zamknij Zostań patronem na patronite
Tenczynek Miodowe
Tenczynek Miodowe
Tenczynek Miodowe
% alk. 4.7
5902931900068addbarcode
ulubione: 1
cena: 3,29 zł


Piwo o smaku miodowym uwarzone przez Browar Tenczynek.

Parametry wg producenta:
Słodycz: 3/5
Orzeźwienie: 2/5
Goryczka: 1/5

Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: Zawiera słód jęczmienny.
Zalecana temperatura serwowania: 4-7°C
Zalecane szkło: pokal
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: Piwosz92 - 2018-11-07 12:50:52

oceny Oceny

Użytkownicy 5,15 / ilość: 13
Goście 4,6 / ilość: 5
średnia 5/10 / ilość: 18

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
kamild.86
starstarstar

2019-02-07 22:48:48
Całkiem smaczne, przyjemnie pachnie. Na pewno lepsze od Świeżego z Tenczynka. Ogólnie nie jestem fanem miodowych piw ale też picie tego nie było dla mnie horrorem ;) na duży plus piw z Tenczynka trzeba zaliczyć bardzo ładne etykiety ale na minus to że są bardzo słabo opisane. Piwo miodowe ale z tylu etykiety próżno szukać o tym wzmianki . Ogólnie to nie żałuję wydanych 3 zl
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-02-06 23:59:10
Wygląd: kolor słomkowy, zamglone, ładna piana, spora, łady lacing
Zapach: kwiatowy, siankowy, taki od chmielu bardziej, herbaciany, maslany, chlebowy, ciastowy, delikatnie miodowy
Smak: Bardzo delikatne piwo, na szczęście nie woda, ciekawe jaki miało ekstrakt, skoro alkoholu ma 5,5% a wydaje się być mocno odfermentowane, aromat miodowy wyraźny, ale czuć, że chmiel został odfermentowany, więc trochę nie rozumiem, porównań do lagerów, do których miodu dodaje się przed rozlewem, wyraźna maślaność, a nawet trochę słonecznika, ciekawe, czy to diacetyl czy miód, ale zaokrągla to piwo, wyraźny maślany spieczony tost jak w hellesach niemieckich, wyraźna czerstwa kajzerka również niemiecka, jak w dobrych maibockach, wyraźny chmiel kwiatowo-sianowy (kwiaty czarnego bzu), goryczka to tu jest niewielka, ale jakaś jest w porównaniu z pseudomiodowymi z naszych regionalniaków czy miodowym z jednego pseudokraftu. W ogóle mnie nie biorą piwa miodowe, ale akurat zobaczyłem trzy obok siebie w jednym dyskoncie, w dodatku takie których nie piłem (to akurat jest w miarę nowe), więc postanowiłem zrobić test, kompletnie mnie jego miodowość nie bierze, biorą mnie nuty dobrego niemieckiego hellesa. Jeżeli ocena jest zbyt wysoka to zawdzięcza ją też dwóm poprzednikom, którzy byli po prostu okrutnikami.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Jacelinho
starstarstarstarstar

2019-01-31 09:36:30
Barwa delikatnie zmętniona miodowa , piana biała , chętnie się tworzy i jest trwała , zostawia duży lacing. W aromacie na pierwszym węchu mnie aż odrzuciło , sztuczny aromat miodu. Wg mnie tak naturalny miód nie pachnie. Trochę śmierdzi ten aromat i nie jest przyjemny. W smaku jest słodkie , dużo gazu , ogólnie szału nie ma. Drugi raz bym nie wypił , są lepsze piwa miodowe , moja butelka kosztowała niecałe 2 zł , ma 5,5 % alkoholu i jest warka do 05.06.2019 , jak ktoś lubi sztuczny miód to mu będzie smakować , dla mnie słabo im to wyszło. Nie ma tragedii , da się wypić ale jak porównam do miodowego z Połczyna to nie ma startu.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 2, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-01-18 22:05:51
Piana praktycznie zerowa, dziurawi się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostaje już pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu. Barwa jaśniejsza piaskowa, zmętnione, nieprzejrzyste i nieklarowne. W zapachu nuty pseudo miodowe, słodowe klimaty, jakiś element zbożowości i lekkiej landrynki. W smaku słodziutkie z wyczuwalnym posmakiem aromatu miodowego, gdyż nie sądzę by dodany był tutaj prawdziwy miód, to się czuje, goryczka iluzoryczna, słabsza kontra kwaskowa, więcej chemicznej landrynki wychodzi na pierwszy plan, dodatkowo subtelny karmel, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Tenczynek, etykieta znośnie wykonana graficznie, dość ubogo opisana, niepełny skład piwa. Warka 05.06.2019. Piwo miodowe, które nie ma w składzie miodu, ciekawe... Jeden ze słabszych wyrobów w tym powiedzmy stylu jaki miałem okazję próbować. Miód, czy raczej miodowy aromat jest cienki, pijalność niska, a smak przeciętny. Nic specjalnego, można spokojnie omijać na półce sklepowej, ode mnie dostaje 4.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010