Raduga Forbidden Planet
Raduga Forbidden Planet
Raduga Forbidden Planet
Imperial IPA
% alk. 8.4
Blg 20.0
IBU 115
5907431705137


Imperial IPA uwarzona przez kontraktowy browar Raduga, w Browarze Zodiak z miejscowości Długa Bierzwienna-Kolonia, leżącej niedaleko Kłodawy. Browar Raduga to kontraktowiec założony w roku 2014 przez dwóch doświadczonych piwowarów domowych - Rafała Gawrysa i Andrzeja Kiryziuka. Osoby zainteresowane doskonale wiedzą, iż wszystkie piwa z tego browaru swoje nazwy dziedziczą po dziełach światowego kina. Forbidden Planet to amerykański film science fiction z 1956 roku w reżyserii Freda Wilcoxa, na podstawie scenariusza Cyrila Hume-a. Forbidden Planet to potężna imperialna IPA o wytrawnym charakterze podkreślonym dodatkiem słodu żytniego. Bezkompromisowo nachmielona na goryczkę i aromat.
Piwo górnej fermentacji niefiltrowane, pasteryzowane.

Składniki: woda; słód jęczmienny, słód pszeniczny, słód żytni, chmiele: Zeus, Cascade, Mosaic, Simcoe, Centennial, Magnum; drożdże: US-05.
Premiera piwa miała miejsce na Warszawskim Festiwalu Piwa, który odbył się 15 października 2015 roku.
Dodał: Gogo - 2015-11-17 18:44:12

Oceny

Użytkownicy 8,19 / ilość: 43
Goście 9 / ilość: 14
średnia 8,39/10 / ilość: 57

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


MateoKrk_

2018-01-25 20:32:34
Barwa Głębokiego Złota Nieprzejrzyste i Nieklarowne Aromat Bardzo Przyjemny Owoce Tropikalne i Cytrusy Podbudowa Słodowa Trochę Karmelu i Żywicznych Akcentów Alkohol Niewyczuwalny w Smaku Dużo Owoców Tropikalnych Nuty Cytrusów Delikatny Karmel Wyczuwalne Akcenty Zbożowe Konkretna Goryczka Grejpfrutowo-Żywiczna Wysycenie na Poziomie Średnio-Wysokim Pomimo Dużego Woltażu Alkohol Jest Bardzo Dobrze Zamaskowany Bardzo Dobra Imperial IPA Równie Dobra Jak Crazy Mike z AleBrowar Czy Imperium Atakuje z Pinty.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )

tleix

2017-12-21 23:47:31
Kolor, zapach i smak - na pierwszy planie biały grejpfrut. W tle. mango, dość wyraźnie, w tle na zasadzie skojarzenia porzeczka. Piana wtórna ale trwała, na pół palca, mażąca szkło, gorycz na wysokim poziomie ale złamana kontra słodową. Intensywność porównywalna do Wrężel Tropical Imperial India Pale Ale.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )

Shinodin

2017-12-06 23:41:05
Piana nie do końca biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa z elementami pomarańczowego, mocno zmętnione, zupełnie nieprzejrzyste i nieklarowne. W zapachu przyjemne egzotyczne i cytrusowe klimaty, podbudowa słodowa, trochę karmelu i żywicy, po ogrzaniu lekko wyczuwalne alkoholowe wonie. W smaku dużo owoców, goryczka konkretna, jakiś czas zalegająca na podniebieniu o profilu egzotycznym, dobra kontra słodowa, słabsza kwaskowa, treściwe, nie wodniste, czuć Amerykę, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Raduga, etykieta jak każda z tego browaru nawiązująca do nazwy, w miarę dobrze opisana 07.2018. Naprawdę udana IIPA, egzotyczna i owocowa posiadająca odpowiednie ciało. Aczkolwiek goryczka mogłaby być solidniejsza, a i alkohol ciut lepiej zamaskowany, szczególnie po ogrzaniu. Zapach nieznacznie lepszy od smaku. Nie jestem jakimś wielkim fanem Double IP, ale potrafię docenić dobre rzemiosło, a Forbidden Planet jest jednym z lepszych wyrobów od Radugi. Za mało na dodanie do ulubionych, ale wystarczająco na 7 z dużym plusem.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )

prisoner

2017-06-26 17:18:50
Rewelacyjnie piwko od Radugi, żywyca na pierwszym planie goryczka świetna,nie jest to 115 IBU ale jednak bardzo wyczuwalna, ziołowo - owocowa. Bardzo orzeźwiające piwko, mocno owocowe, ciut karmelowe
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010