Pniewskie Ciemne
Pniewskie Ciemne
Pniewskie Ciemne
Irish Dark Ale
% alk. 6.0
Blg 14.0
brak kodu


Jak podają dawne przekazy, Pniewska Gospoda serwowała znakomite piwo. Budynki poczthalterii dotrwały do dnia dzisiejszego. Zachowały się również stare receptury piwowarskie, bo to również element kultury narodu, który mimo braku państwowości, chciał zachować własną tożsamość. To piwo zapewne spożywał Mickiewicz, Słowacki czy Chopin w trakcie swych podróży na Zachód. Dzięki temu, że było wyjątkowe, nazwa piwa Pniewskiego pojawiała się na ustach całej Europy.
Pniewskie to piwo pasteryzowane. Tradycyjnie warzone przez Piwowarów z pasją.
Dodał: m0rgg - 2016-08-25 07:53:02

Oceny

Użytkownicy 7,6 / ilość: 5
Goście 9,04 / ilość: 25
średnia 8,8/10 / ilość: 30

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


jover

2017-12-15 08:50:08
w zapachu nic nie czuje, wysycenie słabe, gorycz brak, w smaku ni to karmel ni to kawa, wodniste, dość słodkie

Gość

2017-08-23 19:30:11
Genialne piwko , lubiłem noteckie ciemne ale po spróbowaniu pniewskiego juz do noteckiego nie wrócę , genialne ciemne piwko idealne na wieczór nie jest ciężkie jak inne mi znane ciemne

BRYNIU

2017-07-24 22:46:44
Ładna beżowa głównie drobno-pęcherzykowa piana. Gdzie nie gdzie oblepia szkło. Kolor ciemny z refleksami (dojrzałego owocu wiśni, czereśni) pod światło. Piękny biszkoptowy palony aromat. W smaku mocno słodowe - palone, słodkawe ale pijalne. Bardzo ciekawe.
Wysycenie wysokie.

P.S. ---> Co do dostępności tych piw to widzę je wszędzie w Poznaniu jak i w odległych okolicach. Piwo dobrze wypromowane na pułki sklepowe...
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

Borsuk77

2017-07-24 17:07:17
Zerkając na napisy z kontry, od razu kojarzy mi się to piwo z Krajanem Irlandzkim Ciemny, które jakieś cztery lata temu opisałem jako piwo mocno w stylu ciemnych słodkawych piw z dawnej CSRS niż piwa rodem z Zielonej Wyspy. Pniewskie Ciemne ma tę samą zawartość alkoholu i ekstraktu co wspominane p[iwo, do tego jest warzone przez Krajana (ciekawostka - inne Pniewskie warzą inne browary, nawiązanie więc, o czym można poczytać na kontrze, do średniowiecznej historii browarnictwa w Pniewach jest mocno dyskusyjne. Pora więc na opis piwa, trzecie takie samo w ciągu kilku dni i pierwsze już w domu, przelane do szkła. Czyli coś obiecywało.

Wygląd - ciemne, ale nie czarne, piana nieobfita, znikająca szybko, wysycenie niewysokie, klarowne (jak na ciemność). Aromat - słód, karmel i suszone śliwki. Smak - dominuje słodycz (nieco cukrowa), są też i nuty palone oraz suszone śliwki.

Całość - nie jest to piwo typu irlandzkiego, jak napisano na etykiecie, zaś jest niezłym słodkawym piwem o ciemnej barwie. Nawiązanie do Krajana jak najbardziej na miejscu. Patrząc na opis z października 2013 roku, zauważam, że piłem to samo piwo pod dwoma nazwami. Mogę więc uznać się zna detektywa-speca, takiego jakim jest niejaki Rutkowski. Też nie mam licencji znawcy, lecz ino praktykę. Daję 7/10, bo piwo dobrze się piło i pije, ale nie jest to Irlandia. Dobre, ciemne, słodkawe, ale nie wyspiarskie. Może i powinno być nieco niżej, ale to piwo jawi się jako nieco ponad przeciętną.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010