Tenczynek Pils
Tenczynek Pils
Tenczynek Pils
German Pilsner (Pils)
% alk. 5.4
Blg 12.5
IBU 30
5902931900112


Jedno z pierwszych piw uwarzonych przez spółkę Manufaktura Piwa, Wódki i Wina po odkupieniu browaru od BRJ.
Ten pils to tradycyjnie warzone piwo z Klasycznej Kolekcji małego regionalnego Browaru w Tenczynku. Świeże, świetnie gasi pragnienie. Wyróżnia się mocną goryczką, pochodzącą ze starannie dobranej mieszanki chmieli. Odpoczywa i nabiera charakteru, leżakując w historycznych piwnicach naszego Browaru. Poznasz po smaku, że to Ten Pils
Składniki: woda, słody jęczmienne: pilzneński, karmelowy jasny (Crystal Maple), chmiele: Marynka, Hallertauer Mittelfrüh, drożdże. Piwowar: Sebastian Jabłoński
Dodał: nietzsche - 2018-04-21 07:02:11

Oceny

Użytkownicy 6,73 / ilość: 22
Goście 7,63 / ilość: 16
średnia 7,11/10 / ilość: 38

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Jacelinho

2018-07-13 00:35:10
Barwa złota jasna klarowna. Piana biała , drobna , trwała , zostawia lacing. W aromacie mocno kwiatowy aromat. Bez wad czego się nie spodziewałem. W smaku niska goryczka jak na pilsa , gaz na szczęście nie za wysoki , spokojne piwo do wypicia. Pytanie czy to pils ? wg mnie nie. Niemieckie pilsy inaczej smakują , czeskie też , podobno lager z Tenczynka jest bardziej pilsowy niż to piwo.Ogólnie za 3 zł w Kauflandzie kupione , uważam że za tą cenę to bardzo fajne piwo , kwiatowy aromat od chmielu. Ogólnie piwo smaczne i w tej cenie to ciężko kupić lepsze jasne piwo. Dobre choć jako Pils mogło by być lepsze. Brakuje większej goryczki ale mimo to jest dobre , warka do 19,11,18
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )

Gość

2018-06-17 22:17:57
Ten Tenczynek to niestety bardziej lager niż Pils! Wszystko w nim jest "stonowane" i pustawe, żeby nie powiedzieć słabe. Aromat - jak na szumne deklaracje producenta, na opakowaniu - zdecydowanie mało chmielowy (piłem piwa z niższym IBU, za to o zdecydowanie wyraźniejszym i przyjemniejszym aromacie chmielu). Tutaj aromat jest bardziej słodowy, a zamiast chmielu bardziej czuć lekkie nuty zwiastujące utlenienie oraz diacetyl. Żelaza nie wyczułem (warka 25.04.2018). W smaku również mało pilsowy. Lekko słodowy, pustością nawiązujący do lagera, goryczka ledwo wyczuwalna (te 30 IBU to raczej ściema). Jedynie piana jest w miarę ok - nie znika po kilku sekundach, jak w koncernowych lagerach. Wysycenie średnie, tak więc piwo nie zapycha. Reasumując Tenczynek Pils wymaga jeszcze dopracowania.

Bob

2018-06-14 23:32:58
Dobry pils, wyczuwalna nuta chmielowa (lekko kwiatowa) połączona z dobrą pijalnością. Słodowość bardzo przyjemna, jak dla mnie brakuję trochę ciała. Ale mimo wszystko jest to dobry pils.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )

oranjefan

2018-05-21 21:03:31


Po degustacji strasznie słabego lagera przyszła pora na kolejne piwo z Tenczynka. Pils. Data ta sama 07.03.2018

W aromacie ku memu zdziwieniu - chmiel. Lekko owocowy, ziołowy, trawiasty aromat. Aromat niezbyt jednak intensywny. Nie mniej jednak całkiem przyjemny, słodowo chmielowy, za wyjątkiem żelaza majaczącego w tle.

Piwo o jasno złotej, idealnie klarownej barwie. Piana średnio obfita, biała, drobnopęcherzykowa która powoli opada do cienkiej warstewki i zdobi szkło.

W smaku - poprawnie, bez zachwytów. Słodowe, pół słodkie, z posmakiem chmielu i obecnym żelazem podobnie jak w lagerze. Ewidentnie browar musi nad tym popracować. Goryczka - mogła by być wyższa, lekko wyczuwalna ale no na prawdę jej brakuje.

Lepsze piwo niż lager, nie mniej jednak niespecjalnie warte uwagi.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010