zamknij Zostań patronem na patronite
Trzech Kumpli / Piwne Podziemie Tripadelic
Trzech Kumpli / Piwne Podziemie Tripadelic
Trzech Kumpli / Piwne Podziemie Tripadelic
% alk. 8.6
Blg 18.5
IBU 60
5905669479127addbarcode
ulubione: 6


Piwo w stylu American Tripel uwarzone przez Browar Lotny Trzech Kumpli z Tarnowa w kooperacji z Browarem Piwne Podziemie z miejscowości Rożdżałów (niedaleko Chełma). Piwo zostało uwarzone w Rzemieślniczym Browarze Jana z Zawiercia. Premiera Tripadelica odbyła 7 kwietnia 2016 roku podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa.

Bardzo lubimy mieszać piwne style. Lubimy też mieszać różne podejścia do warzenia i wymieniać się wiedzą, więc zaprosiliśmy do wspólnego działania jeden z naszych ulubionych polskich browarów – Piwne Podziemie. Tripadelic powstał jako fuzja belgijskiego Tripela oraz amerykańskiego podejścia do chmielenia. Dodatkowo użyliśmy bogatej mieszanki skórek owoców cytrusowych – pomarańczy, grejpfrutów, limonek oraz cytryn i oczywiście fermentowaliśmy belgijskimi drożdżami. Chcieliśmy by sporo się w tym piwie działo, ale jednocześnie, by przedłużone leżakowanie pozwoliło mu się “ułożyć”. Aromat to głównie czerwone egzotyczne słodkie owoce w parze z cytrusami. Na drugim planie zioła, pieprz i goździki – to za sprawą drożdży. W smaku sporo ciała i krągłości od sporej zawartości alkoholu, które zrównoważone są przyjemną goryczką. To piwo pije się niebezpiecznie łatwo, więc radzimy brać małe łyczki.

Piwo górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody, chmiele (Columbus, Amarillo, Citra, Yellow Sub - blend), drożdże Fermentum Mobile – Belgijskie Pagórki, dodatki (zest ze skórek cytrusów)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-04-13 11:44:21

oceny Oceny

Użytkownicy 7,72 / ilość: 32
Goście 8,25 / ilość: 8
średnia 7,83/10 / ilość: 40

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
kasetinho
starstarstarstarstar

2018-11-01 18:06:44
połączenie najlepszych browarów wyszło bardzo dobrze
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
piwolog
patronitemoderatorstarstarstarstarstar

2018-08-09 10:50:00
Za tą cenę oczekiwałem czegoś więcej. Piwo nie jest złe ale jakieś takie bez wyrazu. Nie warte powtórzenia.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-07-13 21:51:58
Guma balonowa dominuje. Nazwa adekwatna.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-06-09 16:34:43
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, wręcz pomarańczowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe oraz pulpa owocowa. W zapachu intensywne nuty owoców egzotycznych, pomarańcze oraz cytryny, nuty drożdżowe, przyprawowe i zbożowe aromaty. W smaku mocno egzotyczne, dobrze zamaskowany alkohol, zupełnie nie wyczuwalny nawet po ogrzaniu, czerwone i żółte owoce dominują na podniebieniu, goryczka zalegająca o profilu żywiczno-owocowym, przyjemnie rozgrzewa przełyk, drożdżowość i belgijska, fajna kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Trzech Kumpli, etykieta bardzo kolorowa, ciekawie wykonana graficznie, wyczerpująco opisana. Warka 16.10.2018. Kooperację Piwnego Podziemia i Trzech Kumpli uważam za więcej niż udaną. Belgijski tripel podrasowany amerykańskimi chmielami i owocami. W tym wyrobie odnajduję zarówno belgijską przyprawowość jak i amerykański charakter, naprawdę ciekawe połączenie... 8 z minusem? Myślę, że tak na tyle zasługuje. Mocna rzecz z egzotyczną duszą, spokojnie mogę polecić fanom obu styli.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010