zamknij Zostań patronem na patronite
Szpunt Spectrum
Szpunt Spectrum
Szpunt Spectrum
% alk. 9.5
Blg 25.0
5905279326194addbarcode


Piwo w stylu Russian Imperial Stout uwarzone przez Browar Szpunt według receptury Piotr Tomaszewskiego, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii RIS KPD 2014.

Dodał: ark00 - 2018-01-24 17:40:54

oceny Oceny

Użytkownicy 7,9 / ilość: 10
Goście 8,33 / ilość: 3
średnia 8/10 / ilość: 13

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-02-11 20:16:21
Aromat extra dobra gorzka czekolada ze śliwkami, kawa. W smaku wytrawne, ale i słodkie akcenty można wyczuć. Świetna goryczka od palonych słodów z nutami dobrej jakości kakao.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-09-18 23:53:35
Kolor pomiędzy ciemnym brunatnym a czarnym, nieprzenikniony. Piana beżowa z drobnych i średnich pęcherzyków, niezbyt obfita. Opadając do minimalnej warstwy, dziurawiła.
Aromat zdominowany przez słody palone: kawa ekspresso, gorzka czekolada, trochę nut alkoholowych ? likierowych i rozpuszczalnika. Także wyczuwalny efekt utlenienia: suszona śliwka i zielone jabłko wyłażą po ogrzaniu.
W smaku ponownie palone słody: kawa mocna, gorzka czekolada. Lekki kwasek na finiszu. Nuty likierowe, alkoholowe. Jest odrobina karmelku, nawet miodu oraz spore ciało. O dziwo piwo jest dość gładkie. Goryczka ziołowa i palona, nieco poniżej średniej. Jak na styl wysycenie wysokie. Alkohol wyczuwalny od jamy ustnej w formie rozgrzewania i szczypania w podniebienie.
Solidny, klasyczny RIS.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-12 11:43:20
Oko: czarne jak smoła, piana dość wysoka, gęsta beżowa.
Nos: klasyka: kawa, czekolada plus lekko owoce suszone typu śliwka, wszystko to wręcz likierowe. Do tego lekka nuta utlenienia w formie zielonego jabłka.
Smak: bardzo wytrawne, palone słody ? kawa espresso, czekolada gorzka. Bardzo gładkie w odbiorze. Alkohol trudno wyczuć, pije się jak stouta. Jest też śliwka oraz lekka nuta utlenienia ? miód. Finisz to palona goryczka, wręcz po kakao, popiołowość. Jest także lekka kwaskowość.
Standardowy RIS, bez dodatków, ale bardzo dobry.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-05-18 00:52:21
Kolor ciemny, ciemnobrunatny, nieprzejrzysty, piana mała, beżowa, drobno pęcherzykowa, piana szybko opada zostaje obrączka.

W zapachu jest zaskakująco bogato, kupiło mnie. Taki zapach trochę jakby porterowy, wyczuć idzie przyjemną śliwkę, ciemny chleb, pumpernikiel, świetną czekoladę i likierowość, można pomylić z czekoladkami z alkoholem, chodź idzie nawet trochę stoutowość, jest wyczuwalna kawa. Jestem zaskoczony bo czuć na prawdę moc.

W smaku jest za to agresywnie, bardzo agresywnie. Tak jak w zapachu, po smaku można odnieść wrażenie czekoladek z alkoholem, z dużą ilością alkoholu. Rozgrzewa, szczypie i niemal nie czuć nic więcej. Smakuje jak czekolada, ciasto, tiramisu może, kawa, ale jednak ten alkohol. Goryczka jest niska, a wysycenie niskie. Piwo zdaje się pełne, ma gładką fakturę, ta alkoholowość jest o dziwo dość przyjemna, piwo jest wyklejające, ale jednak zabija cały smak, to piwo ma szansę robić wow, czuję że po leżaku to było by na prawdę coś dobrego.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010