zamknij Zostań patronem na patronite
ReCraft Krzyż Południa (dawny Reden)
ReCraft Krzyż Południa (dawny Reden)
ReCraft Krzyż Południa (dawny Reden)
% alk. 4.9
Blg 13.0
IBU 45
5904730663144addbarcode


Piwo w stylu New Zealand Pale Ale uwarzone przez Śląski Browar Rzemieślniczy Reden ze Świętochłowic. Browar ten został otwarty w lipcu 2014 roku. Inspiracją do otwarcia tego browaru był mniejszy, restauracyjny browar Reden w Chorzowie. Po roku działania chorzowskiego Minibrowaru Reden, właściciele postanowili otworzyć drugi, większy browar o tej samej nazwie w Świętochłowicach. Głównym piwowarem świętochłowickiego browaru został Łukasz Łazinka. Krzyż Południa to piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, uważone z nowozelandzkim chmielem Southern Cross. Single Hop New Zealand Pale Ale - Widziałeś kiedyś Krzyż Południa? No co Ty, na Śląsku? Chyba w Nowej Zelandii? W Nowej Zelandii to świetny chmiel rośnie. Tak? Jaki? Właśnie Southern Cross!
Skład: woda, drożdże, słody: Pale Ale, Pszeniczny, karmelowy jasny; chmiel: Southern Cross. Polecana temperatura serwowania piwa to przedział 8-12°C. Premiera tego piwa miała miejsce 24 kwietnia 2015 roku na Warszawskim Festiwalu Piwa.
Dodał: stacher93 - 2015-05-20 21:23:41

oceny Oceny

Użytkownicy 7,06 / ilość: 35
Goście 7,92 / ilość: 13
średnia 7,29/10 / ilość: 48

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
VapoRR
starstarstarstarstar

2018-09-10 19:50:33
Piwo zakupione w Auchan, cena 3,99 zł, warka 06.10.2018 r.

Przede wszystkim nowa etykieta (sugeruję zmianę tej na stronie). Bardzo minimalistyczna, czytelna, elegancka. Co ciekawe Kontretykieta jest sporo szersza od etykiety, cóż za proporcje. Logo browaru podoba mi się.

No ale konkrety.

Podczas oglądania piwa jeszcze przed otwarciem i wlaniem do szkła, przypuszczałem, że piwo może być przegazowane. Nic bardziej mylnego, po nalaniu wysokie wysycenie, obfita piana, bardzo dobrej jakości, gęsta i biała jak puch. Opada wolno, cały czas się trzyma, lacing bardzo wyraźny i ładny. Barwa ładna, żółto pomarańczowa, zależnie od tego, jak pada światło na naczynie. Mętne, jak na niefiltrowanie przystało.

Aromat: bardzo intensywny, wyraźny. Dominuje świeży chmiel. Piękna żywica, las sosnowy, świeżość i jeszcze raz świeżość. W oddali jakby melon, słodkie, żółte owoce, także z południa. Później na scenę trochę śmielej wkracza grejpfrut czerwony, ale nadal dominuje nad tą ekipą las.

Smak: skórka grejpfruta i grejpfrut. Klasyczny przekaz, dobrze mi znany, który mi się nie nudzi. Podstawa słodowa jest, ale subtelna i bardzo dobrze skomponowana.

Odczucie w ustach: jak na goryczkę sugerowaną na kontretykiecie skalą 2 / 5, czy też wyczytując ze strony 45 IBU, jest bardzo, bardzo dobrze. Konkretna, moim zdaniem nawet niedoszacowana jest. Hmm czyżby browar był ostrożny, czy też przerwa od piw kraftowych i rzemieślniczych na dobre mi wyszła. Nie wiem, ale jak dla mnie im więcej goryczki tym lepiej w takich piwach. Oczywiście jest balans i nie ma niepijalności. Piwo gładkie, pijalne, sesyjne, lekkie, orzeźwiające, takie jak chciałem. Goryczka nieco zalega, ale to dla mnie pozytyw. Wysycenie dość wysokie, czyli tak jak powinno być.

Cóż, nigdy nie piłem piwa z chmielem Southern Cross, dodatkowo to bodajże pierwsze piwo jakie piłem z browaru RECRAFT. Miłe zaskoczenie, pierwsze spotkanie i polubiłem to. Wystarczy dobrej jakości, świeża, jedna odmiana chmielu i jest przyjemnie. Polecam, zwłaszcza w tej cenie :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-12-23 23:55:33
Piana biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około półtora centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, nie do końca przejrzyste i klarowne, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu dzieje się nie wiele, trochę cytrusów, zbożowe klimaty, podbudowa słodowa, pewna doza kwiatowości i owocowości. W smaku nie jest wcale lepiej, dużo zboża i słodowości, cytrusy czy choćby kwiatowość na granicy autosugestii, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, słabsza kontra kwaskowa, wysycenie na wysokim poziomie. Kapsel od browaru Recraft, etykieta nowa, minimalistyczna, ubogo wykonana graficznie i opisana. Warka 11.03.2018. Nowa odsłona browaru Reden czyli Recraft, pierwszy raz mam do czynienia z tym tworem, natomiast Reden był mi dobrze znany jako naprawdę solidny browar. Czytając komentarze z pewnością mogę stwierdzić, że Krzyż Południa od Redena i od Recrafta to dwa różne piwa. Niestety Recraft to te gorsze wydanie...nowozelandzki aromatyczny chmiel, a w smaku głucho i pusto...Tylko zbożowość i słodowość. Smakuje jak podstawowa ortodoksyjna wersja Pale Ale. Oczywiście nie jest, to złe piwo, ale nastawiałem się na coś lepszego, bardziej aromatycznego. Dam naciąganą 6 z ogromnym minusem, chyba tylko za sympatię do dawnego browaru Reden. Ps w moim egzemplarzu 5,2% woltażu.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-08-26 22:10:32
jest krzyż południa z recraftu. to nie to samo. jest gorszy.
awatar
szab12
starstarstarstarstar

2017-08-13 16:08:19
W smaku bardzo dobre, ale w zapachu pachnie trochę jak żywiec. Delikatny smak, single hop
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010