Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Rochefort Trappistes 10
Rochefort Trappistes 10
Rochefort Trappistes 10
Abt/Quadrupel
% alk. 11.3
IBU 27
brak kodu
orientacyjna cena: 15 zł


Wszystkie piwa Rochefort są piwami ciemnymi, górnej fermentacji. Warzeniem piwa zajmuje się 5 z 20 mnichów opactwa Notre Dame de Saint Remy w Rochefort. Niektórzy uważają Rochefort Trappistes 10 za najlepsze piwo na świecie. Mimo dużej zawartości alkoholu, znakomicie łączy siłę, charakter, miękkość, łagodność i całe mnóstwo aromatów. W smaku czuć wyraźną nutę figową z dodatkiem miodu, rodzynki, śliwki i czarną porzeczkę.
Dostępne w butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: deserapan - 2011-11-17 09:34:00

Oceny

Użytkownicy 8,33 / ilość: 21
Goście 8,32 / ilość: 59
średnia 8,33/10 / ilość: 80

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Marianek
2018-04-22 11:24:11

Oko: mahoniowy kolor, piana écru, gęsta, wysoka i trwała.
Nos: bogaty estrowy aromat z akcentami solidnej bazy słodowej: karmel, toffi, biszkopt.
Smak: złożony, początkowo słodkie akcenty od słodowej bazy i owocowe nuty, z czasem przechodzi w wytrawny finisz z wyraźnym wpływem drożdży (kwaskowośc plus pikantna przyprawowość) oraz dobrze zaznaczona goryczka. Alkohol minimalny i bardzo przyjemny.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )

Gość
2017-08-18 11:50:05

Dla mnie jedno z najlepszych piw na świecie.

Zomer
2017-06-22 21:03:32

Najlepszy trappist jaki piłem do tej pory, tylko dla ludzi vipów o mocnym charakterze :) Polecam to piwo wszystkim fanom gatunku. Wspomnę gdzie je kupiłem, w sklepie alkoholowym "Pidou" w Dunkerque, zaraz przed portem jak się przeprawia promem do Dover w UK.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )

Kaente
2016-01-11 09:22:57

Pozycja raczej dla miłośników gatunku, nota 100/100 na ratebeerze.com obiecuje naprawdę sporo, więc można się srogo rozczarować. Ja jako miłośnik belgijskich trunków, czułem się wielce ukontentowany ową konsumpcją. Piwo to studnia bez dnia jeśli chodzi o doznania sensoryczne, które jedyne co może zakłócić to wyobraźnia człowieka. W aromacie nuty owocowo-winne, zapach kojarzący mi się z domową marmoladą (suszone śliwki lub wiśnie) trochę truskawek a wszystko to na subtelnej słodowej bazie (karmelowo- herbatnikowe klimaty). Wizualnie piwo prezentuję się bardzo dobrze, Rochefort mieni się barwą ciemnego brązu, jest wyraźnie mętne a na dnie szkła pozostaje spory drożdżowy osad. Nad cieczą spoczywa delikatna beżowa tkanina, zanikająca niemal całkowicie w połowie konsumpcji. W smaku czuć alkoholowośc, lecz jest ona z gatunku tych wysoko gatunkowych, nieprzyjemnych nut acetonowo-rozpuszczalinkowych tutaj nie zlokalizujemy. Piwo słodkie, lecz nie do przesady, wyczuwalne nuty karmelu i przypalonego spodu ciasta, trunek wysoko nasycony, delikatnie szczypiący podniebienie konsumującego, goryczka średnia. Obowiązkowa pozycja dla każdego piwnego konserwatysty.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010