Raduga Clockwork Orange
Raduga Clockwork Orange
Raduga Clockwork Orange
% alk. 5.7
Blg 16.0
IBU 50
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Piwo Clockwork Orange, nazwą nawiązujące do tytułu filmu Stanleya Kubricka, w stylu Orange TeaPA z dodatkiem czarnej herbaty i pomarańczy uwarzone przez Browar Raduga.

Premiera piwa miała miejsce na Lubelskich Targach Piw Rzemieślniczych, które odbyły się w dniach 25-27 listopada 2016 roku.
Dodał: Barcelonismo - 2016-11-24 19:48:02

oceny Oceny

Użytkownicy 7,57 / ilość: 21
Goście 5,5 / ilość: 4
średnia 7,24/10 / ilość: 25

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-07-22 21:11:28
Kolor jasnej pomarańczy, zmętniony. Piana jasna niezbyt obfita, ale zwarta, opadając pozostawiła ślad na szkle.
Aromat od początku bardzo owocowy: pomarańczowy, odrobina słodowości i ziołowe nuty chmielu. Minimalnie czuć herbatę.
Smak też początkowo zdominowany przez pomarańcze. Z czasem dochodzi lekko ścigająca podniebienie czarna herbata. Kontrą słodową są nuty karmelkowe i zbożowe. Na to nachodzi skórka pomarańczy i żywiczno-ziołowe nuty od chmieli. Z czasem wraz z herbacianym wsadem nadają piwu pikantności i sprawiają, że piwo ?odchodzi? od słodkawego profilu pomarańczy.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-07-21 13:04:18
Oko: niemal pomarańczowy, wysoka biała piana.
Mos: z butelki: piękny aromat pomarańczy, do tego podstawa słodowa i bardzo lekko chmiel (ziołowy). Ze szkła: można się rozkoszować pomarańczowym aromatem ? przypomina taką z okresu Bożego Narodzenia, herbaty nie czuć. Orzeźwiający aromat lekko kwaskowej pomarańczy.
Smak: dominacja pomarańczy, do tego podstawa słodowa (w tym niestety karmel) z kwaskowością od pszenicy, oraz narastająca goryczka nie tylko od chmielu ale także czuć wpływ czarnej herbaty. Goryczka to skórka gorzkiego grejpfruta a nawet bardziej pomarańczy (nawet słodkiej pomarańczy skórka jest gorzka) plus lekko nuty żywiczne, nie zalega, mocno kontruje słodycz. Czarna herbata daje efekt lekkiego ściągania na języku, ale w przyjemny sposób. Pod koniec degustacji goryczka plus herbata są już bardzo wyraźne, ale nadal na poziomie akceptowalnym. Sprawia to jednak, że nie jest to wysokopijalne piwo, które robi się coraz bardziej wytrawne.
Aromat pomarańczy to główny atut tego piwa.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2017-05-11 22:04:20
Przyjemnie pachnie herbatą z pomarańczą, w smaku herbatka wyraźniejsza i bardzo fajna goryczka z nuta żywiczną. Piwo całkiem całkiem, kolejny piwny eksperyment z dodatkami.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-05-06 21:58:16
Piana biała, drobno i gruboziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli opadająca, ciekawy lacing okala ścianki szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, dość znacznie zmętnione. W zapachu nuty pomarańczowe są wyraźne, tak samo jak herbaciane klimaty, subtelne cytrusy i owoce. W smaku jest podobnie skórka pomarańczowa miesza się z herbacianymi akcentami, goryczka orzeźwiająca, delikatnie zalegająca o profilu owocowo-żywicznym, słabsza kontra kwaskowa, trochę lepsza słodowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły, etykieta nawiązująca do filmu, w miarę dobrze opisana. Warka 30.07.2017. IPA z dodatkiem herbaty i pomarańczy, pomysł ciekawy, wykonanie nienajgorsze, ale efekt końcowy...jak dla mnie nie jest do końca zadowalający. Orzeźwienie występuje tylko przez chwilę, a potem niestety wzmaga pragnienie, herbata nadaje ciekawego posmaku...ciężki orzech do zgryzienia...chciałbym dać więcej, ale pozostanę przy 6 z dużym plusem. Wolę bardziej klasyczne, cytrusowe odsłony tego stylu, różne wariacje jak najbardziej dozwolone, aczkolwiek niekoniecznie w tym wydaniu.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010