Shepherd Neame Bishops Finger
Shepherd Neame Bishops Finger
Shepherd Neame Bishops Finger
English Strong Ale
% alk. 5.4
Blg 12.6
brak kodu


Piwo górnej fermentacji klasy Bitter Pale Ale. Swoją nazwę – dosłownie "palec biskupa" – piwo wzięło od drogowskazu pokazującego drogę do arcybiskupstwa w Canterburry. Jego producent browar Shepherd Neame jest najstarszym browarem w Wielkiej Brytanii. Piwo wyróżnia chmielowy aromat charakterystyczny dla jednegoz najznakomitszych gatunków angielskiego
chmielu tzw. Goldings. Goryczkowy charakter znakomicie złamano słodowym posmakiem z delikatnymi akcentami wanilii, rodzynek i owocowej tarty. Ciekawostką jest danie przygotowywane wg. oryginalnej receptury Browaru, wykonywane z wołowiny, ziemniaków, jabłek doprawionych cynamonem i oczywiście piwa Bishop’s Finger.
Dodał: admin - 2011-07-21 13:15:13

Oceny

Użytkownicy 7,5 / ilość: 177
Goście 7,89 / ilość: 230
średnia 7,72/10 / ilość: 407

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Thesloma

2018-07-06 22:11:08
Zapach : przyjemnie chmielowe , następnie słodowość z lekkim karmelem

Smak : czuć zdecydowaną goryczkę a za nią przyjemne toffi ze słodowością ciut osładzające ten smak , może delikatnie wspomniane na etykiecie rodzynki i wanilia.

Bardzo stonowane piwo , z pewną goryczką i nie męczącym karmelem. Jestem zaskoczony dobrą jakością wyrobu bo szczerze nie spodziewałem się z byt wiele a dostałem piwo na dobrym poziomie kraftowymm.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )

Gość

2017-10-27 19:53:25
Wyśmienite piwo. Uwielbiam ten styl.

Jacelinho

2017-10-13 22:06:55
Klasyka brytyjskiego piwa. Bardzo ładna barwa niemal rubinowa , piana ładna się tworzy i zostaje do końca w postaci 1 palca. Zapach to typowy brytyjski ESB nie do pomylenia z niczym innym. Wg mnie super lubię brytyjskie piwa. Owocowe nuty + coś słodkiego może toffi ? Goryczka niższa niż się spodziewałem , dla każdego do wypicia. Ogólnie polecam :)
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

Marianek

2017-09-18 11:39:56
Premium Bitter/ESB Alk. 5,4% Ekstr. 12,6%.
Oko: ciemno-herbaciany wpadający w czerwień, piana średniowysoka, gęsta, zostawia silny ślad na szkle.
Nos: na początku chmiel zdominował, z czasem wychodzi podstawa słodowa, ze szkła bardziej słodowy - karmel, wanilia i owoce słodkie, ale bardzo stonowane.
Smak: wyczuwalna podstawa słodowa, w tym jęczmień (jakby prażone nuty, biszkopt), do tego przyjemny karmel, troszeczkę toffi i chmiel. Goryczka narasta, jest w typie ziołowo-kwiatowym. Piwo od nut słodyczy przechodzi w wytrawne. Wszystko to jest bardzo stonowane, goryczka co najwyżej średnio?niska.
Piwo do napicia się, ale walorów degustacyjnych nie ma. Zapach jest ciekawy, bo angielski chmiel ma swój klimat ? inny niż czeskie, polskie czy niemieckie chmiele.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )

Gość
2017-09-18 11:39:56
Mi to piwo baaardzo smakowało. Jednak ja preferują "proste" piwa. Dla mnie goryczka była raczej powyżej średniej.

Zgadzam się jednak, że angielskie chmiele mają swój klimat - zupełnie inny rodzaj goryczki, niż w przypadku np niemieckich / czeskich / polskich piw.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010