Profesja Alchemik
Profesja Alchemik
Profesja Alchemik
Wild American IPA
% alk. 6.8
Blg 15.9
IBU 43
5904730658065


Alchemik to... amerykańska IPA przefermentowana w 100% dzikimi drożdżami. Piwo uwarzone w dolnym zakresie stylu, z jeden strony podkreśla dominację amerykańskich chmieli, z drugiej zaś uwydatnia typowe belgijskie aromaty.

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Monachijski I, Carapils, Aroma, Melanoidynowy, Special X; dodatki: Pszenica niesłodowana; chmiele: Galaxy, Saphir, Chinook, Cascade, Vic Secret; drożdże: Brettanomyces bruxellensis Trois.
Zalecana temperatura serwowania 8-12°C.
Dodał: bartekwts - 2015-07-02 10:21:11

Oceny

Użytkownicy 7,36 / ilość: 33
Goście 8,06 / ilość: 16
średnia 7,59/10 / ilość: 49

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Gość

2018-09-11 22:26:35
Trafiłem na kwaśne. Nie owocowe czy cytrusowe, a poprostu kwaśne jakby ktoś kwasku cytrynowego dodał. Na butelce jest inny skład niż powyżej. Do kosza i będę unikał tego browaru.

Jacelinho

2018-08-12 17:09:12
Barwa zmętniony ciemny bursztyn lub ciemna pomarańcz ciężko mi określić. Piana barwy kremowej mocno się pieni po belgijsku że tak powiem , oczka dużej wielkości głównie i troszkę drobnych. Trwała piana , mało lacingu. W aromacie dzikie drożdże zdominowały , mało american ipy a dużo Belgii. Delikatnie amerykańskie chmiele za 2 planie. Dla fanów gatunku że tak powiem , kto pił Belgijskie piwa ten wie o czym mówię. Dodatkowo czuć limonkę , cytrynę wg mnie , jest fajnie w aromacie , choć myślę że powinno być bardziej zbalansowane. W smaku jest niska goryczka jak na American IPA , wysycenie na średnim poziomie w stronę wysokiego , nuty belgijskie cały czas dają po sobie znać , fenole , nie czuć że to piwo ma 7 % , warka do 30,11,18 uważam że piwo smaczne , rześkie , ciekawe , mogło by być bardziej zbalansowane i z większą goryczką. Ogólnie dobre piwo , dla fanów Belgii. :)
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

lukas85

2018-05-03 08:09:24
Piana wysoka, gęsta drobnopecherzykowa, kolor brunatny, piwo całe zmetnione, nieprzejrzyste. Jak dla mnie wygląd na medal.
Zapach na początku nieułożony, jakieś utlenienie, po kilku minutach jednak dało się wyczuć ładny zbożowy owocowy aromat. W smaku na początku jakiś chaos smakowy, wysokie wysycenie, goryczka, jakiś dms... Na szczęście po po kilku chwilach wszystko się ułożyło i było coraz lepiej! Geste, złożone, owocowe, jakby zbożowe, do tego całkiem porządna goryczka. Dobre piwo
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 10 )

Shinodin

2017-12-22 23:06:13
Piana nie do końca biała, z elementami beżu, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około półtora centymetra, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca ciekawy lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza brunatna, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu świeże nuty owocowe, kwiatowe akcenty, lekka drożdżowość i karmelowość. W smaku o dziwo mocno wyczuwalny alkohol, drożdże natomiast osiadają na podniebieniu, goryczka iluzoryczna, nie zalegająca, nienajgorsza kontra kwaskowa, mało cytrusów i owoców, żywicy nie doświadczymy tu praktycznie wcale, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta jak zawsze od Profesji wykonana dobrze graficznie i elegancko opisana. Warka 31.12.2017. Nie wiem czy trafiłem na gorszą warkę, ale w moim egzemplarzu występują głównie drożdże i alkohol... cytrusów i owoców jak na lekarstwo, kwiatowość tylko w zapachu. Mało orzeźwiająca goryczka, trochę karmelu...nie wygląda to za ciekawie. Bardziej Belg niż Amerykanin, tylko po co ta alkoholowa woń. Pierwszy mój zawód jeśli chodzi o piwa z Profesji. Mam nadzieję, że to tylko jednorazowa wtopa wynikająca z gorszej warki. Niemniej jednak muszę wystawić ocenę, którą w tym przypadku będzie 6 z dużym minusem.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010