Szałpiw Bloody Belfegor
Szałpiw Bloody Belfegor
Szałpiw Bloody Belfegor
% alk. 9.0
Blg 25.0
IBU 20
5903111253325addbarcode


Piwo Bloody Belfegor w stylu Blackcurrant Belgian Dark Strong Ale z dodatkiem czarnej porzeczki, uwarzone przez Browar Szałpiw.

Piwo specjalnie przygotowane na festiwal Beer Geek Madness 5 - North Side, ktory odbył się 1 kwietnia 2017 we Wrocławiu.
Dodał: Barcelonismo - 2017-04-23 12:34:25

oceny Oceny

Użytkownicy 9,09 / ilość: 11
Goście 9,5 / ilość: 10
średnia 9,29/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2017-11-24 20:58:27
Aromat jest niesamowity, pachnie cudownie owocami w czekoladzie szczególnie wiśniami. W smaku na początku ciut słodkie po czym kwaśne z nutami czarnej porzeczki, alkchol niesamowicie ułożony w ogóle nie wyczuwalny, wysycenie optymalne, goryczka raczej niewielka ale wyraźnie kwaskowa. Niesamowicie ułożone piwko, bardzo pijalne, super smaczne i tylko szkoda że tylko 0,5, bo można by go pić cały czas. no nic ..pierwsza dycha ode mnie i mega słuszna.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-11-10 23:46:59
Wygląd: kolor brunatny z rubinowymi refleksami, nieprzejrzyste, więc pewnie nieklarowne, bo aż tak ciemne to nie jest, ładna drobna piana, trwała, beżowa, śliczny lacing
Zapach: W zapachu dużo owoców, jagód ? czarnych i czerwonych, nie tylko porzeczki, którą tu dodano, jakiś orzech i migdał, toffi, trochę palony i melanoidynowy.
Smak: Wyraźnie porzeczkowe, finisz kwaśno-słodki, powidło, karmel, lekka orzechowość, czekolada z delikatną kawą zbożową, jakis pumpernikiel i spieczona skórka chleba, pełne, ale nie tak jak się spodziewałem, niemniej bardzo dobre, bardzo dobrze ułożone, no i świetnie ukryty alkohol.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-10-26 16:49:08
Zapach : pralinka z czarną porzeczką , ciemny chleb , trochę świeżego soku z granatu z ziemistością , czerwone wino

Smak : ciekawa kwaskowatość od porzeczki połączone z lekką czekoladą i sporą nutą ciemnego chleba.

Ciekawe zaskoczenie , trochę ulepkowate to piwo , może zacząć męczyć , goryczki brakuje dlatego 8 , a nawet 8+/10 bo nie ma tutaj alkoholowości , naprawdę ciekawe doświadczenie , nie spotkałem się z takim piwem nigdy wcześniej.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-07-11 22:26:54
Niesamowicie przyjemny aromat. Słodki, przypominający wiśnie i śliwki w czekoladzie. W tle nuta przypieczonej skórki od chleba oraz delikatny akcent paloności. Nie mniej jednak ta intensywność śliwki i wiśni w czekoladzie jest niesamowita. Wyczuwalny też przypalony karmel.
W szkle z kolei wychodzą na wierzch nutki winne oraz przyprawowe.
Ogólnie rzecz biorąc piwo ma wszystko to, co powinno mieć dobre belgian strong ale w aromacie. Śliwki, wiśnie, czekolada, pumperniklowa słodowość, przyprawowość, nuty winne.

Piwo o brązowej barwie i idealnej klarowności. Piana średnioobfita, w kolorze beżowym opada w szybkim tempie do cienkiego kożucha. Zdobi szkło w postaci obfitej koronki na ściankach szklanki.

Spora kwaskowatość a może i nawet lekka kwaśność wyczuwalna już w pierwszym łyku. Czegoś takiego się nie spodziewałem. Nasycenie dwutlenkiem węgla wysokie. Prawidłowe jak na styl. Pół-słodkie. W smaku lekka chlebowa słodowość, wyraźna kwaskowatość która myślę że pochodzić może od czarnej porzeczki. Są w smaku wyraźne nuty owocowe, kojarzące się z tym owocem jak i z jeżynami i innymi ciemnymi owocami leśnymi. Odrobinę winne. Niesamowicie przyjemny, słodki i czekoladowy aftertaste. Alkohol dobrze ukryty, bardzo subtelnie ogrzewa przełyk na sposób owocowych nalewek. Goryczka niska w kierunku średniej.

Bardzo złożone i wielowymiarowe piwo. Trochę dziwi mnie ta wyraźna kwaskowatość. Piwo co prawda jest pasteryzowane, ale takiej kwaskowatości po belgian strong ale'u się nie spodziewałem. Nie mniej jednak aromatyczne i bardzo smaczne piwo. Taką Belgię mógłbym pić co dzień!
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010