Rockmill & Bytów Imperial Porter O
Rockmill & Bytów Imperial Porter O
Rockmill & Bytów Imperial Porter O
% alk. 10.0
Blg 25.0
brak koduaddbarcode
orientacyjna cena: 12 zł


Drugim piwem z serii Imperial Porter uwarzonym wspólnie przez Browar Rockmill z Bytów Browar Kaszubski, jest Imperial Porter O. Jest to podstawowa wersja naszego porteru wzbogacona kawą i solą. Za dobór kawy, jak i proces jej przygotowania odpowiadają nasi przyjaciele z Coffeedesk.

Dostępne w butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: Barcelonismo - 2017-01-26 21:45:37

oceny Oceny

Użytkownicy 8,43 / ilość: 7
Goście 8,86 / ilość: 7
średnia 8,64/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2018-08-29 01:21:07
Wywarło na mnie to piwo spore wrażenie, kawa z solą tworzy ciekawe połączenie. Piwo jest bardzo dobrze ułożone, gładkie, gęste, wręcz aksamitnie wchodzi do mordy. Sól podbija słodycz, która przeradza się w zalegającą kawę, ale nie jest ona o dziwo goryczkowata. Kawa też trzeba przyznać, że z wysokiej półki, pachnie i smakuje bardzo dobrze.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-03-22 23:08:52
Warka do 26.01.2018, zakupiona jakiś rok temu. Przeleżało w piwnicy, nie próbowane wcześniej, więc nie mam porównania ze świeżym piwem.

Aromat - bardzo stylowy i odróżniający to piwo od RISów co w polskim krafcie w przypadku imperialnych porterów bałtyckich nie zdarza się za często. A więc - intensywna suszona śliwka, figa. Owoce dopełniają równie wyraźnie wyczuwalne i stylowe nuty opiekane, pumperniklowe. W tle dopiero kawa, lekki sos sojowy, oraz alkohol. Aromat niezbyt słodki jak na ekstrakt z etykiety.

W szkle zaś jeszcze więcej suszonej śliwki. Pojawiają się nuty wiśni w czekoladzie. Znów obecny sos sojowy. Piwo ewidentnie utlenione, rok leżakowania zrobił swoje.

Brązowe, klarowne. W szkle zaś ciemnobrunatne, z niezbyt obfitą i szybko opadającą pianą w kolorze beżowym. Niska, niespełna pół centymetrowa warstewka tuż po nalaniu syczy i szybko opada. Szkoda.

Gładkie, pół-słodkie. Jak na 25% ekstraktu totalnie nie jest to wyczuwalne. Słodycz, słodowość i pełnia na poziomie max 20-22 BLG.
Smak za to bardzo złożony. Na pierwszym planie nuty kawy zbożowej, suszonych owoców. Lekka czekoladowa słodycz. W tle - sos sojowy. Goryczka - średnio niska, niezbyt wyczuwalna. Alkohol perfekcyjnie ułożony, kompletnie nie wyczuwalny. Finish i aftertaste to z kolei świeżo palona, intensywnie wyczuwalna nuta kawy. Bardzo przyjemna, bardzo szlachetna. Sól? Nie wiem, nie znam.

Ułożone piwo. Bardzo smaczne. Pięknie się wyleżakowało zwłaszcza jeśli chodzi o aromat. Mnóstwo suszonych owoców skąpanych w kawie i czekoladzie oraz sosie sojowym. W smaku słodycz, gładkość, kawa, suszone owoce. Świetne piwo po spędzeniu roku w piwnicy.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 5 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2018-02-05 18:52:12
Dodatki wnoszą przede wszystkim dużo do aromatu. Bardziej smakował mi wariant podstawowy, ale i tak nie mogę się do niczego przyczepić. Wygląd równie dobry jak w porterze P, w smaku sól czuć na wstępie, zaś domieszkę kawy ma finiszu. Wszystko jest spójne i dobrze ułożone.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-06-30 20:12:04
Oko: czarne jak smoła, piana średniej wysokości koloru écru, niezbyt trwała, ale zostawia ślad na szkle.
Nos: z butelki uderza w nos kawa i to typu espresso, do tego czekolada (ale w wersji słodszej), praliny owocowe. Ze szkła szerszy bukiet, bo czuć także palone słody, kawa nadal mocno wyczuwalna. Bardzo miły i głęboki zapach.
Smak: podstawowa wersja zrobiła dobre wrażenie, a poprawiony jest jeszcze lepszy. W ustach odczucie oleistości i gęstości. Smak głęboki i wyrazisty, sporo się dzieje. Początkowo jest odczucie słodkości (sól je podbija). Mamy kawę espresso, czekoladę (deserową), pralinki. Zaraz jednak następuje kontra palonych słodów, finisz wręcz lekko popiołowy i do tego leciutka goryczka ziołowa. Aromat i smak kawy espresso powala. Do tego kremowa konsystencja, zero alkoholowości, wysycenie małe, podnosi walory piwa. Kwaskowość minimalna i trochę jej brakuje, ale to już drobny szczegół. Piwo niemal doskonałe w kategorii porter bałtycki.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010