Rockmill Episode 10 Rauchbock
Rockmill Episode 10 Rauchbock
Rockmill Episode 10 Rauchbock
Rauchbock
% alk. 6.5
Blg 16.0
5906874027264


Uwarzone przez Browar Rockmill.
Wszyscy na to czekali, dopytywali kiedy, kiedy, kiedy... Przy warzeniu tego piwa cofnęliśmy się do 6 grudnia 2012 roku :) Więc oficjalnie ogłaszamy Episode 10: Rauchbock, 16blg, 6,5% ABV. Koźlak warzony z udziałem słodu wędzonego, nadającego mu aromat ogniska, dymu, wędzonych śliwek, pełny w smaku oraz słodowy.
Premiera 5 stycznia 2018 roku.
{opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-01-10 10:10:53

Oceny

Użytkownicy 7,4 / ilość: 10
Goście 10 / ilość: 2
średnia 7,83/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


nietzsche

2018-03-11 19:49:18
Wygląd: kolor miedziany, ale przez znaczne zmętnienie wydaje się być ciemniejsze, piana znikoma, na alibi, ale drobna.
Aromat: Słodki, śliwkowy, wędzony, serowy, rybny, ale nie urywa niczego.
Smak: Słodki, owocowy (głównie śliwkowy), piwo niezbyt pełne, raczej wodniste, ale ratuje je wędzoność, ogniskowa, wędliniarska ? tylko, że to trochę wołanie na puszczy, bo samo piwo niczego więcej nie oferuje, jest wyjątkowo alkoholowe jak na raptem 6,5%, zbyt wysycone. Nie obstawiałem, że będzie miało start do Schlenkerli, ale chyba się jednak trochę rozczarowałem. Goryczkę ma mieć 3/6 a nie czuję jej zbytnio, ale w rachbocku jej nie oczekiwałem
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )

oranjefan

2018-02-21 22:09:25
Aromat słodowy, wędzony, słodki i jak to w przypadku koźlaków bywa - sprawiający wrażenie pełnego, treściwego piwa. Przypalony karmel, wyraźne nuty chlebowe, melanoidynowe, oscypkowa wędzonka oraz subtelna przyprawowość.

Piwo o brązowej barwie, klarowne. Piana średnioobfita, w kolorze ecru. Zbudowana z drobnej wielkości bąbelków. Opada jednak w szybkim tempie do bardzo cieniutkiej warstewki.

Bardzo gładkie, średnio-nisko nasycone dwutlenkiem węgla. Pół-słodkie, treściwe. Wyraźna podbudowa słodowa - przypiekane tosty, karmel, pumpernikiel. Wędzonka uzupełnia całość. W żadnym wypadku nie przytłacza. W tle suszone figi. Goryczka - średnia. Przyjemnie kontrująca pełnię i słodowość piwa wraz z lekko kwaskowym finishem. Aftertaste - ku memu zaskoczeniu w pewnym sensie czekoladowo - kawowy.

Fantastyczne piwo. Paradoksalnie o wiele bardziej zaskakujące i ciekawe niż kolejne single hopy czy IPY od Rockmilla. Klasyczny wędzony koźlak w świetnym stylu. Budzący kojarzenia ze Schlenkerlą a to już pochwała najwyższych lotów jeśli chodzi o taki styl (tam też były pewnego rodzaju nuty czekoladowo kawowe w smaku). Gorąco polecam.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 6 )

MateoKrk_

2018-02-15 22:37:57
Barwa Ciemno-Miedziana Delikatnie Zmętnione w Aromacie Wędzona Śliwka Trochę Dymu Ogniskowego Są Też Nuty Karmelowe i Chlebowe w Smaku Wędzona Śliwka Suszone Owoce Karmel Przypieczona Skórka Chlebowa Goryczka Niska Dobry Przedstawiciel Swojego Gatunku Idealny Na Zimne Wieczory.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )

Shinodin

2018-02-04 20:22:48
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca już pod wyraźniejszą postacią, brak lacingu. Barwa rubinowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu przyjemne wędzone nuty połączone z karmelowymi klimatami, podbudowa słodowa, może lekkie suszone owoce i banany. W smaku słodkie, karmelowe z nieśmiałą wędzonką, która subtelnie utrzymuje się na podniebieniu, goryczka adekwatna do stylu, nienajgorsza kontra kwaskowa, suszone owoce w tle, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w dość mdłej kolorystyce, graficznie ubogo, kiepsko opisana. Warka 05.10.2018. Jestem fanem wędzonych piw, dlatego też rauchbock brzmi dla mnie co najmniej zachęcająco. Poprawny przedstawiciel swojego gatunku, porównywalny z rauchbockiem od Koemorana. Jak w przypadku tamtego zabrakło mi więcej ciała i mocniejszej wędzonki za którą przepadam. Niemniej jednak jest to kolejna solidna propozycja od Rockmilla, warta przynajmniej mocne 7.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010