Spirifer Giro
Spirifer Giro
Spirifer Giro
% alk. 7.4
Blg 18.1
IBU 72
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez kontraktowy browar Spirifer, w browarze Witnica. Jest to pierwsze warzenie tego kontraktowca w Witnicy. Kontraktowy browar Spirifer działa od roku 2014, został założony przez trzech miłośników piwa, pochodzących z okolic Warszawy. Dwóch z nich to piwowarzy domowi z 9-letnim doświadczeniem. Również dwóch z trzech współtwórców projektu skończyło studia geologiczne, stąd nazwa browaru Spirifer, jest to nazwa kopalnego, wymarłego ramienionoga, który często występował na terenie Polski. Twórcy browaru są fanami kolarstwa i z tego też powodu nazwami swoich niektórych piw nawiązują do wielkich wyścigów kolarskich. Spirifer warzy swoje piwa w różnych browarach. Do tej pory były to browary: Trzy Korony w Puławach oraz Czeski Pivovar Vyskov. Giro to piwo jasne, pasteryzowane i niefiltrowane, w stylu Imperial India Pale Ale.

Skład: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, CaraPils, Karmelowy, CaraRye; Pszeniczny; chmiele: Amarillo, Cascade, Centennial, Citra, Chinook, Galaxy, Kazbek, Simcoe; drożdże US-05.
Dodał: bartekn - 2015-05-17 16:09:36

oceny Oceny

Użytkownicy 6,77 / ilość: 13
Goście 8,1 / ilość: 10
średnia 7,35/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2015-10-27 14:54:07
Również, podobne sugestie, co do poprzedników. Chmiele intensywnie wyczówalne, nie czynią, już piwa "wow", szczególnie, gdy efekt upojenia, wysoce poprzedzany jest wyczówalnym alkoholem i mdlistymi akcentami karmelowymi, w smaku, jak i zapachu. Jedno z najbardziej niesmacznych IIPA.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 4 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2015-10-07 16:57:54
Zmętnione, bursztynowe piwo z obfitą, nieco przyciemnioną pianą piwo na tzw. oko prezentuje się całkiem nieźle. W pozostałych sprawach ? znacznie gorzej. Aromat jest. Są słody i chmiele amerykańskie w nucie cytrusowej, owoców słodszych w tym nawet pomarańczy, a raczej jej skórki! Jednak nie jest to moc imperialna. W smaku od pierwszego łyku czuć moc piwa. Znów mamy słodkawe słody i nieco zalegającą goryczkę w nucie grejpfruta i żywicy. Znów brakuje jednak tej imperialnej mocy.
Piwo jest poprawne, bez wad. Plus za skórkę pomarańczy, jednak to raczej wszystko co zapamiętałem z 45-minutowej degustacji półlitrowego IIPA.

oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2015-06-07 23:26:13
Warka do 20.10.2015.
Barwa ciemnobursztynowa, piwo wyraźnie zmętnione.
Piana na 1 palec, po utworzeniu zaczyna szybko opadać do cienkiej równej warstwy, zbudowana z drobnych pęcherzy.
Zapach wyraźnie słodki, owocowy, słodowy. Czuć owoce tropikalne i sporo karmelu.
Zapach zdradzał już wiele, jakie piwo będzie w smaku, a piwo jest wyraźnie słodkie, mocno owocowe, z nieco mdłym posmakiem karmelu, trochę zalepiające. Goryczka jak na 70 IBU jest krótka i niezbyt intensywna, mocno dominuje słodki smak piwa. Mimo wszystko jak na IIPA piło się całkiem przyjemnie. Smak na naciągane 7
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-06-02 13:01:00
Bez rewelacji, ale też bez męczących wad. Mimo, że IIPA to mocy alkoholowo styl, to nie lubię kiedy zarówno w aromacie jak i smaku wyczuwalny jest alkohol. Tutaj dało się go wyczuć, a wiem że w bardzo dobrze uwarzonych piwach w tym stylu da się go idealnie ukryć. Drugie piwo ze Spirifera po Haka, po raz drugi się nie zachwyciłem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010