Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
« Suruga Bay Imperial IPA | Perun Behemoth Heretyk »
Raduga Forbidden Planet

Raduga Forbidden Planet

Imperial IPA
% alk. 8.4
Blg 20.0
IBU 115
5907431705137
Imperial IPA uwarzona przez kontraktowy browar Raduga, w Browarze Zodiak z miejscowości Długa Bierzwienna-Kolonia, leżącej niedaleko Kłodawy. Browar Raduga to kontraktowiec założony w roku 2014 przez dwóch doświadczonych piwowarów domowych - Rafała Gawrysa i Andrzeja Kiryziuka. Osoby zainteresowane doskonale wiedzą, iż wszystkie piwa z tego browaru swoje nazwy dziedziczą po dziełach światowego kina. Forbidden Planet to amerykański film science fiction z 1956 roku w reżyserii Freda Wilcoxa, na podstawie scenariusza Cyrila Hume-a. Forbidden Planet to potężna imperialna IPA o wytrawnym charakterze podkreślonym dodatkiem słodu żytniego. Bezkompromisowo nachmielona na goryczkę i aromat.
Piwo górnej fermentacji niefiltrowane, pasteryzowane.

Składniki: woda; słód jęczmienny, słód pszeniczny, słód żytni, chmiele: Zeus, Cascade, Mosaic, Simcoe, Centennial, Magnum; drożdże: US-05.
Premiera piwa miała miejsce na Warszawskim Festiwalu Piwa, który odbył się 15 października 2015 roku.
Dodał: Gogo - 2015-11-17 18:44:12

Oceny

Użytkownicy 8,15 / ilość: 33
Goście 9,27 / ilość: 11
średnia 8,43/10 / ilość: 44

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:
Shinodin

Piana nie do końca biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa z elementami pomarańczowego, mocno zmętnione, zupełnie nieprzejrzyste i nieklarowne. W zapachu przyjemne egzotyczne i cytrusowe klimaty, podbudowa słodowa, trochę karmelu i żywicy, po ogrzaniu lekko wyczuwalne alkoholowe wonie. W smaku dużo owoców, goryczka konkretna, jakiś czas zalegająca na podniebieniu o profilu egzotycznym, dobra kontra słodowa, słabsza kwaskowa, treściwe, nie wodniste, czuć Amerykę, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Raduga, etykieta jak każda z tego browaru nawiązująca do nazwy, w miarę dobrze opisana 07.2018. Naprawdę udana IIPA, egzotyczna i owocowa posiadająca odpowiednie ciało. Aczkolwiek goryczka mogłaby być solidniejsza, a i alkohol ciut lepiej zamaskowany, szczególnie po ogrzaniu. Zapach nieznacznie lepszy od smaku. Nie jestem jakimś wielkim fanem Double IP, ale potrafię docenić dobre rzemiosło, a Forbidden Planet jest jednym z lepszych wyrobów od Radugi. Za mało na dodanie do ulubionych, ale wystarczająco na 7 z dużym plusem.
2017-12-06 23:41:05
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )

prisoner

Rewelacyjnie piwko od Radugi, żywyca na pierwszym planie goryczka świetna,nie jest to 115 IBU ale jednak bardzo wyczuwalna, ziołowo - owocowa. Bardzo orzeźwiające piwko, mocno owocowe, ciut karmelowe
2017-06-26 17:18:50
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

Lukasz

Wygląd - kolor herbaciany, piana drobna, nietrwała z nieznacznym lacingiem. Aromat: cytrusy, słodka owocowość. Piwo z IBU 115 - nie sądziłem, że może być tak zbalansowane. Chmiele wchodzą niemal od razu i utrzymują się długo, ale ciała jest na tyle, żeby tymi szyszkami nie rzygnąć. Alkohol zupełnie niewyczuwalny.Wysycenie niskie. Piwo nie dla każdego, ale naprawdę udane.
2017-05-12 00:26:36
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )

Borsuk77

Piszę o partii z datą ważności 01.07.2017.

Wygląd - kolor herbaciany, dość klarowne, ładna piana (wysoka, kolor lekko wpadający w brąz, raczej drobne pęcherzyki), średnie wysycenie. Aromat - nut cytrusowe mieszają się z nutami żywicznymi, do tego nieco skórki chlebowej, słodu i alkoholu. Smak - dominuje żywica, potem do głosu dochodzi przyjemna słodowość, następnie są: skórka chlebowa, cytrusy oraz trochę alkoholu. Oprawa - etykieta powinna spodobać się i hipsterom, i miłośników F. K. Dicka.

Reasumując - mocne, wyraziste, złożone piwo. Nie jest ideałem, ale z pewnością warte spróbowania.
2017-04-18 15:35:57
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

Zobacz także:


« Suruga Bay Imperial IPA | Perun Behemoth Heretyk »
wykonanie choruzy.pl © 2010