Profesja Alchemik
Profesja Alchemik
Profesja Alchemik
Wild American IPA
% alk. 6.8
Blg 15.9
IBU 43
5904730658065


Alchemik to... amerykańska IPA przefermentowana w 100% dzikimi drożdżami. Piwo uwarzone w dolnym zakresie stylu, z jeden strony podkreśla dominację amerykańskich chmieli, z drugiej zaś uwydatnia typowe belgijskie aromaty.

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Monachijski I, Carapils, Aroma, Melanoidynowy, Special X; dodatki: Pszenica niesłodowana; chmiele: Galaxy, Saphir, Chinook, Cascade, Vic Secret; drożdże: Brettanomyces bruxellensis Trois.
Zalecana temperatura serwowania 8-12°C.
Dodał: bartekwts - 2015-07-02 10:21:11

Oceny

Użytkownicy 7,38 / ilość: 32
Goście 8,36 / ilość: 14
średnia 7,67/10 / ilość: 46

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


lukas85

2018-05-03 08:09:24
Piana wysoka, gęsta drobnopecherzykowa, kolor brunatny, piwo całe zmetnione, nieprzejrzyste. Jak dla mnie wygląd na medal.
Zapach na początku nieułożony, jakieś utlenienie, po kilku minutach jednak dało się wyczuć ładny zbożowy owocowy aromat. W smaku na początku jakiś chaos smakowy, wysokie wysycenie, goryczka, jakiś dms... Na szczęście po po kilku chwilach wszystko się ułożyło i było coraz lepiej! Geste, złożone, owocowe, jakby zbożowe, do tego całkiem porządna goryczka. Dobre piwo
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 10 )

Shinodin

2017-12-22 23:06:13
Piana nie do końca biała, z elementami beżu, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około półtora centymetra, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca ciekawy lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza brunatna, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu świeże nuty owocowe, kwiatowe akcenty, lekka drożdżowość i karmelowość. W smaku o dziwo mocno wyczuwalny alkohol, drożdże natomiast osiadają na podniebieniu, goryczka iluzoryczna, nie zalegająca, nienajgorsza kontra kwaskowa, mało cytrusów i owoców, żywicy nie doświadczymy tu praktycznie wcale, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta jak zawsze od Profesji wykonana dobrze graficznie i elegancko opisana. Warka 31.12.2017. Nie wiem czy trafiłem na gorszą warkę, ale w moim egzemplarzu występują głównie drożdże i alkohol... cytrusów i owoców jak na lekarstwo, kwiatowość tylko w zapachu. Mało orzeźwiająca goryczka, trochę karmelu...nie wygląda to za ciekawie. Bardziej Belg niż Amerykanin, tylko po co ta alkoholowa woń. Pierwszy mój zawód jeśli chodzi o piwa z Profesji. Mam nadzieję, że to tylko jednorazowa wtopa wynikająca z gorszej warki. Niemniej jednak muszę wystawić ocenę, którą w tym przypadku będzie 6 z dużym minusem.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )

Bob

2017-10-24 02:17:41
Dawno nie piłem piwa z profesji, Alchemik był według mnie najciekawszym wyborem z dostępnych.
Piwo jest niesłychanie złożone, ale i nieułożone... Aromat kojarzący się lekko z Old Ale z Birbanta, cudo gdyby nie ordynarny alkohol. Bardzo dawno nie piłem piwa z tak ordynarnym alkoholem w zapachu jak i smaku. No a pro po smaku, to przez alkohol piwo jest "tylko" dość dobrze pijalne. Oprócz tego czuć aromaty pochodzące od pracy dzikich drożdży: Brzoskwinia, przyprawy i lekka nuta whiskey (?). Czuć też estry i cudowną słodowość, która pozostawia pozostawia karmelowo/piankowe akcenty, cudo. Gdyby nie ten alkohol to piwo może i by zasługiwało na 10/10.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 10 )

Bartekn

2016-12-21 14:16:31
Przypadło mi do gustu. Ładna, bursztynowa barwa i obfita, zbita, kremowa piana. W zapachu od razu wybijają się bretty i ich oborniany charakter, ale czuć również owoce tropikalne z chmielu. W smaku pełne, dość wysokie wysycenie, wyraźna, fajna goryczka, złożona słodowość. W miarę picia aromat chmielowy dominuje nad końską derką. Kwaśność piwa niska, mogłaby być wyraźniejsza. Ogólnie ciekawa pozycja.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010