Raduga Big Sleep
Raduga Big Sleep
Raduga Big Sleep
% alk. 10.5
Blg 24.0
IBU 100
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

American Barley Wine uwarzony przez kontraktowy browar Raduga, w browarze Zodiak, z miejscowości Bierzwienna Długa-Kolonia, leżącej niedaleko Kłodawy, w województwie wielkopolskim. Browar Raduga to kontraktowy browar, warzący od 2014 roku. Jest to dziecko dwóch doświadczonych piwowarów domowych - Andrzeja Kiryziuka oraz Rafała Gawrysa. Pierwsze trzy piwa uwarzone przez ten browar powstały w Witnicy, jednak dość szybko zdecydowano się na przeniesienie warzenia do browaru Zodiak. Tradycyjnie nazwa piwa nawiązuje do tytułu filmu, The Big Sleep to amerykański film detektywistyczny/kryminalny z 1946 roku. Browar Raduga pow­stał jako inic­jatywa entuz­jastów picia dobrego piwa. Zmęczeni piwami pochodzą­cymi z prze­mysłowych pro­dukcji, zaczęliśmy od warzenia w domu, piwnicy, łazience, wan­nie oraz Saa­bie 9–3! Zachęceni pozy­ty­wnym przyję­ciem naszych pro­dukcji przez podob­nych nam miłośników piwa oraz sukce­sami w konkur­sach piwowarów domowych, postanow­iliśmy udostęp­nić nasze piwo sze­rok­iemu gronu odbior­ców. Rozpoczęliśmy więc warze­nie kontraktowe. Big Sleep to potężne, impe­ri­alne piwo, w którym złożona rodzynkowa słodycz została przeła­mana konkretną goryczką na poziomie 100 IBU.

Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiele: Cascade, Simcoe, Centennial, Mosaic, Zeus, Magnum; drożdże: US-05.
Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, pasteryzowane.
Dostępne w bezzwrotnych, brązowych butelkach o pojemności 0,33l, zamkniętych czarnym, gołym kapslem.

Premiera piwa Big Sleep przypadła na dzień 18 marca 2016 roku. Wraz z tym piwem zadebiutował również Potiomkin - Russian Imperial Stout.
Dodał: Barcelonismo - 2016-05-02 17:00:09

oceny Oceny

Użytkownicy 7,2 / ilość: 30
Goście 7,56 / ilość: 9
średnia 7,28/10 / ilość: 39

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-07-05 23:50:33
Wygląd: kolor miedziany, mętne, ładna drobna piana ecru, zostaje bardzo ładna korona.
Zapach: Rodzynkowy, migdałowy, miodowy, dosyć wyraźne, wciąż, cytrusy, słodkie i owoce tropikalne, delikatna cebula, jakieś mgnienie żywiczności.
Smak: Pełne, dosyć puszyste i mączne wręcz. Delikatnie jeszcze czuć alkohol, ale ma go 10,5%, tydzień po terminie, a wciąż wyraźnie czuć chmiele amerykańskie, jest cytrusowe, winogronowe, tropikalne, jest trochę żywic, cebuli i rozpuszczalnika, goryczka też wyraźna i trochę alkoholowa, tych 100 IBU nie czuć, ale piwo ma fest ciało, pełne, słodowe, ciasteczkowe, lekko miodowe, rodzynkowe, inne suszone owoce, są też i jakieś swojskie świeże owoce, jakieś mgnienie karmelu, winne akcenty. Nie cierpię tego stylu, ale to mi leży, jak na styl rzecz jasna, to nie jest jakieś wyrywające z butów piwo. Wysycenie niskie i dobrze.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
curyl
starstarstarstarstar

2017-07-02 23:29:01
Powiem tak... Pierwszy raz piszę tutaj jakąś recenzję, zazwyczaj oceniam piwa. Teraz jednak nie mogę się powstrzymać. WZIĄŁEM DOPIERO JEDEN ŁYK i oceniam to piwo 9 / 10... a to dlatego, że leżakowałem je od 27.07.2016 do dziś tj. 02.07.2017. W aromacie cudowny miód i brzoskwinia. Wysycenie bardzo niskie, piwo gorzkie, wydaje się syropowate po roku leżakowania. Smakuje niebiańsko. Ma potencjał, polecam Wam wrzucić na leżak.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-03-26 00:29:13
Największą zaletą tego piwa jest nieziemski zapach, zwalające z nóg brzoskwinie, morele, przejrzale winogrona i szczególnie mango. W smaku również jest dobrze, goryczka mocna ale przyjemna. Piwo ma pełnie, troszkę alkohol jest nie ułożony ale to szczegół. Naprawdę zacne piwo. Sporo się dzieję, choć wole Angielskie Barley Wine :)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
Moje_Zdrówko
starstarstarstarstar

2017-02-10 20:24:04
Długo nie mogłam się zebrać, by cokolwiek napisać o tym piwie. Wciąż mam wrażenie, że trafiłam na trefną partię, dlatego proszę nie sugerować się moją oceną.
Fajna goryczka, którą da się przełknąć mimo tych 100 IBU, mętne z delikatną pianką, pozostawia oryginalne doznania smakowe.
Co mi nie pasowało? Zapach. Bardzo nieprzyjemny zapach...
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 7, zapach: 1, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010