Jesteś w

Czy wiesz, że...

Wedle kodeksu Hammurabiego (ok. 1750 r.p.n.e.), niesolidny karczmarz, któremu udowodniono dolewanie wody do piwa, był karany śmiercią. Przywiązywano mu kamień młyński u szyi i wrzucano do rzeki.

Najnowsze komentarze

BeerLab Discoveries Pink Fruitawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
BeerLab Discoveries Pink Fruit
Błotnisto różowe. Piana skromna, szybko znika.
Aromat jogurtowo owocowy. W tonacji kwaśnej.
Wodniste, lekko kwaśne. Akcenty mleczne wycofane. Kwasek słabo intensywny, głównie owocowy.
Co najbardziej się wybija to od pestkowa (jeżyny) goryczka. I dobrze, bo oprócz roboty, którą wykonały bakterie wszystko jest tu bez wyrazu, wodniste, mało charakterne.
2020-06-01 06:10:22
Aecht Schlenkerla Eiche Doppelbockawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Aecht Schlenkerla Eiche Doppelbock
Dalej uważam, że nie jest to najlepsze piwo ze Schlenkerli, ale w porównaniu do Rauchdoppelbocka z Trzech Kumpli to jednak ambrozja
2020-06-01 01:34:48
Trzech Kumpli & Łańcut Rauchdoppelbockawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Trzech Kumpli & Łańcut Rauchdoppelbock
Po konfrontacji ze Schlenkerlą obniżam ocenę. Pomimo brakujących 3 Plato nie czuć różnicy w pełni, a do Eiche to piwo się ma nijak, choć Eiche nie należy do moich ulubionych.
2020-06-01 01:33:00
Trzech Kumpli & Łańcut Rauchdoppelbockawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Trzech Kumpli & Łańcut Rauchdoppelbock
Wygląd: barwa ciemno miedziana, ładna piana, choć niezbyt trwała, jakiś lacing.
Zapach: jakiejś orgii wędzoności tu nie ma, poza tym to dąb, czyli powinien być ogniskowy, a wydaje mi się jakby to był torfowy, tak daje jakby trochę naftą, bardziej jest słodowe, melanoidynowe z nuta czerwonych i ciemnych owoców
Smak: Lekkie rozczarowanie, bo 1. postanowiono skopiować Schlenkerlę Eiche, która jest niby na dębowym, ale i tak daje bukowym, więc jest i ogniskowa i wędlinowa, tu wędzoność jest tylko ogniskowa, dymna, węglowa (drzewny) - nie ma torfu jak w zapachu, ale też nie ma szału 2. nijak się ma podstawowego Doppelbocka Trzech Kumpli, czyli Demode, który wyrywał z butów, to nie ma tej pełni (jest lekko przegazowane co może spłycać odbiór), to nie jest escencjonalne , do cedzenia przez zęby, to poziom raczej jakiegoś Salvatora, który ma 18 Plato. Goryczka drzewna, węglowa, dużo spieczonego chleba, czerwone owoce, może trochę ciemnych. Jeżeli śliwka to raczej świeża. Alkohol niestety wyraźny, Demode całkiem go ukrywało. Dobre piwo, ale niczego mi nie urwało, a jego wędzoność jest taka se.
2020-06-01 01:00:46
Łomża Wyboroweawatar
Gość
Łomża Wyborowe
W sam raz żeby się upodlić nic więcej.
2020-06-01 00:27:31
Hajer Frelaawatar
Gość
Hajer Frela
W aromacie tak piękne, że ciężko o niej zapomnieć :-) Jak dobra dziewczyna - kumpela - Frela właśnie :-) No aromat jest przewspaniały! Smak nieco brakuje tu tego "walnięcia" smakiem, ale nie jest źle. O nie! jest naprawdę dobrze. Jak dla mnie Sztos :P
2020-06-01 00:16:03
Funky Fluid Simple IPAawatar
Gość
Funky Fluid Simple IPA
W aromacie chmiel... dużo chmielu! w smaku nieco bardziej stonowane (jak pisze Lukasz) ale czuć goryczkę. Oczywiście jest to subiektywne i zmienia się z czasem nasze postrzeganie goryczki. Ale tutaj jest odczuwalna, ale nie zalegająca. W smaku takie aksamitne i lekkie. Piana u mnie się trzymała chwilę, ale była ładna. Drobno pęcherzykowa.
2020-06-01 00:12:15
Raduga Apacheawatar
KondzioSlayer
starstarstarstarstar
Raduga Apache
Warka do 19 Grudnia 2020. Wygląd i aromat spoko, gorzej w smaku. Puste, wodniste, woda gazowana z dodatkiem kolendry xD
2020-05-31 23:11:09
Żywiec Jasne Pełneawatar
Gość
Żywiec Jasne Pełne
Żywiec to najlepiej smakuje lany z beczki i wypity pod parasolem w letni dzień. Niestety nie jest to ten sam Żywiec co w latach 80 -tych. Dawny Żywiec to było piwo wysokiej klasy. Widziałem jak rodowici Niemcy zachwycali się smakiem i kupowali całe skrzynki na powrót do domu. Żywiec miał konkretną i szlachetną goryczkę a do tego taką fajnie zbalansowaną słodowość i kleistość dekstrynową. Był to ideał piwa jasnego dający boskie wrażenia po każdym łyku. W latach 90 tych coś się stało niedobrego. pamiętam, że najpierw Żywiec zrobił się strasznie gorzki i bez właściwego smaku. Koledzy z baru podejrzewali, że to była infekcja albo zmiana drożdży. Dzisiaj Żywiec jest taki nijaki mało w nim smaku z czasów świetności. Pijam tylko w barach pod parasolem tzn. rzadko bo jestem kierowcą. pijam tylko ze względu na stare czasy Żywca. szkoda też sprzedaży browaru w obce ręce. Tadeusz
2020-05-31 22:50:04
Browar Zakładowy Nówka Funkielawatar
ekoman69
starstarstarstarstar
Browar Zakładowy Nówka Funkiel
Barwa ciemno złocista, zmętnione. Piana wysoka i wolno opadająca. Zapach bardzo przyjemny, słodki, owocowy, ciekawy - czuć nuty róży, malin i liczi. W smaku cała gama owocowych nut oraz lekka słodycz, która współgra z umiarkowaną, choć trochę łodygową goryczką. Goryczka w miarę picia staje się coraz bardziej gryząca. Zapach i wygląd - obłędne. W smaku czegoś jednak zabrakło. Warka 27/10/2020. Kupione w sklepie z kraftami za 11,50 zł.
2020-05-31 22:41:54
Amber Johannesawatar
Basileus81
starstarstarstarstar
Amber Johannes
Warka z datą ważności 30.10.20 r. Piana średnio pęcherzykowa dość trwała i puszysta. Z lacingiem. Piwo barwy jasnozłotej. W zapachu przede wszystkim zaznaczony zdecydowany profil słodowy ale też w tle pojawiają się specyficzne akcenty estrowe: miód, jakaś owocowość trudna do zdefiniowania, może guma balonowa lub landrynka. Brakuje mi tu kontry goryczkowej - w zasadzie chmiel niewyczuwalny. Piwo sprawia wrażenie dość treściwego i relatywnie słodkiego - może sprawiać wrażenie przyciężkiego.. Wyczuwalny również alkohol - nieco rozgrzewa. W mojej ocenie przekombinowany. Dyskusyjna kwalifikacja ww. piwa w kategorii helles bock.
2020-05-31 22:29:09
Specjal Jasny Pełnyawatar
Gość
Specjal Jasny Pełny
A czego chesz za 2 zł?
2020-05-31 22:26:35
Żubrawatar
Gość
Żubr
Wszyscy narzekają, ale i tak żłopią te tanie kiepskie piwska w hektolitrach. Taki kraj
2020-05-31 22:24:59
Funky Fluid Sausage Party Hoppy Grodziskieawatar
ekoman69
starstarstarstarstar
Funky Fluid Sausage Party Hoppy Grodziskie
Piwko o barwie żółto - pomarańczowej, zmętnione. Piana niezbyt wysoka i niezbyt trwała (szkoda - grodziskie kojarzy mi się z wysoką trwałą pianą). W zapachu bardziej wędzony oscypek, niż kiełbaska. W smaku przyjemna ziołowa goryczka, z pod której próbuje przebić się delikatna wędzonka. Piwo orzeźwiające. Wypiłem z przyjemnością, choć reszta domowników się tylko krzywiła (ale oni nie wiedzą co dobre). Warka 2020-08-11. Kupione w sklepie z kraftami za 11,40 zł.
2020-05-31 22:22:34
Lech Premiumawatar
Gość
Lech Premium
Coraz gorsze, ja więcej nie kupię
2020-05-31 22:19:19
Cieszyński Brown Porterawatar
oranjefan
starstarstarstarstar
Cieszyński Brown Porter
W aromacie delikatna czekolada, wyraźniejszy karmel, nuty przypiekane, prażone, oraz lekko tytoniowe od jak domniemam angielskich odmian chmielu. Aromat na granicy z dry stout'em które nierzadko takie właśnie są, z nutką jeszcze kawy i palności.

Piwo o barwie ciemno brazowej, idealnie klarowne, pod światło rzuca mocny czerwono rubinowy odblask. Piana w kolorze ecru, obfita, drobno i średnio bąbelkowa, powoli opadajaca i utrzymująca sie w postaci cienkiego kożuszka.

Lekkie, pół wytrawne ze średnim nasyceniem dwutlenka węgla. Wyraźna prażono chmielowa goryczka. Długa. W smaku ciemne pieczywo, nuty prażone, karmelowe delikatnie czekoladowe przy finishu.

Mam problem by ocenić to piwo. Niby jest stylowe, choć z drugiej strony swoim aromatem i smakiem nawiązuje bardziej lub mniej do dry stout'u a koźlaka. Jest karmel, jest czekolada, są nuty prażone (nie kawowe), tytoniowe od chmielu, na dodatek w postaci dość intensywnej goryczki. Całość spójna, wyrazista, piwo lekkie, ale w moim odczuciu za dużo jest nut karmelulowych a za mało czekoladowych.
2020-05-31 22:11:47
Amber Johannesawatar
Gość
Amber Johannes
Dobre, solidnie zbudowane i wyważone piwo. Kwasowość nie za duża, aromat intensywny, smak pełny, odpowiedni. Mocna siódemka.
2020-05-31 22:11:04
Romper Premium Strongawatar
Gość
Romper Premium Strong
Aż muszę spróbować w takim razie xd
2020-05-31 21:46:13
Na Jurze Wiśnia w Czekoladzieawatar
MJK
starstarstarstarstar
Na Jurze Wiśnia w Czekoladzie
Już to ktoś napisał - nazwa mówi wszystko. Jeśli ktoś się nie boi eksperymentów piwnych będzie zachwycony - ja byłem. Acha - dużo tego wypić się nie da i lepsza była by butelka nawet 25 cl.
2020-05-31 21:19:47
Komes Potrójny Złotyawatar
heather
starstarstar
Komes Potrójny Złoty
Barwa złota. Też miałem mętne. Piana bogata i bardzo długo się utrzymuje. Na pewno powrócę do niego i może jakieś leżakowanie dla porównania ... ?
2020-05-31 21:15:17
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017

Wiosenne porządki

wiosenne porządki
W dniu 2019-04-11 z serwisu usunięte zostało kilka tysięcy ocen pochodzących od niezalogowanych użytkowników, którzy wysoko oceniają wyroby jednego browaru jednocześnie zaniżając oceny konkurencji.

Apel do tych browarów (nie będę ich tu wymieniał): Nie róbcie tego, to nie przejdzie. Szkoda waszego czasu, takie zachowania i tak zostaną wyłapane i skorygowane.
Adresy IP najaktywniejszych spamerów zostały zablokowane. Rekordzista ocenił to samo piwo ponad 350 razy. Biorąc pod uwagę ograniczenia związane z IP musiało mu to zająć prawie rok. Gratulujemy !


Katalog piw

Katalog piw
Najnowsze komentarze
 
1
2
3
 ... 
1594
 
Palatum Rose
Palatum Rose
Palatum Rose
% alk. 14.5
Blg 6.7
Wspólnie z masonem postanowiliśmy stawić czoła najnowszym trendom zza oceanu, Rose to nasza interpretacja Brut IPA, inspirowana różowym winem. Nowofalowe chmiele nadają piwu aromatów idących w nuty białych owoców i winogron, hibiskus nadaje czerwona barwę, lekką cierpkość i taninowy finisz. Sprubój, wylegując się na szezlongu z widokiem na morze śródziemne, chociażby na zdjęciu.

Skład: woda, słód pilzneński, słód pszenny, chmiel, drożdże, kwiat hibiskusa

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 5/10
Dodał: jamiecope - 2020-05-30 17:40:35
Harpagan Mango Weizen
Harpagan Mango Weizen
Harpagan Mango Weizen
% alk. 5.6
Blg 12.0
Uwarzone przez Browar Harpagan.
Klasyczne piwo pszeniczne z dodatkiem naszego ulubionego mango w najlepszym, rzemieślniczym wydaniu. Gładkość pszenicy połączona z owocowym orzeźwieniem.
Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.
Skład: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, pulpa mango, płatki pszeniczne, granulaty chmielowe, drożdże.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Barcelonismo - 2020-05-30 17:36:16
Kingpin Pils
Kingpin Pils
Kingpin Pils
% alk. 4.7
Blg 11.5
Uwarzone przez Browar Kingpin.
Nasz pils to jasne piwo o charakterystycznej słomkowo-złotej barwie, czapie białej piany, zbożowej nucie słodu pilzneńskiego, eleganckim ziołowo-kwiatowym aromacie odrodzonego polskiego chmielu Tomyskiego i krótkiej, przyjemnej goryczce. To lekkie, orzeźwiające, klasyczne, codzienne piwo.
Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.
Polecana temperatura serwowania to 5-8°C.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 10/10
Dodał: Barcelonismo - 2020-05-30 17:33:20
Spółdzielczy & Moczybroda 9 W Skali Beauforta
Spółdzielczy & Moczybroda 9 W Skali Beauforta
Spółdzielczy & Moczybroda 9 W Skali Beauforta
Uwarzone w kooperacji przez Browar Spółdzielczy i Browar Moczybroda.
Związani z tradycją piwną regionu, przywiązani do morza oraz powiązani z ludźmi uwarzyliśmy piwa, które oprócz wyjątkowego smaku, dają możliwość tworzenia niezwykłego przedsięwzięcia.
Ciemne, ciężkie piwo dolnej fermentacji. Smak pełen nut czekoladowych i kawowych, przełamany delikatnie kwaskową wiśnią, która nadaje piwu lekkości i wysokiej, jak na tak potężny styl, pijalności.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słody jęczmienne i pszeniczne (wiedeński, karmelowy 400, Abbey, Caraaroma, czekoladowy 1200, Carafa Special II), pszenica prażona, chmiel Magnat, wiśnie, drożdże W34/70

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Barcelonismo - 2020-05-30 17:30:31
Pinta & Stu Mostów Collab PL - Stu Mostów
Pinta & Stu Mostów Collab PL - Stu Mostów
Pinta & Stu Mostów Collab PL - Stu Mostów
% alk. 7.8
Blg 18.0
ulubione: 1
Uwarzone w kooperacji przez Browar Pinta i Browar Stu Mostów.
PINTA Collab PL - Stu Mostów - piwo o żywiczno-grapefruitowym profilu, który budują chmiele z USA: Simcoe i Comet oraz australijski Vic Secret. Akcenty brzoskwini i cytrusów pochodzą od drożdży London Fog.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Składniki: woda; słód jęczmienny pilzneński; słód pszeniczny jasny; płatki owsiane błyskawiczne; płatki pszenne błyskawiczne; chmiele: Simcoe® (USA), Comet (USA), Vic Secret™ (AUS); drożdże WLP066 London Fog.
Zalecana temperatura serwowania: 8-10°C.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 8,75/10
Dodał: Barcelonismo - 2020-05-30 17:25:34
Pinta & Nepomucen Collab PL - Nepomucen
Pinta & Nepomucen Collab PL - Nepomucen
Pinta & Nepomucen Collab PL - Nepomucen
% alk. 7.3
Blg 18.0
ulubione: 1
Uwarzone w kooperacji przez Browar Pinta i Browar Nepomucen.
PINTA Collab PL - Nepomucen - w tym piwie odnajdziecie białe owoce pochodzące od chmieli Enigma i Nelson Sauvin, nutę kokosa od Sabro oraz wątek ananasa i brzoskwini z połączenia chmielu Mosaic i drożdży Hazy Daze. Na etykiecie oryginalne zdjęcie z procesu warzenia w browarze PINTY.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Składniki: woda; słód jęczmienny pilzneński; słód pszeniczny jasny; płatki owsiane błyskawiczne; płatki pszenne błyskawiczne; słód owsiany; płatki ryżowe; chmiele: Mosaic® (USA), Nelson Sauvin™ (NZ), Sabro™ (USA), Enigma™ (AUS); drożdże WLP4042 Hazy Daze
Zalecana temperatura serwowania: 8-10°C.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 9/10
Dodał: Barcelonismo - 2020-05-30 17:16:10
Pinta Beskidy Na Lato
Pinta Beskidy Na Lato
Pinta Beskidy Na Lato
% alk. 4.8
Blg 12.0
Uwarzone przez Browar Pinta.
PINTA Beskidy Na Lato - jasne piwo górnej fermentacji, obficie chmielone amerykańskimi i niemieckimi odmianami chmielu. Kombinacja umiarkowanej ilości alkoholu i dużej ilości bardzo aromatycznego chmielu - orzeźwia i pozwala cieszyć się każdym długim dniem. Dostępne sezonowo w ciepłych miesiącach roku.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Składniki: woda; słód jęczmienny pilzneński; chmiele: Huell Melon (DE), Mosaic® (USA), Mandarina Bavaria (DE); drożdże SafAle™ US-05.
Receptura: Paweł Masłowski
Zalecana temperatura serwowania: 8-9°C.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Barcelonismo - 2020-05-30 17:13:34
Brokreacja Trip-Hop 13 Sabro Sorachi Ace Comet
Brokreacja Trip-Hop 13 Sabro Sorachi Ace Comet
Brokreacja Trip-Hop 13 Sabro Sorachi Ace Comet
% alk. 6.5
Blg 16.0
IBU 40
Uwarzone przez Browar Broreacja.
A gdyby tak wycisnąć z chmielu tyle kokosa, ile się da? Podjęliśmy wyzwanie!
W tej serii najlepiej siadają nam IPA kremowe, bogate w smaku, z zarysowaną goryczką i przyjemnym aromatem tropików. Postanowiliśmy pójść o krok dalej, gdy dorwaliśmy się do świeżych chmieli zza Oceanu. Miks Sabro i Sorachi Ace brzmi jak szaleństwo, ale w końcu od czego ma się kreacja w nazwie
Oddajemy w Wasze ręce piwo, które bucha kokosem, ale nie brakuje w nim nut melona, grejpfrutów, aloesu, mango. Odpowiednio zbalansowany pomiędzy słodyczą a goryczką. Jesteśmy zadowoleni, Państwo również będą.
[opis producenta, fb]

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: Barcelonismo - 2020-05-30 17:11:15
Straffe Hendrik Brugs Quadrupel
Straffe Hendrik Brugs Quadrupel
Straffe Hendrik Brugs Quadrupel

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: kamisz - 2020-05-30 17:02:05
Złoty Pies Bulterier Milkshake IPA COCO
Złoty Pies Bulterier Milkshake IPA COCO
Złoty Pies Bulterier Milkshake IPA COCO
% alk. 6.0
Blg 17.0
Słodkie i soczyste, a zarazem goryczkowe połączenie piwa, kokosa cytrusów i tajemniczego owocu. Odważysz się spróbować? Nie będziesz zawiedziony.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: fauntleroy88 - 2020-05-30 16:56:55
 
1
2
3
 ... 
1594
 
wykonanie choruzy.pl © 2010