zamknij Zostań patronem na patronite
Trzech Kumpli Blackcyl Special Edition
Trzech Kumpli Blackcyl Special Edition
Trzech Kumpli Blackcyl Special Edition


Uwarzone przez Browar Trzech Kumpli.
Jakiś czas temu popełniliśmy pewną ilość beczek eksperymentalnego Blackcyla cyrkulowanego przez skórki cytrusów. Po prostu szukaliśmy idealnego Black IPA - wiecie takiego, w którym jak zamykacie oczy i wąchacie, to nie poznajecie, że pijecie ciemne piwo...
W tej wersji był on dostępny w bardzo niewielu miejscach, ale odzew był zawsze pozytywny i dostawaliśmy sporo zapytań - czy będą butelki oraz czy piwo będzie dostępne w kegach szerzej.
Nie było to łatwe, bo w piwowarstwie to, co wychodzi na małą skalę niekoniecznie uda się przełożyć jeden do jednego na wielkie wolumeny, ale co tam!
Postanowiliśmy pokombinować technologicznie i chyba się udało. Zatem przedstawiamy Wam:
Blackcyl Special Edition
Black IPA + Citrus Zest
[opis roducenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2017-11-10 11:00:42

oceny Oceny

Użytkownicy 8,13 / ilość: 15
Goście 8,14 / ilość: 7
średnia 8,14/10 / ilość: 22

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2019-01-19 20:49:54
Piwo ciemnobrunatne, nieprzejrzyste. Piana ładna beżowa, pozostawiająca wyraźną obręcz i chmurki. W zapachu dużo owoców tropikalnych i dojrzałe winogrona. W smaku żywiczna goryczka z akcentami tropikalnymi i palonymi (choć ledwo wyczuwalnymi). Goryczka lekko zalegająca, co jest chyba efektem dodania skórek cytrusowych. Piwo ciemne, ale w smaku podobne do jasnej ipy. Warka 14.05.2019. Kupione w sklepie alkoholowym za 9,49 zł.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2019-01-04 19:54:46
Aromat na pierwszy plan cytrusy,sporo cytrusów, trochę żywicy, karmelu. W smaku również dominują cytrusy, fajna paloność, fajna goryczka i ten palony charakter- rewelka. Dobra specjalna edycja, moim zdaniem lepsza od podstawowej wersji.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-07-23 22:20:50
Piana beżowa, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu wyraźne nuty cytrusowe, karmelowe aromaty oraz subtelna paloność, na drugim planie kawa i czekolada, fajna chmielowość, podbudowa słodowa. W smaku pełne i treściwe, mocno cytrusowe a do tego jeszcze limonkowe co jest niewątpliwie zasługą dodatku zestu, przyjemna paloność połączona z lekką wędzonką jakiś czas gości na kubkach smakowych, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, w tle potwierdza się obecność czekoladowych oraz kawowych klimatów, doza karmelu, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Trzech Kumpli, etykieta w ciemnej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, wyczerpująco opisana. Warka 25.11.2018. Black IPA z dodatkiem zestu cytrynowego to niewątpliwie ciekawy pomysł, jednak w moim odczuciu smaki te trochę gryzą się ze sobą i wzajemnie zwalczają. Mocna i ciężka paloność wraz z wędzonką, kontra lekka i orzeźwiająca cytrusowość i limonkowe klimaty. Tak to widzę, dlatego nie jestem do końca ukontentowany, a i pijalność przez to stoi na niewielkim poziomie, chyba bardziej smakowała mi podstawowa wersja Blakcyla... ale kto co lubi, w tym przypadku mogę zaproponować maksymalnie 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2018-06-09 23:45:49
Spodziewałem się czegoś lepszego, piwo nie różni się strasznie od podstawki. Piwo jest po prostu bardzo fajną Black IPĄ, pijałem gorszę i lepsze... Cytrusowość jest bardzo fajna, nie mniej czegoś brakuję.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010