Piwni Koledzy Weizenbock
Piwni Koledzy Weizenbock
Piwni Koledzy Weizenbock
% alk. 7.0
Blg 16.5
IBU 15
5904730284943addbarcode


Piwo pszeniczne górnej fermentacji o bursztynowej barwie oraz charakterystycznym aromacie opiekanych słodów i owoców przyprawionych nutą goździków. Już w pierwszym łyku czuć wyraźnie słodowo-chlebowy charakter. W smaku obok śliwek, rodzynek i winogron wyczuwalna również lekka goryczka.

Piwo wyprodukowane przez browar rzemieślniczy Jan Olbracht w Piotrkowie Trybunalskim.

Składniki: woda; słody: Jęczmienny, Pszeniczny; granulat chmielowy; drożdże piwowarskie.
Dodał: oranjefan - 2016-11-22 20:03:31

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 18
Goście 8 / ilość: 8
średnia 6,96/10 / ilość: 26

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
wojownick2
starstarstarstarstar

2018-04-01 22:10:17
Zapach: śliwka, banany.
Smak: Nuty pszeniczne i chlebowe. Im piwo cieplejsze tym bardziej alkohol wychodzi, przez co staje się męczące.
Wygląd: jasny brąz/bursztyn, mętne, piana szybko opadająca
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Beer-o-feel
starstarstarstarstar

2017-07-29 13:18:01
Warka z terminem do 27.08.2017. Aromat z butelki mocny - dojrzały banan, nuta renklody i słód. W szkle kolor ciemny bursztyn, całkowicie mętny, piana drobna i słabo z trwałością nie zdobi szkła. W aromacie banany, słabo goździk, cukierek (landrynka). Wysycenie i goryczka niskie, alkohol nie jest wyczuwalny. W smaku lekka, owocowa słodycz z drożdżami i pieczywem. Dobry sesyjny weizen z lekka słodyczą koźlaka raczej nie na upały (7 %) , ale jako wspomnienie lata - tak.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-06-29 18:35:02
Kolor jest taki bursztynowy, taki nie pełny bursztyn, mocno zmętnione, można by rzec że barwą przypomina ciemniejszego hefeweizena. Piana buduje się średnio obfita, jasna, drobno pęcherzykowa, opada szybko, jak z szampana i pozostaje tylko kożuszek , szkła nie oblepia. Słabo wygląda.
W zapachu jest słodko, dosyc przyjemnie, są wyczuwalne nuty typowe dla weizena, są banany, ale goździk gdzieś znikł. Wszystko to zmieszane w takim koźlaku, w przypiekanym chlebie, melanoidynach, czuć tą słodowość i słodycz. Może w tle są jakieś owoce? Ale to już dla dociekliwych.
W smaku jest agresywne, jak dla mnie nawet za bardzo. Jest tak bardziej pszenicznie niż koźlakowo, są typowe banany, owoce, wszystko słodkie, ale odzywa się kontrująca słodowość, tylko że mało czuć tego bocka. Piwo ma goryczkę niską a wysycenie średnie. Tak po za tym to wydaje się mocniejszym i słodszym weizenem, który na szczęście nie mdli, bo zmierza w kierunku wytrawnym, tylko że alkohol tutaj nie daje spokoju. Piwo rozgrzewa, pozostawia taki posmak trochę kojarzący się z łyknięciem kieliszka wódki. Nie tak bardzo ale jednak. Na pewno nie stylowe piwo.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 3, zapach: 7, wygląd: 5 )
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2017-06-07 14:25:49
Barwa Ciemnego Brązu Zmętniona w Aromacie Pszenica w Tle Wyczuwalne Śliwka Rodzynki Nuty Chlebowe i Lekkie Goździki w Smaku Lekko Słodkawe Alkohol Wyczuwalny momentami wkurza dalej Czuć Śliwkę Skórkę Chlebową Goryczka Delikatna Poprawny WeizenBock Ocena Mogła By Być Wyższa Gdyby Nie Nachalny Momentami Wkurzający Alkohol.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010