. Piana ładna beżowa, pozostawiająca wyraźną obręcz i chmurki. W zapachu dużo owoców tropikalnych i dojrzałe winogrona. W smaku żywiczna goryczka z akcentami tropikalnymi i palonymi (choć ledwo wyczuwalnymi). Goryczka lekko zalegająca, co jest chyba efektem dodania skórek cytrusowych. Piwo ciemne, ale w smaku podobne do jasnej ipy. Warka 14.05.2019. Kupione w sklepie alkoholowym za 9,49 zł.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010