Setka Apollo 19
Setka Apollo 19
Setka Apollo 19
Smoked Porter
% alk. 7.8
Blg 19.0
IBU 40
brak kodu


Smoked Porter z kontraktowego browaru Setka, uwarzony w Browarach Regionalnych Wąsosz. Browar Setka został założony przez czterech przyjaciół - ekipę poznańskiego multitapu Setka. Założyciele tego browaru to: Seweryn Hellak, Grzegorz Stachurski, Maciej Kaźmierczyk i Wojciech Frączyk. Debiutanckie piwo na rynku pojawiło się na początku października 2015 roku. Zebraliśmy się we czterech i nawarzyliśmy niezłego piwa - tak powstał Browar Setka! Sięgamy do historii, ale zawsze patrzymy w przyszłość. Ze starych receptur wyciągamy to, co najlepsze, dodając do nich odrobinę naszej wyobraźni. www.browarsetka.pl. Apollo 19 to wędzony porter o smaku głębokim jak wszechświat i kolorze ciemnym jak czarna dziura. Pierwszy łyk jest jak lot na księżyc. Każdy kolejny, jak odkrywanie nieznanego kawałka wszechświata. Receptury nie znajdziecie jednak w archiwach NASA. Czyżby ją też utaili? Bo w kosmosie nie ma piwa! Piwo pojawiło się wraz z Viking Pilsem. Jednak wiadomość, że uwarzono coś jeszcze obok Viking Pilsa pojawiła się dopiero w momencie, gdy piwo było już rozlane do kegów i butelek. Apollo 19 leżakował przez trzy miesiące. Piwo górnej fermentacji, pasteryzowane oraz niefiltrowane. Skład: woda; słody: Pale Ale, Monachijski, Wędzony, Special X, Czekoladowy, Extra Black, Pszenica Palona; chmiele: Sorachi Ace; drożdże: US-05. Słody dla Browar Setka dostarcza BREWserwice. Polecana temperatura serwowania : 10-14°C. Polecane szkło: Tulip. Polecane do: wędzone ryby, sery, gorzka czekolada. Dostępne w półlitrowej, bezzwrotnej butelce o pojemności 0,5l, zamkniętej czarnym, gołym kapslem. Oficjalna premiera Apollo 19 odbyła się 16 stycznia 2016 roku.
Dodał: stacher93 - 2016-01-16 22:31:31

Oceny

Użytkownicy 7,82 / ilość: 22
Goście 8,1 / ilość: 20
średnia 7,95/10 / ilość: 42

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Shinodin

2017-10-20 23:42:07
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu mocne nuty czekoladowe i kawowe, karmelowe i palone akcenty, w tle wędzone klimaty. W smaku słodziutkie, ma w sobie coś z milk stouta, kawa i czekolada jakiś czas utrzymują się na podniebieniu, wędzonka z każdym kolejnym łykiem zanika coraz bardziej, słaba kontra kwaskowa, goryczka iluzoryczna, choć adekwatna do stylu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły, etykieta w czarnej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, z ciekawymi odblaskowymi elementami, wyczerpująco opisana. Warka 12.01.2019. Po przelaniu piwa z butelki do szkła zapowiadało się rewelacyjnie, mocna wędzonka, ciemna strona mocy, aromaty kawy i czekolady. Jednak z każdą kolejną minutą i ogrzewaniem się piwa, efekt wędzonki zanikał, goryczka na poziomie 40 IBU była tylko marzeniem, a dziwnie mleczna słodycz zaczęła dochodzić do głosu. Początek obiecujący, końcówka nieco rozczarowująca, jestem ciekaw czy leżakowanie coś by pomogło w tym przypadku...niestety nie mogę dać nic więcej niż 7 z plusem pomimo najszczerszych chęci. Ciekawy pomysł i trochę niewykorzystany potencjał. Ps. u mnie w składzie zamiast Sorachi Ace występuje chmiel Zeus.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )

Chrisrks

2017-06-12 17:45:11
Tu jest wędzonka.Słowo,płynem się stało.Jest tu wszystko czego oczekiwałem po Smoked Porterze.Piwo zaskakuje niemal w każdym calu.Super smak,wysycenie,wędzonka świetna,niezła goryczka.Sam wygląd absolutnie zachęca do degustacji.Trochę mało Sorachi Ace,ale widać rozpuścił się w czarnej dziurze.Znakomite piwo!
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )

Thesloma

2017-05-21 22:40:15
Piwo świetne , wędzonka taka szlachetna , dębowa , kawowość potem i na końcu gorzka czekolada. Pijalne , przyjemne , nienachalne aromaty , gładkie zdecydowanie . Dodatkowo etykieta świetna , pijąc przy włączonym monitorze tylko w pokoju gwiazdy na etykiecie robią świetny efekt jakby brokatu.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )

Kensaj

2017-04-26 01:15:34
Świetne piwo. barwa czarna jak kosmos, piana świetna brązowa, drobna, długo utrzymująca się. Zapach wędzony, dębowy, beczkowy, palony. Smak mnie po prostu rozp^$#%*lił jest świetny, intensywny palony, wędzony, dymiony. Piwo świetne
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010