Trzech Kumpli American Beauty
Trzech Kumpli American Beauty
Trzech Kumpli American Beauty
% alk. 4.8
Blg 12.0
IBU 25
5905669479349addbarcode
ulubione: 13
cena: 6,99 zł

Tak o swoim nowym piwie piszą chłopaki z Browaru Trzech Kumpli:
Trzymasz w ręku nieskomplikowane piwo, które nie postawi Ci żadnych wymagań. Jeśli spodziewasz się przeczytać kolejny etykietowy opis aromatu, słodowej podbudowy, bukietu, wspaniałości chmielu, szlachetnej goryczki, itp. , to odłóż tę butelkę i weź następną z półki. Chcieliśmy uwarzyć coś, co odzwierciedli piękno prostego życia: praca, rodzina, przyjaciele, dobre jedzenie, ulubiona muzyka, wyczekiwany piątkowy wieczór z ulubionym, odprężającym piwem. Takim, które zawsze jest w lodówce i które o każdej porze roku, w każdym miejscu i w każdym towarzystwie smakuje równie dobrze. Po prostu otwórz butelkę i usiądź z nią na werandzie. . .

Chcieliśmy uwarzyć coś, co odzwierciedli piękno prostego życia. Wiecie - praca, rodzina, przyjaciele, dobre jedzenie, ulubiona muzyka, wyczekiwany piątkowy wieczór (z dzieciakami lub bez), z ulubionym, odprężającym piwem. Z takim, które zawsze jest w lodówce i które o każdej porze roku, w każdym miejscu i w każdym towarzystwie smakuje równie dobrze.
Jak życie, którym żyjesz. . .
Po prostu otwórz butelkę i usiądź z nią na werandzie. . .

No więc co to za styl? A no American Blonde Ale, który nie jest może tak popularny i efektowny jak American Pale Ale, czy wszelkie wariacje IPA, ale właśnie o to nam chodziło. O piwo lekkie, ekstremalnie sesyjne, aromatyczne, ale bez przegięć. Takie, po które sięgasz bez zastanowienia, niemal odruchowo.

To piwo ma ciekawą genezę, w której splatają się losy Andrzeja Milera - bardzo uznanego piwowara domowego i browaru Trzech Kumpli, który wtedy nie wiedział jeszcze, że browarem będzie. . . Andrzej jest autorem receptury, a Trzech Kumpli jej wykonawcą.
Człowiek przegapia moment, w którym wiąże się ze swoimi piwami emocjonalnie. . .

Chmiele, których użyliśmy to polski Cascade z PolishHops, który powoli zaczynamy uwielbiać oraz Mosaic, który jest już niemal klasykiem amerykańskich piw.
Drożdże - Fermentum Mobile - tym razem FM13 Irlandzkie Ciemności.

Piwo górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słód jęczmienny i pszeniczny, płatki ryżowe, płatki owsiane, chmiel, drożdże
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: jando - 2016-02-23 09:31:13

oceny Oceny

Użytkownicy 7,57 / ilość: 72
Goście 7,4 / ilość: 15
średnia 7,54/10 / ilość: 87

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
piotremon
starstarstarstarstar

2020-01-11 16:10:31
Świetne, proste w odbiorze piwo. Od razu po otwarciu uderzył mnie mocny aromat cytrusów. Niestety mój egzemplarz był mocno przegazowany więc po nalaniu (a właściwie próbie nalania) w szkle pozostała jedynie obfita piana - średnio stabilna z małymi, dużymi oraz średnimi pęcherzykami. Po długiej walce udało mi się w miarę napełnić szklankę. W smaku przede wszystkim cytrusy, przyjemna chmielowa goryczka oraz słodowość. Naprawdę dobre piwo przy którym nie trzeba szczególnie myśleć.
Warka 11.04.2020
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2020-01-02 17:15:11
Zaskoczenie! Takie przyjemne,kiedy nie specjalnie jesteś do czegoś przekonany,a tu nagle niemal objawienie.Podane 25 IBU wydaje się być mocno zaniżone.Goryczka jest idealna do słodowego,ciasteczkowego i tropikalno-owocowego smaku.Współgra i dopełnia to odczucie w ustach.Kapitalny wygląd.Piana za cholerę nie ginie i cieszy oko.Nie jest klarowne,lekko opalizujące,jasno słomkowe w szkle.Aromat po wlaniu do Snifftera roznosi się po okolicy i cieszy nozdrza swoim owocowym,lekko grejpfrutowym zapachem.Gładkie,pijalne,kapitalne na każdą porę.No i ta \"nafta\" z Mosaica :))
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar

2019-12-04 20:49:12
Warka do 09.12.19
Mimo że tuż przed końcem terminu, jest mocno cytrusowe, ciasteczkowe i bardzo pijalne. Ma pełnię w smaku i fajną goryczkę na finiszu.Smakowało mi.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
stresS
starstarstarstarstar

2019-10-25 22:35:58
Bardzo solidne piwko, co prawda kupiłem na promocji z 7 dniowym terminem spożycia, ale smakuje naprawdę w porządku. Polecam gorąco, lekkie i przyjemne. Jednym słowem - mega pijalne.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010