Szałpiw Śrup
Szałpiw Śrup
Szałpiw Śrup
Cascadian Dark Ale
% alk. 6.0
Blg 15.0
brak kodu


Piwo generuje obfitą i wysoką pianę koloru beżowego. Jest ona dość gęsta, drobno ziarnista i co najważniejsze bardzo wolno opada, we wspaniały sposób odliczając kolejne łyki na ściankach pokala. Nasycenie dwutlenkiem węgla nie jest wysokie. W zapachu od samego początku na wierzch wychodzą amerykańskie chmiele. Nut ciemnych jest stosunkowo mało, ale raczej bez trudu odnajdziemy tutaj odrobinę niuansów czekoladowych, palonych słodów i trochę kawy. Całość bardzo intensywna, zbalansowana i wyważona. Smak został zdominowany przez wyrazistą, długą i dość silną chmielowo-żywiczną goryczkę o szlachetnym i ułożonym charakterze. Występuje ona zarówno w tle, jak i w posmaku. Poza goryczką występuje tu także dużo cytrusów, żywicy oraz chmielu. Dalej mamy akcenty ciemnej czekolady i świeżo parzonej kawy z elementami palonych słodów.

Śrup, to jesta koń co to nie wiedzieć na wiela jest stary, cołki dzień ciągnie helę z pyrkami za gorstke siana i tytkę haferfloków.

Składniki: woda, słód pilzneński, słód monachijski, płatki owsiane, słód palony, chmiele: Chinook, Centennial, Citra; drożdże.
Piwo ciemne górnej fermentacji, niefiltrowane.
Dodał: MarcinK - 2013-11-08 13:43:00

Oceny

Użytkownicy 7,9 / ilość: 63
Goście 2,83 / ilość: 60
średnia 5,43/10 / ilość: 123

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Massmisiaczek

2017-01-05 23:41:46
Piwo bardzo dobrze się prezentuje - ciemne, z pianą która wolo opada. Piana lekko zabarwiona na brązowo, pięknie oblepia ściankę pokala. Zapach palony, słodowy, lekko żywiczny. Smak piwa mocno żywiczny (co bardzo mi się spodobało), dodatkowo palony, słodowy.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )

Bartekn

2016-11-20 00:01:42
W szkle prezentuje się bez zarzutu, ciemne z wyraźnymi brązowymi refleksami, wydaje się całkiem klarowne. Piana ładnie się buduje, jest obfita, drobnopęcherzykowa, wolno opada, dobry lacing. Aromat zaskoczył mnie na duży minus - paloność, ciemny chleb, akcenty kawowe, chmiel mocno stłamszony, głównie o profilu leśnym i dojrzałych owoców tropikalnych, cytrusów nie uświadczyłem, nie tego spodziewam się w tym stylu. Kiedy myślałem, że będzie słabo, mega pozytywnie zaskoczył mnie smak - piwo jest doskonale ułożone, goryczka nieprzegięta, krótka, wszystko świetnie zbalansowane. Bardzo pijalne, wręcz aksamitne, jak na 15-stkę to już w ogóle. Czuć nuty palone, karmelowe, czekoladowe, chmiele raczej na drugim planie. Brakuje mi tu solidnego nachmielenia, szczególnie na aromat, bo to jednak BIPA, a pachnie jak jakiś porter, ale i tak wielki plus za balans smakowy i pijalność.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 5, wygląd: 8 )

cycu_jeden

2016-10-01 00:58:55
Barwa ciemnobrązowa, nieprzejrzysta. Beżowa, nierówna, wysoka na 2,5 cm piana, po chwili opadająca do pięciomilimetrowej równej warstwy, wyraźnie oblepiająca szkło. Zapach palonego słodu, płatków owsianych i drożdży. W smaku palony słód, parzona kawa, płatki owsiane, słody jęczmienne i delikatna chmielowa goryczka. Dobrze zamaskowany alkohol. Wysycenie niskie. Wysoka pijalność.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )

oranjefan

2016-03-14 22:18:41
W butelce aromat piwa miał bliżej do american stouta niz Black IPA. Była wyraźna czekolada, nuty palonych słodów. Dopiero gdzieś w tle słodkie owoce tropikalne i amerykański chmiel. Zaś w szkle aromat nie pozostawia złudzeń ze mamy do czynienia z Black IPA. Jest sporo amerykańskiego chmielu, w postaci takich nie w pełni dojrzałych cytrusów, oraz nuty prażonego słonecznika, takiego razem ze skorupką. Po zamieszaniu w tle pojawiają się lekkie akcenty kawowe i palone. Są też nutki świerkowe.
Piwo bardzo ciemno brązowe, ciemno brunatne, przejrzyste z obfitą pianą w kolorze ecru. Pod światło piwo rzuca wyraźne brązowe refleksy na całej powierzchni szkła. Piana jest raczej taka zwiewna i sprawia wrażenie lekkiej. Zbudowana z drobnych i średnich oczek. Opada w średnim tempie ale ładnie zdobi szkło.
W smaku piwo sprawia wrażenie takiego hmmm "czystego" a może raczej jasnego - mało tutaj pełni, faktycznie mało nut palonych i charakterystycznych dla ciemnego piwa. Piwo pół wytrawne o wyraźnie goryczkowym smaku. Goryczka na poziomie średnim/wysokim, w charakterze żywicznym. Po chwili pojawia się delikatna kwaskowość i kawowość. Świetne Black IPA.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010