Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
« Widawa Wild Black Kiss | Roch Brabant »
Setka Sekwoja

Setka Sekwoja

West Coast IPA
% alk. 6.6
Blg 15.0
IBU 70
Piwo w stylu West Coast India Pale Ale uwarzone przez Browar Setka z Poznania . Jego premiera odbyła się 4 marca 2016 roku.
Na zachodnim wybrzeżu USA dwie rzeczy są nieśmiertelne – sekwoje i miłość do dobrze nachmielonego piwa. Te pierwsze swoją długowieczność zawdzięczają braku żywicy w korze. Jeśli jednak tęskno Wam do żywicznego aromatu, sięgnijcie po nasze West Coast IPA – znajdziecie go tam wraz z nutami cytrusów i wyraźną goryczką, które kochają zarówno Polacy, jak i Amerykanie. (opis producenta)
Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane. Skład: woda, słody (Pale Ale, Zakwaszający), chmiele (Cascade, Citra, Columbus), drożdże US-05.
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l. Polecane do: pulled pork, grogonzola, ciasto marchewkowe.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-13 19:14:04

Oceny

Użytkownicy 7,79 / ilość: 29
Goście 9 / ilość: 11
średnia 8,13/10 / ilość: 40

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:
nietzsche

Wygląd: Kolor bursztynowy, mocno nieklarowne, ładna piana, drobny puszek, ładny lacing.
Zapach: zbożowy, żywiczny, piołunowy, nieznacznie cytrusowy
Smak: piwo jest raczej pełne, natomiast słodowość nie jest narzucająca się, jest wyklejające jakby było na życie, w smaku jest zbożowe, wytrawne, delikatnie karmelowe, z mocną goryczką, dziwną, bo goryczka jest piołunowa, ale niezalegająca, w smaku chmiele już trochę bardziej się manifestują niż w zapachu, ale niewiel, trochę owoców tropikalnych i cytrusów, lekka żywiczność. Jednym z najmocniejszych atutów tego piwa jest doskonałe ułożenie i przez to takaż też pijalność, ale bogate smakowo czy chmielowo to za bardzo nie jest.
2017-09-14 00:24:07
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )

WoocashRosh

Cały dzień na nie czekałem i nie zawiodłem się. Kolor złoty, delikatnie mętne. Piana biała drobnopęcherzykowa, średnio obfita, ładnie zdobi szkło. W aromacie żywiczność intensywna jak w iglastym lesie w sierpniowy poranek. Do tego delikatne cytrusy. W smaku również na pierwszym miejscu żywica, dalej lekka owocowośc i podbudowa słodowa. Piwo treściwe, goryczka wysoka żywiczno-grejpfrutowa. Piwo rewelacyjne.
2017-07-01 21:28:54
Oceny tego użytkownika: 10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )

Shinodin

Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, pozostawiająca szczątkowy lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, nieznacznie zmętnione. W zapachu na pierwszy plan wybijają się nuty żywiczne, dalej cytrusy i pewna doza owocowości, przyprawy i akcent karmelowy. W smaku treściwe o profilu żywiczno-iglastym, goryczka orzeźwiająca, delikatnie zalegająca, dobra karmelowa kontra słodowa, słabsza kwaskowa, cytrusy gdzieś w tle, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta porządnie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 11.09.2017. W mojej opinii są lepsze WC IPY na rynku jak chociażby Vato Loco od browaru Jana czy Lowrider od Szpunta, ale Sekwoja plasuje się tuż za ich plecami na pewno przed wypustem od AleBrowaru czy Hedgehoga. Ja wolę bardziej cytrusowe i owocowe wydania tego stylu, jednak żywica w dobrym wykonaniu również mnie przekonuje. Mocna 7 za pełne i treściwe piwo od Setki, pijalność na wysokim poziomie.
2017-06-18 23:58:54
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

Lukasz

Wspaniałe nachmielenie to definicja tego piwa. Orzeźwiajace, pijalne, czuć za co daję tą dychę za butelkę. Aromaty cytrusów i żywicy, świetne, piwo proste w odbiorze, ale nie prostackie. Dobra podbudowa słodowa idealnie lączy się z całą resztą. Kolejne doskonałe z Setki. Ten browar trzyma poziom.
2017-05-14 22:21:00
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

Zobacz także:


« Widawa Wild Black Kiss | Roch Brabant »
wykonanie choruzy.pl © 2010