Pinta RisFactor Double Barrel Aged Bourbon and Rum
Pinta RisFactor Double Barrel Aged Bourbon and Rum
Pinta RisFactor Double Barrel Aged Bourbon and Rum
Imperial Stout BA
% alk. 13.0
Blg 30.0
brak kodu


PINTA Russian Imperial Stout Double BA - to czarny jak noc, mocno palony, czekoladowy stout o gęstej konsystencji i aromacie będącym mariażem dwóch destylatów.
Ponad tona chlebowego i ciastkowego słodu bazowego oraz ćwierć tony najlepszych, angielskich słodów palonych. Kilka miesięcy leżakowania w niskich temperaturach. Maturacja w dwóch rodzajach beczek dla nadania posmaków i aromatów trunków bazowych oraz charakterystycznego profilu dębiny.
Double Barrel Aged Bourbon & Rum oznacza, że piwo po okresie leżakowania zostało przetoczone najpierw do beczek po amerykańskim Bourbonie Jack Daniel’s, a następnie do beczek po jamajskim Rumie. Oba rodzaje beczek wykonane są z dębu amerykańskiego, który nadaje piwu soczyste nuty orzechów, karmelu i wanilii.
Dodał: ark00 - 2017-08-23 11:11:02

Oceny

Użytkownicy 9,18 / ilość: 11
Goście 6 / ilość: 8
średnia 7,84/10 / ilość: 19

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Brodzisław

2018-04-24 21:31:37
Kolor czarny, nieprzenikniony, piana beżowa z drobniutkich pęcherzyków, opadła do krążka na powierzchni.
Aromat z butelki beczki, nuty szlachetnych alkoholi: bourbon/rum, dalej czekolada i likier czekoladowy. W szkle intensywnie i gęsto. Czekolada i likier kawowy a zaraz za tym nuty drewna i bourbon/rum. Jest też trochę karmelu, trufli, kokosu i wanilii ale też i alkoholu.
W smaku bardzo gęste, oleiste. Ponownie czekolada z nutą kawy aż po kakao. Wanilia i samo drewno z dodatkiem alkoholowych nut bourbona i rumu. Z czasem piwo staje się bardziej wytrawne, alkohol wyczuwalny poprzez lekkie szczypanie w jamie gębowej i rozgrzewanie. Goryczka niezbyt intensywna, palona i alkoholowa głównie. Wysycenie pomiędzy niskim a średnim.
Potężny, całkiem pijalny RIS. Genialny aromat, w smaku drażni jednak nuta alkoholowa.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 10 )

Bob

2018-04-07 22:45:51
Bardzo, bardzo mocny alkohol w zapachu jak i smaku. Jest to główna i chyba jedyna wada tego piwa. Ogółem to zapach (pomijając alko) jest niesamowity, na początku mocno rumowy (trzcinowy?), potem przechodzący w bounty. Burbon wyczuwalny, choć beczka po rumie dominuje. W smaku alkohol wszystko przykrywa, piwo mimo swojej wyjątkowości piję się wybitnie źle. Ciała mniej czuć niż w "podstawce", aromatów jest multum: Kawa, przyjemna wanilia, lekki kokos, czekolada, trochę karmelu, śladowe ciemne owoce. Czekolada szczególnie wyczuwalna jakiś czas po przełknięciu, szkoda że mało ją czuć wcześniej. Raczej rozczarowanie, spodziewałem się waniliowo-czekoladowego mocarnego ulepa. A dostałem alkoholowo wytrawną ciężka "bestię", nie moje klimaty.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 10 )

Bob
2018-04-07 22:45:51
Dodam jeszcze, że "podstawka" była moim zdaniem lepszym RiS-em, mimo iż nie była idealna...
Oceny użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 10 )

Gość

2018-03-24 23:54:02
Bezkowkurencyjny. Bardzo blosko do imperium prunum ale bez śliwki. Klasa i bardzo wysoka pólka. Jak nie piłeś to musisz...

nietzsche

2018-03-08 16:41:08
Rewelacyjne piwo, jednak beczkowe tylko delikatnie, więc od podstawowego Risfactora lepsze nieznacznie
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010