Tripel Karmeliet
Tripel Karmeliet
Tripel Karmeliet
Abbey Tripel
% alk. 8.4
Blg 17.5
brak kodu


Piwo warzone według oryginalnej receptury pochodzącej z 1679 roku, stworzonej w klasztorze karmelickim mieszczącym się w Dendermonde (Belgia). Wyjątkowość tego piwa polega na użyciu trzech rodzajów zbóż: pszenicy, owsa oraz jęczmienia. Piwo poddawane jest ponownej fermentacji w butelce. Trunek zdobi bardzo obfita i drobna piana, barwa złota. Piwo jest jednolicie zmętnione. Aromat to wspaniałe połączenie nut bananowych, waniliowych dopełnionych aromatami cytrusów. Fantastycznie złożony bukiet smakowy, nuty pochodzące od poszczególnych słodów łączą się nadając piwu niesamowity charakter, w tle nieśmiało kroczy alkoholowy posmak. Trunek bardzo przyjemny w odbiorze, pijalny i zbalansowany.
Dodał: Panchoss - 2014-08-25 09:39:00

Oceny

Użytkownicy 8,18 / ilość: 11
Goście 9,74 / ilość: 53
średnia 9,47/10 / ilość: 64

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Shinodin

2018-03-23 21:33:14
Piana biała drobnoziarnista, raczej słabej jakości, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty drożdżowe, wyraźne przyprawowe klimaty, ponadto pszeniczne aromaty bananów i goździków. W smaku przyprawy zdecydowanie dominują na podniebieniu, dobra kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, po ogrzaniu wyczuwalne alkoholowe wonie, banan i goździki jako aftertaste, wysycenie na dość wysokim poziomie. Kapsel od belgijskiego browaru, etykieta w beżowej kolorystyce, ładnie i starannie wykonana graficznie. Warka 21.09.2019. Po komentarzach spodziewalem się czegoś lepszego. Solidny tripel, ale taki bez większego wyrazu, dużo pszenicy oraz przypraw szczególnie w zapachu. Natomiast w smaku mało treściwe z alkoholową wonią, która mogłyby być lepiej zamaskowana... Piłem już dużo lepsze przedstawiciele tego stylu, Karmeliet jest solidny, lecz nic ponadto... Nie ma się czym zachwycać. Mogę zaproponować maksymalnie 6 z plusem. Lekki zawód, cena nieadekwatna do jakości.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )

Bob

2017-12-21 01:53:53
Bardzo smaczny tripel, dobrze pijalny, bez większych wad. Mocno słodki w smaku. Belgijskie nuty na swoim miejscu, choć w porównaniu do takiego Triple Blonda z Corneliusa, to to piwo smakuję... Szlachetnie :)
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )

Marianek

2017-10-12 12:02:36
Oko: jasnozłoty, trochę wpadający w cytrynowy. Piana mega wysoka, biała i trwała, zostawia niezbyt silny ślad na szkle.
Nos: nuty winne, drożdżowe, białe owoce, cytrusowe. Niezbyt intensywny.
Smak: dość złożony, ale niezbyt intensywny. Mamy białe owoce jak winogrono, ananas, banan, trochę słodyczy typu waniliowego. Do tego nuta winna na finiszu plus lekka kwaskowść i przyprawowość. Duże nasycenie, do tego po pewnym czasie wychodzi delikatnie alkohol.
Dość wytrawny, ale przeciętny przedstawiciel belgijskich piw.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )

nietzsche

2017-10-07 01:45:27
Wygląd: Kolor słomka, mętne, piany nie da się oceniać, bo po gushingu szybko zniknęla
Zapach: Zapach bardzo delikatny, na tle poprzedników, belgijskich strong ale?i, to można powiedzieć, że bida, zapach cytrusowy, mandarynkowy, fenolowy, belgijski
Smak: Ale w smaku nadrabia, przyzwyczaiłem się do dosyć wodnistych tripli, a to jest dosyć pełne, słodkawe, ciastkowo-biszkoptowe, dosyć pieprzne, sporo białych owoców, lekka przyprawowość, ale dosyć płytkie w smaku, alkohol wyraźny, wysokie wysycenie, wręcz piekące, ale piwo mi wręcz wyskoczyło przy otwieraniu. Startu do poprzedników nie ma żadnego.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010