Pinta takAHaka 2018
Pinta takAHaka 2018
Pinta takAHaka 2018
Tropical Black IPA
% alk. 7.3
Blg 18.0
5905331026222


Uwarzone przez Browar Pinta.
Piwo, które pierwszy raz pojawiło się w 2015 roku teraz wraca w nowej wersji, ze zmienioną nieco recepturą.
Soczyście owocowa pamiątka po ekspedycjach Pinty do Nowej Zelandii - po raz pierwszy uwarzona z okazji Beer Geek Madness 2015. Podczas gotowania i dalszej obróbki na zimno używamy nowozelandzkich odmian chmielu i najwyższej jakości, aromatycznej pulpy z ananasów, mango i marakui. to nie wszystko - bądźcie pewni, że w każdej porcji takAHaka znajduje się odrobinka krystalicznej wody, którą osobiście wozimy z Nowej Zelandii. Pinta takAHaka - zaszalejcie z nami!
Piwo pasteryzowane, filtrowane.
Skład: woda, słody jęczmienne (pale ale, monachijski, Carapils, Caraaroma, Caraamber, Carafa Special II), suszona skórka słodkiej pomarańczy, chmiele (Dr Rudi NZ, Waimea NZ, Columbus USA), pulpa owocowa z ananasa, mango i marakui, drożdże Safale US-05.
Dodał: Barcelonismo - 2018-02-03 18:48:55

Oceny

Użytkownicy 7,82 / ilość: 22
Goście 8,13 / ilość: 8
średnia 7,9/10 / ilość: 30

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Brajan36

2018-04-13 20:13:59
Cena:9,90
Warka:08/11/2018

Barwa: brązowa, nie przejrzysta

Piana: wysoka. drobnooczkowa, puszysta, beżowa, oblepiająca , mozolnie schodząca w dół,

Aromat : z butelki : słodkie soki marakuja oraz mango , ananasa za bardzo nie wyczuwam na tym etapie, ze szkła: bardzo owocowo, bardzo tropikalnie , wszystko co zostało użyte jest tu mega wyczuwalne, przy 3-4 wąchnięciu bardzo za daleką ,,woda" minimalna tło miksu ciemnej strony tego piwa ( kawa, paloność)

Smak: słodkie, palone , kawa, lekkie w odbiorze , wysoka czekoladowość , goryczka kwaskowa, mniej tu już owoców ( piłem chyba przed 2 tyg po pierwszej w tym roku trasie na rowerze ponad 20 km i była bardziej owocowa może to inna warka była szkoda że tego nie zapamiętałem) mimo tego piwo bardzo dobre choć pierwsze spotkanie było 10/10
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 10 )

jover

2018-04-05 20:17:37
zapach owoce ale głównie te kwaśne, kawa, wysycenie średnie, smak multiwitamina, słodkie z początku kwaśnawe na końcu, pełne, gładkie, bardziej bombonierka niż czekolada, gorycz średnia, kawowa, kwaśna, zalegająca, ogólnie smakuje tak jakby połączyć zwykłą BIPE z vibowitem, cena 8,99zł

Thesloma

2018-04-02 14:30:38
Zapach : Dominuja soki : marakują , ananas , mango , bardzo delikatnie palonosc ukryta

Smak : goryczka wraz z owocami lekko kwaskowatym , razem tworzą taka pełnię . Piwo się niezwykle przyjemnie pije i każdy lyk daje radość i nowe wrażenia . Raz więcej palonosci i goryczki drugim zaś więcej kwasku od sokow .

Bardzo przyjemnie skomponowane piwo 8/10
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )

Shinodin

2018-02-07 18:26:06
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, dość powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu przyjemne nuty owocowe marakuja, ananas, mango, taka multiwitamina, lekki karmel i palone klimaty, w tle kawa oraz czekolada. W smaku słodkie, karmelowe, choć z ciekawą lekko zalegająca goryczką o profilu owocowym, tropiki występują również jako aftertaste i przez jakiś czas utrzymują się na podniebieniu, słabsza kontra kwaskowa, po ogrzaniu ujawnia się ciemna strona mocy i do głosu zaczynają dochodzić palone i ciemne akcenty w postaci kawy i czekolady, a goryczka nabiera na sile, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Pinta, etykieta w ciemnej kolorystyce, ładnie wykonana graficznie, wyczerpująco opisana. Warka 07.09.2018. Interesująca Black IPA, nietuzinkowe połączenie stylu z tropikalnymi owocami i nowozelandzkimi chmielami dało ciekawy efekt. W mojej opinii piwo jest mocno degustacyjne i ciężkie, pijalność nie stoi na wysokim poziomie, pomimo dobrze ukrytego alkoholu. Tropiki i paloność nie do końca ze sobą współgrają, przez co niejako walczą o uwagę i dezorientują degustatora. Spróbować na pewno warto, ale raczej nie powtórzyłbym spotkania z tym wyrobem w najbliższym czasie, mocna 7 to moja końcowa ocena.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010