Rockmill Juicy Symphony
Rockmill Juicy Symphony
Rockmill Juicy Symphony
Triple India Pale Ale
% alk. 9.0
Blg 21.0
5906874027295


Uwarzone przez Browar Rockmill.
Soczysta NEIPA chmielona Citra, Galaxy i Mosaic. Triple IPA, czyli większy ekstrakt, więcej słodu no i przede wszystkim więcej chmielu.
Polecana temperatura serwowania to 10-12°C.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2018-02-06 13:02:35

Oceny

Użytkownicy 8,18 / ilość: 11
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia 8,23/10 / ilość: 13

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Brodzisław

2018-03-31 20:51:12
Kolor klarowny, jasny złocisty. Piana z drobnych i średnich pęcherzyków, szybko opadła do minimalnej warstwy na powierzchni, tworząc nieznaczny ślad na szkle.
Aromat wręcz perfumeryjny. Intensywnie owocowo-cytrusowo-żywiczny. Jest skórka owoców cytrusowych z grejpfrutem na czele, także słodsze: pomarańcza, markauja itp. Całość wieńczy leciutka alkoholowość.
W smaku gęste i soczyście owocowe. Uderzają nuty cytrusowo-tropikalne plus słodycz od słodów i wsadu płatków. Miesza się to z czasem w multiwitaminę. Kontrę stanowi do tego pikantność od alkoholu i szlachetna cytrusowo-ziołowa goryczka. Niezbyt intensywna.
Wysycenie średnie, zaś ogólnie piwo jest bardzo pijalne.
Do szczęścia brakuje tylko większej goryczki.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )

Rob_Rock

2018-03-25 12:23:52
Wszystko fajnie, ale czy aby na pewno ta intensywność zasługuje na miano "Triple"? Z całym szacunkiem, ale po uprzednim zwabieniu mnie zwrotem "Triple"oraz pomimo oczekiwań, nie zostałem rzucony na podłogę.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )

Shinodin

2018-02-19 16:45:43
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około półtora centymetra, powoli opadająca i dziurawiąca się, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu nuty cytrusowe i egzotyczne, lekka żywica, sporo podbudowy słodowej i zbożowości. W smaku pięknie owocowe, egzotyczne klimaty dominują na podniebieniu, dzięki płatkom owsianym mamy tutaj gładką fakturę, świetnie zamaskowany alkohol, dużo słodowości, goryczka nieznaczna, lekko zalegająca o profilu ziołowym, słaba kontra kwaskowa, mniej żywicy oraz karmelu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w zielonej kolorystyce, ładnie wykonana graficznie, lecz ubogo opisana. Warka 22.06.2018. Niesamowicie wysoce pijalna potrójna IPA. Owocowa, egzotyczne a zarazem gładka i słodowa. W ogóle nie czuć tych 9%. Gdyby nie ten zdradliwy woltaż, byłbym w stanie stwierdzić, że jest to piwo sesyjne, ale nie można dać zwieść się pozorom. Jeden z lepszych wypustów od Rockmilla, bez wahania dam 8 z plusem i dodam do ulubionych piw. Zacna potrójna IPA, polecam.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )

oranjefan

2018-02-05 20:07:27
Intensywny aromat. Słodki, jednak w zdecydowanej przewadze chmielowy. Słodkie, dojrzałe owoce tropikalne i cytrusowe. Mocno dojrzałe mango i melon przede wszystkim. Troszkę nut cukierkowych, landrynkowych. W tle alkohol.

Piwo o pomarańczowej barwie, lekko zmętnione w równomierny sposób. Piana w kolorze ciemniejszego ecru, wysoka na 2-3 centymetry - niezbyt obfita, drobno i średnio pęcherzykowa warstewka opada w średnim tempie ale leciutko zdobi przy tym szkło. Piwo prezentuje się bardzo ładnie. Cieszy tak jasna barwa jak na piwo tak ekstraktywne.

Bardzo gładkie, smukłe, pół-pełne. Słodkie. Harmonijnie łączące gładkość i pełnie słodową z przyjemną owocową słodyczą pochodzącą od chmielu. Pojawiają się charakterystyczne cytrusy i owoce tropikalne. Paradoksalnie łatwe w odbiorze, z nisko-średnią goryczką. Łatwemu, sesyjnemu piciu sprzyja też bardzo niskie nasycenie dwutlenkiem węgla. Piwo prawie że płaskie. Aftertaste owocowy, grejpfruty oraz melon. Finish - gorzkawy iglasto-żywiczny. Alkohol praktycznie w ogóle nie wyczuwalny.

Bardzo pijalne, i mocno owocowe India Pale Ale, które sprawia wrażenie lekkiego sesyjnego piwa o ekstrakcie 17-18 blg czyli trochę niższym niż ten który jest na etykiecie. Szybko sięga się po kolejne łyki, i jak się okazuje perfekcyjnie ułożony i nieobecny w smaku alkohol to cichy morderca. Atakuje z nienacka po kilku kolejnych łykach po 15 minutach od startu degustacji.
Oceny tego użytkownika: 10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010