Primátor Imperial 21° (dawniej Rytírský)
Primátor Imperial 21° (dawniej Rytírský)
Primátor Imperial 21° (dawniej Rytírský)
Strong Pale Lager
% alk. 9.0
Blg 21.0
brak kodu


Primátor Rytířský produkowany jest w czeskim browarze Náchod. Piana niezbyt obfita, ale dość trwała. Kolor piwa odpowiada jego mocy – ciemnozłoty, wpadający w miedź. W zapachu intensywny słód i alkohol. W smaku również dominuje słód. Alkohol dość mocno wyczuwalny, na finiszu alkoholowa goryczka. Całość ciężka i rozgrzewająca. 
Dodał: pawlosek12 - 2012-12-17 09:16:00

Oceny

Użytkownicy 6,83 / ilość: 30
Goście 8 / ilość: 34
średnia 7,45/10 / ilość: 64

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Marianek

2018-08-16 19:04:49
Oko: miedź klarowna, piana ecru, wysoka, gęsta i dość trwała.
Nos: mocno słodowy, mocny jasny lager, do tego leciutka nuta alkoholowa. Ze szkła podobnie, do tego delikatnie chmielowa nuta kwiatowa.
Smak: sporo słodyczy słodowej, likierowe, sporo ciała, lekko alkoholowe ale nie przesadzająca nuta. Dość nudne. Niezbyt pijalne.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )

Barcelonismo

2018-08-09 15:28:13
@Chrisrks
Primator 21 Imperial jest w bazie tutaj - jeszcze pod starą etykietą i nazwą. Teraz Primator zmienił etykiety i to może wprowadzać w błąd. Dodaj tutaj nowe zdjęcie, wtedy zostanie zmienione:) Twojego dubla skasuję, a nazwę tutaj zmienię.

Skopiowałem też Twój komentarz żeby nie przepadł:
Mocny w aromacie i smaku czeski Imperialny Lager.Piana biała,średnio pęcherzykowa,opada powoli.Piwo miedzianej barwy,klarowne.Wyraźnie słodowe,z wyczuwalnym dobrze chmielem.Bez DMS z czystym smakiem.Lekko wyczuwalny alkohol,tak w aromacie jak smaku.Nasycenie dość duże,lekko rozgrzewające,ale dobrze pijalne.Goryczka średnia.
Ocena 7 (smak 7, zapach: 6, wygląd: 6)
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

jover

2017-11-19 22:40:59
zapach słód, jakby ciemny karmel, czuć alko, smak alkohol, słodycz, i to dość mocna słodycz, klei się mniej niż inne czeskie piwa, wysycenie małe, gorycz lekka stłamszona przez alkohol, rozgrzewa w żołądku i przełyku, pozostawia posmak alkoholu w ustach, ogólnie ni to porter ni belg, cena 4,40zł

Barbarossa

2017-08-27 01:17:18
No mam powiem dziwne odczucia co do tego piwa, ale raczej nie nazwałbym tego wątpliwą przyjemnością.
W wyglądzie jest na pewno jak mocne piwo, ale niech spłonę w tartarze, jeżeli z wyglądu nie przypomina Barley Wine. Fakt, pod względem alkoholu jest moc, piana jakaś jest, ale opada szybko i zostaje obrączka, nic nie oblepia. A kolor jest bardzo głęboki, może w odcień karmelowego, złoty.
W zapachu jest dosyć mocarnie. Słody dają o sobie znać niczym koniec sierpnia o roku szkolnym. Ale ta słodowość jest słodka w takim kierunku karmelowym, nawet może odrobinę suszonych owoców. Da się wyczuć alkohol w samym zapachu, ale w taki właśnie przyjemny sposób jak w przypadku BW.
W smaku jest to czego się na dobrą sprawę nie spodziewałem. Słodowość nie jest taka jak w typowych lagerach, nawet strongach czy premium, jest zdecydowanie za ulepkowe, alkoholowo szczypiące, ale w taki na dobrą sprawę przyjemny sposób. Słodkość karmelowo-słodowa i takie odczucie suszonych owoców. Wysycenie góra do średniego, goryczki prawie brak. No niechaj spłonę w piekle, ale to piwo jest całkiem dobre i na prawdę, jak na strong lager, no pije się tak jak mocne piwo pić powinno.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010