Szpunt Galaxon
Szpunt Galaxon
Szpunt Galaxon
Peach Passionfruit Milkshake IPA
% alk. 6.0
Blg 15.0
5905279326262


Uwarzone przez Browar Szpunt.
Soczyste, pełne rześkiego smaku brzoskwini i marakui piwo przypominające owocowego shakea! Jazda bez trzymanki dla waszych kubków smakowych i orzeźwiająca soczysta bomba w jednym!
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, pulpa z brzoskwini, pulpa z marakui, laktoza, chmiel, drożdże.
Polecana temperatura serwowania to 8-10°C.
Dodał: Barcelonismo - 2018-04-22 07:37:40

Oceny

Użytkownicy 7,07 / ilość: 14
Goście 7 / ilość: 1
średnia 7,07/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Shinodin

2018-04-21 21:49:25
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, lacing występuje jedynie w formie szczątkowej. Barwa jaśniejsza piaskowa, stosunkowo mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty owocowe faktycznie da się wyczuć brzoskwinię oraz marakuję, ponadto mleczne klimaty, trochę cytrusów oraz żywicy, podbudowa słodowa. W smaku słodkie, owocowe, choć wyraźną kontrą kwaskową, goryczka lekko zalegająca o profilu mlecznym, laktoza subtelnie ujawnia swoje walory, gładka tekstura, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny czarny, etykieta w fioletowej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, na pewno wyróżnia się na półce sklepowej, w miarę wyczerpująco opisana. Warka 13.09.2018. Treściwa milkshake IPA od Szpunta, pulpy z egzotycznych owoców fajnie wkomponowują się w smak. Do tego dodatek laktozy wygładza fakturę i jeszcze bardziej zagęszcza ten aromat. Nie jestem co prawda zachwycony, lecz jest to niewątpliwie udany wyrób, inny i niebanalny, a to się chwali... 7 powinno być sprawiedliwą oceną dla Galaxona.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

oranjefan

2018-04-21 16:03:07
Aromat owocowy, intensywny. Owoce cytrosowe - grejpfrut, cytryna, limonka oraz skórka tychże owoców. Rzecz jasna jest też marakuja a także coś na wzór aromatu skórki od arbuza. Lekko kwaskowy, sprawiający wrażenie obcowania z kwaśnym piwem. Jest lekko, orzeźwiająco, wytrawnie.

Piwo mocno zmętnione, o pomarańczowej, zgaszonej barwie. Nalewało się gęstym, oleistym strumieniem co spowodowało że piana tworzyła się długo i leniwie. Warstewka piany o kolorze przybrudzonej bieli miała wysokość "na dwa palce" i powoli zaczęła opadać. Zbudowana z drobnych i małych bąbelków. Po chwili pozostaje kożuszek, ale mimo to oblepia szkło.

Piwo pół wytrawne, niezbyt pełne, gładkie i nisko nasycone dwutlenkiem węgla. Soczkowe, bardzo pijalne, orzeźwiające. W smaku - powtórka z aromatu z tą tylko różnicą że tutaj wyczuwalny jest drugi owoc który został dodany do piwa, mianowicie - brzoskwinia. Brzoskwiniowe, leciutko kwaskowate, znów z posmakiem niedojrzałego melona, bądź białej części miąższu arbuza. Lekka laktozowa słodycz zaznaczona przy finishu wraz z niezbyt wysoką, ale wyczuwalną goryczką.

Fajne piwo, w którym dodane owoce są dobrze wyczuwalne. Wyraźnie wytrawniejsza interpretacja milkshake IPA. Mało tutaj słodyczy, za to dużo świeżych owoców i soczkowej pijalności. Bardzo dobre i idealne na ciepłe dni.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010