Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
« Widawa Wild Black Kiss | Roch Brabant »
Setka Sekwoja
Setka Sekwoja
West Coast IPA
% alk. 6.6
Blg 15.0
IBU 70
brak kodu
Piwo w stylu West Coast India Pale Ale uwarzone przez Browar Setka z Poznania . Jego premiera odbyła się 4 marca 2016 roku.
Na zachodnim wybrzeżu USA dwie rzeczy są nieśmiertelne – sekwoje i miłość do dobrze nachmielonego piwa. Te pierwsze swoją długowieczność zawdzięczają braku żywicy w korze. Jeśli jednak tęskno Wam do żywicznego aromatu, sięgnijcie po nasze West Coast IPA – znajdziecie go tam wraz z nutami cytrusów i wyraźną goryczką, które kochają zarówno Polacy, jak i Amerykanie. (opis producenta)
Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane. Skład: woda, słody (Pale Ale, Zakwaszający), chmiele (Cascade, Citra, Columbus), drożdże US-05.
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l. Polecane do: pulled pork, grogonzola, ciasto marchewkowe.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-13 19:14:04

Oceny

Użytkownicy 7,63 / ilość: 32
Goście 8,92 / ilość: 12
średnia 7,98/10 / ilość: 44

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


tomucho77
2017-10-03 20:08:27

Piwo nieprzejrzyste, delikatnie zmętnione; kolor: opalizujące złoto lub jak kto woli pomarańczowy-bursztyn; piana: ładna, biała w szkle uniosła się do poziomu dwóch palców i opadła po dwóch minutach; lacing - bardzo ładny; aromat: chmielowo-słodowy z "rozwodnioną" cytrusowo-tropikalną podbudową, na końcu niuchania można wyczuć delikatne nuty żywiczno-iglaste; smak: umiarkowanie słodki, intensywnie grejpfrutowy, na końcu minimalnie tropikalny i ziołowo-iglasty; goryczka: sporawa i krótkotrwała (zapowiadane 70 IBU to piwo na pewno nie ma); alkohol - niewyczuwalny; wysycenie - optymalne; opakowanie: czarny bezpłciowy kapsel, etykiety estetyczne z wzorowym opisem i standardowa butelka. Reasumując niezłe piwo ale wg mnie ten styl piwny powinien być bardziej cytrusowy i tropikalny.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )

Thesloma
2017-10-02 23:37:05

Zapach : żywica delikatne cytrusy

Smak : cytrusy , lekko owocowe i karmelowe na końcu

Ogółem dobre , takie dobre piwo po prostu pewniak.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )

nietzsche
2017-09-14 00:24:07

Wygląd: Kolor bursztynowy, mocno nieklarowne, ładna piana, drobny puszek, ładny lacing.
Zapach: zbożowy, żywiczny, piołunowy, nieznacznie cytrusowy
Smak: piwo jest raczej pełne, natomiast słodowość nie jest narzucająca się, jest wyklejające jakby było na życie, w smaku jest zbożowe, wytrawne, delikatnie karmelowe, z mocną goryczką, dziwną, bo goryczka jest piołunowa, ale niezalegająca, w smaku chmiele już trochę bardziej się manifestują niż w zapachu, ale niewiel, trochę owoców tropikalnych i cytrusów, lekka żywiczność. Jednym z najmocniejszych atutów tego piwa jest doskonałe ułożenie i przez to takaż też pijalność, ale bogate smakowo czy chmielowo to za bardzo nie jest.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )

WoocashRosh
2017-07-01 21:28:54

Cały dzień na nie czekałem i nie zawiodłem się. Kolor złoty, delikatnie mętne. Piana biała drobnopęcherzykowa, średnio obfita, ładnie zdobi szkło. W aromacie żywiczność intensywna jak w iglastym lesie w sierpniowy poranek. Do tego delikatne cytrusy. W smaku również na pierwszym miejscu żywica, dalej lekka owocowośc i podbudowa słodowa. Piwo treściwe, goryczka wysoka żywiczno-grejpfrutowa. Piwo rewelacyjne.
Oceny tego użytkownika: 10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
« Widawa Wild Black Kiss | Roch Brabant »
wykonanie choruzy.pl © 2010