Zostań patronem na
Rochefort Trappistes 10
Rochefort Trappistes 10
Rochefort Trappistes 10
% alk. 11.3
IBU 27
brak koduaddbarcode
orientacyjna cena: 15 zł


Wszystkie piwa Rochefort są piwami ciemnymi, górnej fermentacji. Warzeniem piwa zajmuje się 5 z 20 mnichów opactwa Notre Dame de Saint Remy w Rochefort. Niektórzy uważają Rochefort Trappistes 10 za najlepsze piwo na świecie. Mimo dużej zawartości alkoholu, znakomicie łączy siłę, charakter, miękkość, łagodność i całe mnóstwo aromatów. W smaku czuć wyraźną nutę figową z dodatkiem miodu, rodzynki, śliwki i czarną porzeczkę.
Dostępne w butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: deserapan - 2011-11-17 09:34:00

oceny Oceny

Użytkownicy 8,46 / ilość: 24
Goście 8,02 / ilość: 66
średnia 8,13/10 / ilość: 90

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Mr._Porter
starstarstarstar

2018-10-13 17:24:52
Przede wszystkim piękny zapach. Daktyle, wiśnie, rodzynki i palony karmel. Piana niezbyt trwała. W smaku dzieje się dużo mniej, jest karmel, trochę suszonych owoców.Trzeba jednak oddać, że piwo jest dobrze ułożone, alkohol kompletnie niewyczuwalny.
Klasyk który trzeba spróbować.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-06-17 17:06:01
W aromacie rodzynki, figi, szlachetny alkohol w stylu sherry, dojrzała gruszka, karmel, przypieczona skórka od chleba. Słodkawy, intensywny, bogaty.

Piwo o brązowej barwie, delikatnie opalizujące. Piana średnio obfita, jasno beżowa, zbudowana z drobnej wielkości bąbelków która dzięki wysyceniu i pracy piwa w szkle opada bardzo powoli i długo pozostaje na powierzchni piwa. Zdobi szkło w postaci grubej i gęstej koronki.

Pół-słodkie, średnio nasycone dwutlenkiem węgla. Alkoholowe, szczypiące w podniebienie jednak znów w szlachetny sposób whisky bądź sherry. Pełne, owocowo estrowe, z nutami fig, przypalonego spodu od ciasta i przyprawowo tanicznym/beczkowym finishem. Goryczka średnia, dobrze wyczuwalna. Aftertaste taniczny, orzechowy, lekko alkoholowy.

Piwo na długi wieczór przy dobrej książce/filmie. Bardzo wyraziste, charakterne, w którym alkohol mocno daje o sobie znać że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym do czego trzeba podejść z dystansem i należytą cierpliwością bo szybkie wypicie świadczyć będzie o braku szacunku dla belgijskiej klasyki i poskutkuje niezłym kopem w czerep ;)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-04-22 11:24:11
Oko: mahoniowy kolor, piana écru, gęsta, wysoka i trwała.
Nos: bogaty estrowy aromat z akcentami solidnej bazy słodowej: karmel, toffi, biszkopt.
Smak: złożony, początkowo słodkie akcenty od słodowej bazy i owocowe nuty, z czasem przechodzi w wytrawny finisz z wyraźnym wpływem drożdży (kwaskowośc plus pikantna przyprawowość) oraz dobrze zaznaczona goryczka. Alkohol minimalny i bardzo przyjemny.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-08-18 11:50:05
Dla mnie jedno z najlepszych piw na świecie.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010