Raduga Kazek APA
Raduga Kazek APA
Raduga Kazek APA
% alk. 5.0
Blg 13.1
IBU 50
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Browar Raduga. Jego premiera została zaplanowana na piątek 13 maja 2016 podczas festiwalu Silesia Beer Fest II w Katowicach. Piwo to inauguruje serię pod nazwą Kazek. Inspiracją dla jej powstania był podróżnik Kazimierz Nowak (ur. 11 stycznia 1897 w Stryju, zm. 13 października 1937 w Poznaniu). Za opisem producenta Kazek APA to lekkie, orzeźwiające i bardzo wyważone piwo pełne cytrusowych, owocowych i żywicznych aromatów.
Dodał: Barcelonismo - 2016-05-11 23:47:43

oceny Oceny

Użytkownicy 7,29 / ilość: 17
Goście 7,5 / ilość: 8
średnia7,36 / ilość: 25

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2017-04-28 23:07:17
Warka:30/04/2017
Cena: 8,49 po przecenie (data) 4,25

Barwa: jasny bursztyn , dość przezroczysta

Piana : bardzo ładna , drobna , biała , choć nie trwała zostawia ciekawy lacing,

Aromat; z butelki : słodowo , owocowo, żywicznie , karmelowo ; ze szkła:początkowo nie wyraźne cytrusy przekształcają się z chwilą w mocniejsze akcenty, poza tym trochę słodowo i karmelowo z zauważalną nutą żywiczną bardzo dobrze skomponowany ;

Smak: pierwszy łyk lekka słodowość z zbożowością , następnie trochę cytrysów , goryczka taka niby trochę cytrusowa a trochę jakby trawiasta ;

Piwo całkiem udane dobrze się pije
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 10 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-03-11 23:44:18
Nie lubię przesadnej goryczki więc ten styl a zarazem to piwo mi zdecydowanie odpowiada . Jest tutaj pełno cytrusów , jest słodkawo w porównaniu do AIPA'y i mega pijalnie . Czuć te cytrusy bez zbędnej żywiczności , owoce tropikalne bardzo z tyłu a z nimi goryczka. Bardzo pijalny i przyjemne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-01-31 21:34:03
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, zostawiająca delikatny kożuszek na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, dość mocno zmętnione. W zapachu eleganckie nuty cytrusowe i egzotyczne, karmelowe klimaty oraz słodowa podbudowa, owoce i kwiaty. W smaku jest podobnie, cytrusowa goryczka orzeźwia, choć nie jest mocno zalegająca, dobra kontra słodowa, słabsza kwaskowa, kwiaty i owoce wyczuwalne na podniebieniu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czerwony, etykieta również w tej barwie, w miarę dobrze opisana, graficznie bez szału. Warka 30.04.2017. Solidna i konkretna APA, powiedziałbym taka...wzorcowa, bez odchyłu od normy, dlatego także bez odrobiny pozytywnego szaleństwa. Jest utrzymana w ramach stylu, amerykańskie chmiele dają dużo orzeźwienia. Piwo jest smaczne i wysoce pijalne, dobra robota browaru Raduga, mocna 7 z mojej strony powinna być więc sprawiedliwą oceną.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2016-09-06 22:22:00
Kolor złocisty ? jasno bursztynowy, lekko zmętniony. Piana jasna niezbyt obfita za to utrzymywała się do końca degustacji.
Aromat orzeźwiający aczkolwiek niezbyt intensywny. Stanowił pomieszanie słodów z cytrusowo-owocow-żywicznymi nutami chmielów.
W smaku piwo prezentuje się lepiej. Słody z nucie karmelowej, zbożowej z kwaskiem na finiszu stanowiły kontrę do średniej raczej goryczki w nucie cytrusów i ziół. Piwo poprawne, za to dobrze się pije.
Wysycenie średnie i niski alkohol poprawia dodatkowo pijalność. Ciekawa, ładna etykieta i fajna kontra z krótkim ale treściwym info.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.