Primátor Rytírský 21°
Primátor Rytírský 21°
Primátor Rytírský 21°
Strong Pale Lager
% alk. 9.0
Blg 21.0
brak kodu


Primátor Rytířský produkowany jest w czeskim browarze Náchod. Piana niezbyt obfita, ale dość trwała. Kolor piwa odpowiada jego mocy – ciemnozłoty, wpadający w miedź. W zapachu intensywny słód i alkohol. W smaku również dominuje słód. Alkohol dość mocno wyczuwalny, na finiszu alkoholowa goryczka. Całość ciężka i rozgrzewająca. 
Dodał: pawlosek12 - 2012-12-17 09:16:00

Oceny

Użytkownicy 6,89 / ilość: 28
Goście 8,03 / ilość: 33
średnia 7,51/10 / ilość: 61

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


jover

2017-11-19 22:40:59
zapach słód, jakby ciemny karmel, czuć alko, smak alkohol, słodycz, i to dość mocna słodycz, klei się mniej niż inne czeskie piwa, wysycenie małe, gorycz lekka stłamszona przez alkohol, rozgrzewa w żołądku i przełyku, pozostawia posmak alkoholu w ustach, ogólnie ni to porter ni belg, cena 4,40zł

Barbarossa

2017-08-27 01:17:18
No mam powiem dziwne odczucia co do tego piwa, ale raczej nie nazwałbym tego wątpliwą przyjemnością.
W wyglądzie jest na pewno jak mocne piwo, ale niech spłonę w tartarze, jeżeli z wyglądu nie przypomina Barley Wine. Fakt, pod względem alkoholu jest moc, piana jakaś jest, ale opada szybko i zostaje obrączka, nic nie oblepia. A kolor jest bardzo głęboki, może w odcień karmelowego, złoty.
W zapachu jest dosyć mocarnie. Słody dają o sobie znać niczym koniec sierpnia o roku szkolnym. Ale ta słodowość jest słodka w takim kierunku karmelowym, nawet może odrobinę suszonych owoców. Da się wyczuć alkohol w samym zapachu, ale w taki właśnie przyjemny sposób jak w przypadku BW.
W smaku jest to czego się na dobrą sprawę nie spodziewałem. Słodowość nie jest taka jak w typowych lagerach, nawet strongach czy premium, jest zdecydowanie za ulepkowe, alkoholowo szczypiące, ale w taki na dobrą sprawę przyjemny sposób. Słodkość karmelowo-słodowa i takie odczucie suszonych owoców. Wysycenie góra do średniego, goryczki prawie brak. No niechaj spłonę w piekle, ale to piwo jest całkiem dobre i na prawdę, jak na strong lager, no pije się tak jak mocne piwo pić powinno.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 7 )

Holsten_SA

2017-01-27 20:54:59
Bardzo dobre mocne czeskie piwo. Pomimo potężnej mocy (9%) alkohol jest mocno schowany i ujawnia się pod sam koniec spożycia. Polecam.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

Brodzisław

2016-11-28 00:40:36
Kolor bursztynowy klarowny. Piana jasna, szybko zniknęła.
Aromat słodowo-alkoholowy z lekką domieszką chmielowej goryczki (nuty kwiatowe). Smak zdominowany przez słodkawe słody ? karmelowe i landrynkowe nawet nuty. Z czasem wchodzi ziołowa goryczka. Alkohol wyczuwalny, wysycenie wysokie do średniego potęguje odczucia w postaci szczypania na języku i podniebieniu. O dziwo pijalność pomiędzy wysoką a średnią!
Bezpretensjonalne piwo dobre na tzw. dobitkę.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010