Rockmill & Bytów Imperial Porter O
Rockmill & Bytów Imperial Porter O
Rockmill & Bytów Imperial Porter O
% alk. 10.0
Blg 25.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2
cena: 12 zł

Drugim piwem z serii Imperial Porter uwarzonym wspólnie przez Browar Rockmill z Bytów Browar Kaszubski, jest Imperial Porter O. Jest to podstawowa wersja naszego porteru wzbogacona kawą i solą. Za dobór kawy, jak i proces jej przygotowania odpowiadają nasi przyjaciele z Coffeedesk.

Dostępne w butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: Barcelonismo - 2017-01-26 21:45:37

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 8
Goście 8,67 / ilość: 3
średnia 8,18/10 / ilość: 11

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-01-12 00:34:54
Wygląd: Kolor ciemno brunatny, mętne, niewielka piana, beżowa
Zapach: czuć aromat kawy, ale samego piwa prawie nie czuć w ogóle, bardzo słaby aromat.
Smak: Pite dokładnie rok po terminie, podstawkę piłem 3 m-ce po terminie i była okrutnie średnia, to jest prawdopodobnie to samo piwo tylko z dodatkami, więc nie śpieszyło mi się. Wodnistość dokładnie taka sama jak przy podstawowym, czuć po prostu dodatkowo kawę i słoność, poza tym z samych słodów melanoidynowość i odrobinę karmelu, tu przynajmniej nie piszą bzdur o śliwkach, rodzynkach, pralinach, bo tych jak nie było w młodym, tak nie ma w wyleżakowanym, bo skąd w takim cienkuszu mogłyby się wziąć? Wkurzająca jest słoność, bo bardzo odczuwalna w tak pustym piwie. Rockmill ( o Odbytowie nie wspomnę) robi świetne jasne nachmielone piwa, ale ich ciemne to z reguły porażka.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 3, wygląd: 6 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2018-08-29 01:21:07
Wywarło na mnie to piwo spore wrażenie, kawa z solą tworzy ciekawe połączenie. Piwo jest bardzo dobrze ułożone, gładkie, gęste, wręcz aksamitnie wchodzi do mordy. Sól podbija słodycz, która przeradza się w zalegającą kawę, ale nie jest ona o dziwo goryczkowata. Kawa też trzeba przyznać, że z wysokiej półki, pachnie i smakuje bardzo dobrze.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-03-22 23:08:52
Warka do 26.01.2018, zakupiona jakiś rok temu. Przeleżało w piwnicy, nie próbowane wcześniej, więc nie mam porównania ze świeżym piwem.

Aromat - bardzo stylowy i odróżniający to piwo od RISów co w polskim krafcie w przypadku imperialnych porterów bałtyckich nie zdarza się za często. A więc - intensywna suszona śliwka, figa. Owoce dopełniają równie wyraźnie wyczuwalne i stylowe nuty opiekane, pumperniklowe. W tle dopiero kawa, lekki sos sojowy, oraz alkohol. Aromat niezbyt słodki jak na ekstrakt z etykiety.

W szkle zaś jeszcze więcej suszonej śliwki. Pojawiają się nuty wiśni w czekoladzie. Znów obecny sos sojowy. Piwo ewidentnie utlenione, rok leżakowania zrobił swoje.

Brązowe, klarowne. W szkle zaś ciemnobrunatne, z niezbyt obfitą i szybko opadającą pianą w kolorze beżowym. Niska, niespełna pół centymetrowa warstewka tuż po nalaniu syczy i szybko opada. Szkoda.

Gładkie, pół-słodkie. Jak na 25% ekstraktu totalnie nie jest to wyczuwalne. Słodycz, słodowość i pełnia na poziomie max 20-22 BLG.
Smak za to bardzo złożony. Na pierwszym planie nuty kawy zbożowej, suszonych owoców. Lekka czekoladowa słodycz. W tle - sos sojowy. Goryczka - średnio niska, niezbyt wyczuwalna. Alkohol perfekcyjnie ułożony, kompletnie nie wyczuwalny. Finish i aftertaste to z kolei świeżo palona, intensywnie wyczuwalna nuta kawy. Bardzo przyjemna, bardzo szlachetna. Sól? Nie wiem, nie znam.

Ułożone piwo. Bardzo smaczne. Pięknie się wyleżakowało zwłaszcza jeśli chodzi o aromat. Mnóstwo suszonych owoców skąpanych w kawie i czekoladzie oraz sosie sojowym. W smaku słodycz, gładkość, kawa, suszone owoce. Świetne piwo po spędzeniu roku w piwnicy.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 5 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2018-02-05 18:52:12
Dodatki wnoszą przede wszystkim dużo do aromatu. Bardziej smakował mi wariant podstawowy, ale i tak nie mogę się do niczego przyczepić. Wygląd równie dobry jak w porterze P, w smaku sól czuć na wstępie, zaś domieszkę kawy ma finiszu. Wszystko jest spójne i dobrze ułożone.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010