Staropolski Pszenica Staropolska Ciemna
Staropolski Pszenica Staropolska Ciemna
Staropolski Pszenica Staropolska Ciemna
Dunkelweizen
% alk. 5.2
Blg 12.0
0590566908662


Klasyczne, ciemne piwo pszeniczne w stylu bawarskim. Pełnię słodowego smaku zawdzięcza dużej ilości słodu monachijskiego. Bogactwo aromatów przypraw i owoców uzyskaliśmy dzięki dzięki specjalnemu szczepowi drożdży górnej fermentacji. Piwo ciemne, niefiltrowane dostępne w półlitrowej bezzwrotnej butelce z zamknięciem kabłąkowym. Cena 3,99zł
Dodał: Fester - 2018-01-22 13:26:00

Oceny

Użytkownicy 6,33 / ilość: 6
Goście 8,6 / ilość: 5
średnia 7,36/10 / ilość: 11

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Fester

2018-05-07 13:19:41
W aromacie oprócz banana i goździka nuty melanoidynowe i karmelowe. W smaku podobnie jak w aromacie plus lekka kawa rozpuszczalna. Ciało średnie. Ogólnie całkiem niezła ciemna pszenica.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 6 )

Holsten_SA

2018-04-30 22:34:25
Bardzo dobre piwko. Smaczne, słodowe, ale bez pojawiających się czasami w piwach browaru sztucznych słodów z przyjemnym karmelem w dodatku.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

Shinodin

2018-03-27 20:58:01
Piana bardziej beżowa niż biała, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nie do końca klarowne i przejrzyste, nieznacznie zmętnione. W zapachu przyjemne nuty goździkowe, bananowe i drożdżowe akcenty, subtelny karmel, brakuje natomiast aromatów palonych. W smaku dominują natomiast drożdże, mniej goździków... chociaż te posmaki są jakby za kurtyną wodnistości, dobra kontra słodowa, słabsza kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, odpowiedni karmel, wysycenie na dość wysokim poziomie. Kapsel otwierany krachlą, etykieta w ciemno brązowej kolorystyce, graficznie ubogo, słabo opisana. Warka 15.08.2018. Przeciętnej jakości dunkelweizen aromaty zdecydowanie lepsze niż smak, w którym jest za mało ciała. Więcej jest również weizena, dunkela nie wyczuwam praktycznie wcale, mało paloności i ciemnych klimatów. Jak na browar Staropolski udany wyrób, generalnie jednak dla mnie za mało. Mogę zaproponować maksymalnie 6, więcej ciała i byłoby o wiele lepiej.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )

nietzsche

2018-03-12 23:10:09
Wygląd: kolor brunatno-rubinowy, dosyć ciemne jak na dunkel weizena, bardzo klarowne, ale spory osad został na dnie butelki, więc jeszcze zobaczymy, piana drobna, beżowa, nie jakaś mega obfita, ale lacing ładny
Zapach: Naspidowane banany i goździki, do tego powidło i odrobina karmelu ? bardzo intensywny
Smak: W zapachu niosło nadzieję na większe doznania, wysycenie potwornie wysokie, w zwykłym weizenie i w sierpniu bym to pewnie zniósł, piwo dosyć wodniste, bananowe, goździkowe, jest jakaś nuta śliwki i karmelu. Naprawdę bez wad (o co w Staropolskim nie tak łatwo, ale ich jasną Pszenicę zawsze ceniłem)i trochę dobrego się tu dzieje, ale smakuje jakby je ktoś rozrobił z wodą.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010